154 | 0
Раздел: Нутрії
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Нутрії і їх годування

Нутрії і їх годування

Невисока вартість і простота годування нутрій є одними з незаперечних переваг господарського розведення цих тварин. Оскільки нутрії є рослиноїдних тваринами, для них підходять практично всі корми, якими зазвичай годують кроликів, рогата худоба або овець. Але все ж є деякі відмінності, які необхідно знати нутріеводи.

Read also: Why dream of Buying, The deceased, Completeness ……. …

Грубі корми

Такі корми, як сіно, гілки, солома, не належать до живильних кормів, але вони необхідні в раціоні нутрій. Грубі і гілкові корми активізують роботу шлунково-кишкового тракту в зимовий час, сприяють його розвитку.

В якості таких кормів використовують якісне і правильно заготовлене сіно, гілки листяних порід дерев, виноградну лозу, трав’яну і сінну борошно. Ці корми мають багатий запас вітамінів і мікроелементів, а також різні біологічно активні речовини.

Зелені корми

До зелених кормів відносяться трава, бадилля овочів, бур’яни і свіжі рослини. Будь-які зелені корми потрібно готувати перед годуванням нутрій. Траву зазвичай скошують до початку цвітіння і колосіння. Крім трав використовують культурні кормові рослини — кукурудзу, сорго, люцерну та інші.

До добре поїдається і корисним культурам варто віднести бобові (горох, боби, конюшина, люцерна) і злакові (жито і ячмінь). При годуванні дикими травами потрібно стежити, щоб в корм нутріям не потрапляли отруйні для них трави. До них відносяться віх отруйний, борець, шибеник, жовтець їдкий, біла чемериця, чистотіл, наперстянка, болиголов і деякі інші.

Соковиті корми

Соковиті корми становлять значну частину раціону нутрій в холодну пору року, коли немає можливості годувати тварин зеленими кормами.

По темi:  Сибірська виразка у нутрій

Найпопулярнішими соковитими кормами є кормова, полусахарная, столовий буряк, морква, кабачки, капуста, гарбуз. Не дуже охоче поїдають нутрії силос, до того ж, він негативно впливає на перетравлення інших кормів.

Якщо існує недолік в вищезазначених соковитих кормах, в раціон нутрій допустимо також введення картоплі. В такому випадку не допускається поїдання позеленевшего картоплі, в якому міститься соланін — отруйна речовина. Найкраще згодовувати нутріям варену картоплю.

Концентровані корми

Ще одна необхідна складова щоденного раціону нутрій — концентровані корми, до яких відносяться зерно, висівки, шроти, макуха, а також різні комбікорми.

Нутріям можна давати практично будь-яке зерно. У зимовий час зерно для нутрій розмелюють і запарюють, влітку запарювати зерно немає необхідності. Висівки, шроти і макуха є не тільки дуже дешевими, але ще і досить поживними кормами.

Комбікорми є найбільш збалансованими за складом і поживною цінністю кормами. Тим більше що промисловість виробляє і спеціальні комбікорми для нутрій.

Кормові добавки

Для повноцінного харчування і забезпечення тварин всім необхідним для зростання, підтримання високої плодючості і репродуктивних здібностей необхідна достатня кількість мінералів, мікроелементів, вітамінів і біологічно активних речовин. Частина з них тварини отримують з кормом, частина необхідно додавати у вигляді підгодівлі і добавок.

Серед найпоширеніших — кормові дріжджі, водорості, корми тваринного походження, вітамінні премікси, мінеральні добавки.

Раздел: Нутрії
Автор:
Дата:

Нутрії і їх годування

Вы читаете статью Нутрії і їх годування. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Нутрії і їх годування - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Нутрії і їх годування