Продукція нутріеводства і її використання
5639 Продукція нутріеводства і її використання

Продукція нутріеводства і її використання


Продукція нутріеводства і її використання

ШКУРКИ

Нутрія цінується як за високі товарні властивості шкурки, так і за смачне м’ясо. Тому, чим більше за розміром звір, тим більшу цінність він представляє, так як шкурка буде за площею більше, вище вихід і м’ясної продуктивності.

Read also: What dreams Ceiling, Funeral, Kiss, Hairstyle …….. …

Розмір звірка залежить від віку і статі. Самці, як правило, більші за самок. Шкурка 8-12-місячних нутрій в 1,5-2 рази більші за 4-місячних. Якщо довжина тіла менше 37 см, то шкурка буде маленька.

Про пристосованості нутрій до водних умов життя свідчить будова шкірного і волосяного покривів. Специфічною особливістю є те, що різниця в густині опушения хребта і черевця у них виражена значно сильніше, ніж у інших напівводних тварин (бобра, ондатри, хохулі та видри): на черевці хутро в два з половиною рази нижче, ніж на хребті. Таке опушение оберігає тварину від охолодження.

Ця особливість будови шкірного покриву повинна враховуватися при первинній обробці шкурки.

Зміна волосяного покриву у дорослих нутрій відбувається двічі на рік: навесні та восени. Ознаками настання линьки служить потускнение і побуріння волосяного покриву, посічені покриває волосся на черевці і поява звалені пуху.

Якість літнього та зимового хутра неоднакове. Літнє хутро гірше зимового, тому вважається, що найкращим часом забою нутрій є осінньо-зимові місяці (з листопада по березень).

Практикується також забій в липні-вересні, але при повноцінної шкірці: пухові волосся повинне мати довжину не менше 12 мм, бути шовковистим, з глянцевим блиском. В цьому випадку хутро на черевці буває настільки густим, що шкіра в проділі хоч я знаю. Цуценята, народжені у вересні-жовтні, до кінця лютого на початку березня у віці 6-7 місяців дають шкурки другого сорту середнього розміру.

Забій нутрій, ПЕРВИННА ОБРОБКА І СОРТУВАННЯ шкурок

Якість шкурок нутрій залежить від спадкових ознак, здоров’я, годівлі та умов утримання. При різних умовах найбільш цінну шкірку з густим пухом отримують при зимовому забої. Для визначення якості волосяного покриву нутрію піднімають за хвіст і оглядають хутро на тулубі і черевці. Всі ці маніпуляції слід проводити з сухим чистим звіром в світлому приміщенні. Особливо уважно оглядають хутро в паховій частині і на внутрішній поверхні стегон, так як подпушь на цих ділянках зростає в останню чергу. Її стан свідчить про дозріванні всього волосяного покриву.

Шкурка першого сорту повинна мати густі блискучі остьове волосся, щільно закривають зверху пухові. Пух на хребті і черевці густий і шовковистий, без ознак звалені і домішки тьмяних старих волосся. Подпушь в паховій частині шкурки повинна бути довжиною не менше 7 мм і остьові волосся тут повинні щільно закривати подпушь. Бувають випадки, коли висота пуху на череві не менше 8 мм.

По темi:  Забій нутрій і обробка шкурок

Шкурка другого сорту менш полноволосие, з гірше розвиненим волосяним покровом або з вже почали рідшати остю і пухом. На огузку хутро здається тьмяним, так як присутня деяка кількість випав річного волоса. Опушення в паховій частині більш рідкісне, подпушь коротше 7 мм.

При визначенні термінів забою враховують не тільки висоту і густоту пуху (сортність шкурки), але і її розмір. Для визначення площі шкурки на живому звірі вимірюють довжину тіла (від кореня хвоста до кінчика носа), зменшують цей показник на 2 см (з огляду на можливу усадку шкурки), потім перемножують його на ширину (половина довжини тіла). Нутрії з довжиною тулуба більше 50 см, а також більшість звірків вагою понад 3,8 кг дають великі шкурки.

