190 | 0
Раздел: Нутрії
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Прибирання гною при утриманні нутрій

Прибирання гною при утриманні нутрій

Вихід безпідстилкового гною в рік становить, кг: від однієї дорослої нутрії густа фракція — 120, рідка — 1200; від однієї голови молодняку ​​відповідно 50 і 500 кг. У розрахунку на «складну» самку з часткою самця і приплодом 9 голів — 6,5 т на рік.

Основну частину гною від нутрій становить рідка фракція: меча, вода від мийки вигулів, каналів п т. П.

На невеликих фермах для видалення гною з приміщень можна застосовувати метод гідрозмиву. Під сітчастими вигулами є бетоновані поздовжні гнойові канали шириною на 50-100 мм більше вигулу, глибиною 450-500 мм. Пол в поздовжніх каналах рівний з рівномірним ухилом в бік поперечного каналу приблизно 1 м на 100 м довжини. Виходи поздовжніх каналів в поперечний перекривають шиберами-заслінками. У міру наповнення поздовжніх каналів водою шибери відкривають (2-3 рази на тиждень), вміст каналів збовтують ручними шкребками, гнойова жука самопливом стікає в поперечний канал і по ньому назовні в жіжесборнік.

При простоті такої системи збирання гною вона має ряд недоліків: не забезпечує надійного захисту навколишнього середовища від забруднення стічними водами з ферми, при гідрозмиву сильно збільшується витрата води, зростає вологість повітря в приміщеннях і погіршується мікроклімат.

Збирання гною

На великих фермах застосовується комбінована система збирання гною, при якій рідка фракція постійно стікає самопливом по бетонованим поздовжніх і поперечних каналах, які мають ухил в сторону бетонованій ями-гноївкозбірниках розмірами 4 х 4 х 6 м з кришкою. Такий жіжесборнік об’ємом близько 100 м3 розрахований на тижневе накопичення стоків із закритих приміщень. З гноївкозбірниках рідку фракцію гною регулярно (не рідше двох разів на тиждень) вивозять машинами типу РЖТ-10 на поля під кормові культури або в відстійники очисної системи.

По темi:  Трихофітія (стригучий лишай) у нутрій

Густу фракцію гною прибирають з будівлі щотижня за допомогою скреперного пометной механізму МПС-4М або навісних скребків. З поздовжніх каналів гній переміщають скребками в торець будівлі в поперечний канал, де встановлений гноєзбиральний транспортер НКЦ 7-12, скидає гній в жіжесборнік: Замість механізму МПС-4М переміщати гній по поздовжнім каналам можна колісним трактором або кормораздатчиком типу мінокоматік з навісними скребками

Осів на дно гноївкозбірниках густу або змішану фракцію гною раз в тиждень вивантажують з допомогою похилого скребкового транспортера типу ТСН-16 в мобільний транспорт і вивозять за межі ферми на поля або в гноєсховище для зберігання і знезараження протягом 6 міс.

При наявності надійних очисних споруд рідку (основну) частина гною з приміщень треба опускати самопливом по відкритим або закритим трубах-каналах прямо в відстійники біологічних ставків з аеротенках, що працюють в режимі продовженої аерації.

Раздел: Нутрії
Автор:
Дата:

Прибирання гною при утриманні нутрій

Вы читаете статью Прибирання гною при утриманні нутрій. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Прибирання гною при утриманні нутрій - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Прибирання гною при утриманні нутрій