Нутрії: розведення в клітинах
5865 Нутрії: розведення в клітинах

Нутрії: розведення в клітинах


Нутрії: розведення в клітинах

Важливою частиною технології розведення нутрій є визначення охоти у самок і проведення парування. Від своєчасного проведення парування залежить весь подальший цикл вирощування нутрій аж до визначення часу забою. Тому нутріеводи повинен мати навички визначення охоти у самок і справно їх з самцем.

Читайте также: Новости и описание автомобилей всех марок мира

Як визначити охоту у самок нутрії

Наступ статевої охоти в першу чергу відбивається на поведінці самок. Якщо самка міститься в індивідуальній клітці, і немає присутності самця, вона стає рухомий більше звичайного. Наступ полювання можна визначити по тому, що самка бігає по клітці, гребе передніми лапами, не хоче поїдати корм, іноді, щоб помочитися, задирає хвіст. Другою ознакою настання полювання є почервоніння і набряклість зовнішніх статевих органів.

Визначити наступ полювання тільки по поведінці самки не завжди можливо з достатньою достовірністю. Особливо важко визначення охоти у молодих самок, тим більше, якщо у нутріеводи немає великого досвіду в цій справі. Для таких сумнівних випадків існує ще один спосіб визначення полювання – підсаджування до самця.

Нутрії: розведення в клітинах

Самець в будь-якому випадку буде намагатися покрити самку. А ось самка, якщо знаходиться в полюванні, спочатку обнюхує самця і ходить за ним по клітці. Потім можна спостерігати ознаки загравання, коли самка неохоче відскакує від самця, коли він підійшов. Самець при цьому видає характерний свист і помітно тремтить.

Якщо ж полювання немає, самка не буде підпускати до себе самця, забившись у куток клітки і відбиваючись від нього передніми лапами.

Парування нутрій

При спарюванні нутрій потрібно знати, що тривалість спарювання становить від 0,5 до 2 хвилин. Парування проводять кілька разів, зазвичай 4-6 разів, іноді до восьми, з невеликими проміжками між ними. Ознакою успішного парування є те, що самка і самець обчесивают собі голову передніми лапками вниз проти шерсті, також обчесивают черевце, спину і боки.

По темi:  Годування відсадженого молодняка нутрій

На другий день проводять повторне спарювання. Якщо звірі налаштовані один до одного доброзичливо, у самки немає цуценят, а самець вільний, можна залишити їх разом між першим і другим спарюванням. Дату покриття записують в журнал або на спеціальній табличці, яка кріпиться на клітці.

У нутріеводческіх господарствах застосовується кілька методів злучки. Це подсадочний (ручний), косячний, загородного (вільний) і сімейний метод спарювання. Застосування того чи іншого методу залежить від особливостей господарства, форми утримання нутрій, віку і особливостей поведінки тварин.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top