Продукція нутріеводства і її використання

При відборі нутрій на забій і визначення розміру їх шкурок використовуються показники довжини тварини. Як уже зазначалося, звірята, у яких довжина тіла понад 50 см, дають шкурки великого розміру (більше 2000 кв. См). Якщо довжина тіла 37 см і вище, шкурки виходять середнього розміру.

Нутрію забивають таким чином. Лівою рукою її піднімають за хвіст і тримають у висячому положенні, а правою завдають сильного удару палицею по потилиці. Убитих звірків зазвичай підвішують на гачок, до зняття шкури, за задню лапу (за сухожилля скакального суглоба). Роблять це для того, щоб не забруднити хутро кров’ю. Час між забоєм і первинною обробкою шкурки (зняття, знежирення, правка і сушка) має бути коротким.

ЗНЯТТЯ ШКУРКИ

Шкурки з нутрій знімають трубкою, зробивши розріз по огузка, зберігаючи хутро голови. Для зняття шкурки Жертву підвішують за хвіст на мотузяну петлю на рівні грудей людини. Потім гострим ножем роблять розрізи від скакальних суглобів до анального отвору й навколо стоп задніх лап і кистей передніх лап. Шкіру хвоста підрізають по межі опушеної частини.

Після цього, утримуючи краю підрізаній шкурки лівою рукою, правою відокремлюють її від м’язів задньої лапки і хвоста і потім звільняють шкурку в пахах. Вказівний і великий пальці лівої руки вводять між шкіркою і м’язами живота нижче анального і сечовипускального отворів, відтягують шкурку вниз і підрізають пряму кишку і сполучні м’язи. Потім відокремлюють її від м’язів спини, живота і грудей до передніх лап.

Сполучну тканину, що заважає відділенню шкурки від тушки, підрізають ножем. Потім підводять великий і вказівний пальці правої руки під шкурку і охоплюють ними одну з лап у плечового суглоба. У отвір вводять пальці лівої руки, відтягують шкурку від тушки і відокремлюють її від м’язів передньої лапки до кістки, після чого підрізають в цьому місці шкурку і відокремлюють її від тушки.

По темi:  Сибірська виразка у нутрій

Таким же чином знімають шкірку з іншого лапи. Коли шкурка з тулуба вже знята, її охоплюють лівою рукою і стягують з голови, перерізаючи ножем вушні хрящі і сполучну тканину навколо повік і губ, після чого шляхом відтягування і підрізів остаточно відокремлюють шкурку від тушки.

Міздря (внутрішня сторона) шкурок нутрій стандартної забарвлення має синюватий відтінок, темніший на хребті і світліший на черевці. Білий колір міздрі у таких нутрій зустрічається рідко. Світла міздря зазвичай характерна для білих нутрій. У золотистих нутрій вона має кремовий відтінок.

Знежирення

На знятої шкірці залишаються м’язова плівка з шкірним жиром, прирезей жиру і м’яса, які видаляються при подальшому знежирюванні. Досвідчені нутріеводи знімають шкірку так акуратно, що додаткового знежирення не потрібно. Однак в більшості випадків цього досягти не вдається.

Знежирюють шкурки гострим ножем відразу ж після зняття. Для цього шкурку натягують міздрею назовні на гладко відшліфовану болванку. Болванку виготовляють з сухого дерева. Її діаметр в поперечнику 10-15 см, довжина — 75-100 см. Вузький кінець болванки наголошують в прибитий до лавки упор, а на тупий налягають грудьми. Лівою рукою захоплюють краю шкурки і відтягують їх до себе, а правою підрізають і знімають у напрямку до голови мускульну плівку з прирезей жиру і м’яса. Лезо ножа тримають під кутом 40-45 ° по відношенню до поверхні міздрі. Щоб уникнути підрізів працювати слід обережно. Прирезей м’язової тканини в області ротового отвори легше видаляти хірургічними ножицями.

Ніж для знежирення повинен бути тонким, але міцним. Застосування ножів з гнучким полотном призводить до розрізів і підрізаючи міздрі. Найбільш зручні ножі наступного розміру: довжина леза — 11-13 см, товщина — 2 мм, ширина — 2,5-3 см, довжина ручки — 10-13 см, діаметр ручки — 2,5-3 см.

Підрізи на шкірці необхідно зашити білими нитками №10 рівними стібками через 2 мм, щоб попередити їх розрив при правці.

Правка

Для рівномірної і більш швидкого сушіння і додання шкуркам стандартної форми застосовують спеціальні розсувні дерев’яні правилки. Правилка складається з двох гладко обструганих планок, рухливо скріплених у верхній закругленою частини металевої платівкою. У нижній частині планок знаходяться прорізи для поперечної розпірки, за допомогою якої розсовують правилку до необхідної ширини. До одній планці распорка прикріплюється металевої заклепкою, до іншої — закріплюється на потрібну ширину металевим стрижнем або цвяхом.

По темi:  Різні конструкції будиночків, кліток, сараїв, водойм, годівниць, поїлок

Для редагування різного розміру шкурок передбачені правилки трьох розмірів (рис. 2). Для редагування шкурок їх вивертають міздрею назовні і надягають на правилку відповідного розміру таким чином, щоб її конусоподібна частина досягала головки і своїм загостреним кінцем впиралася зсередини в носик шкурки.

Розправляючи шкірку, необхідно симетрично розташувати очні отвори, вуха і передні лапки. Потім, утримуючи за краї огузка, шкурку розправляють в довжину до зникнення складок, прибивають краю шкурки до правилки дрібними гвоздиками і закріплюють планку на належній ширині. Надмірна розтяжка шкурок викликає розрідження волосяного покриву, в результаті чого сортність шкурки знижується.

Підбирати правилку слід таким чином, щоб на неї можна було надіти шкурку без натяжки. Ширина середини шкурки особливо великої повинна бути не більше 20-22 см, середньої -16-18 см, дрібної — 14 см. Одягати на правилку і сушити шкурки (міздрею назовні) потрібно так, щоб вона весь час перебувала в горизонтальному положенні.

СУШКА

Сушать шкурки нутрій в просторому і сухому приміщенні. Вішають їх для висушування на відстані не ближче 10-15 см одна від одної і на 1,5 м від джерела тепла. При температурі 20-30 ° С сушка йде рівномірно і швидко. При швидкій сушці на поверхні міздрі виступають крапельки жиру, їх необхідно видаляти, протираючи шкурку сухий і чистою ганчіркою. Висушені шкірки знімають з правилок і до здачі зберігають в сухому прохолодному приміщенні.

Хутро нутрій — цінна сировина для хутряної промисловості. Він має більшу зносостійкість, ніж хутро ондатри і куниці, а вага його менше, ніж вага хутра кролика.

Вироблені шкурки стандартних нутрій використовуються в натуральному вигляді і пофарбованими для виготовлення та оздоблення жіночого одягу.

Кольорові шкурки використовуються в натуральному вигляді для комірів, обробки суконь, головних уборів і хутряних пальто. Вироби з таких шкурок користуються великим попитом.

М’ЯСО нутрії

При забої від однієї нутрії можна отримати в середньому 2,5-3,5 кг смачного, дієтичного м’яса. У нашій країні м’ясо нутрій давно здобула визнання за високі смакові якості й поживність. Його специфічний аромат і смакові властивості обумовлює наявність азотистих екстрактних речовин небілкового характеру.

Жир нутрій білий і легкоплавкий, по засвоюваності дорівнює свинячому. Забійний вихід становить зазвичай 45-50%. У м’ясі нутрій міститься в середньому 20,8% білків, 8-10% жирів і 1,1% азотистих екстрактних речовин. За своїми смаковими якостями воно нагадує високосортну яловичину.

Після забою тушку необхідно охолодити і для дозрівання витримати 18-20 годин при температурі 16-18 ° С. Дозріле м’ясо нутрій ніжне, соковите. З нього можна приготувати різні м’ясні страви.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top