Мікроклімат в приміщеннях для нутрій
6816 Мікроклімат в приміщеннях для нутрій

Мікроклімат в приміщеннях для нутрій


Мікроклімат в приміщеннях для нутрій

Оптимальний мікроклімат дозволяє підвищити безпеку тварин в 2-3 рази, покращує умови праці робітників, позитивно впливає на довговічність будівель. Нормальні технологічні параметри мікроклімату закритих приміщень для вирощування нутрій в центральній південній зоні країни:

— температура повітря в холодну пору року + 14 … + 16 ° С, влітку — + 20 … + 26 ° С; відносна вологість — повітря — 70-85%;

— швидкість руху повітря на рівні вигулів взимку — 0,1-0,3 м / с, влітку до 0,6 — м / с;

— максимальний вміст аміаку в повітрі — до 5-6 мг / м3, або 0,005-0,006 мг / л; вуглекислоти 0,1%;

— гранична бактеріальна забрудненість повітря приміщення — 50 тис. Мікробних тіл в 1 м3;

— тривалість світлового дня протягом року природний;

— освітленість на рівні підлоги сітчастих вигулів взимку і влітку — від 90 — 100 до 300 лк; коефіцієнт природної освітленості від 0,6 до 2,6;

— норми повітрообміну в приміщенні, м3 / год на 1 кг живої маси: в холодний період — 2-3, в теплий — 4-5.

Мікроклімат в приміщеннях для нутрій

Норми виділення нутріями тепла

При розрахунку обігріву приміщень і мікроклімату необхідно враховувати норми виділення нутріями тепла, вуглекислого газу і водяної пари згідно ОНТП 3-85.

Взимку кожне приміщення — нутріятнік потрібно опалювати батареями водяного опалення або двома електрокалорифера потужністю 45 кВт кожний, встановленими всередині будівлі, на початку і кінці його. Повітря в калорифери засмоктується з приміщення і після його підігріву розподіляється рівномірно по ньому за допомогою повітропроводів і відцентрового вентилятора.

Вентиляція приміщень для нутрій припливно-витяжна з механічним спонуканням.

У теплий період року приміщення не обігрівають; вентиляція їх здійснюється за рахунок вікон на одній стороні і через вентиляційні шахти на даху, які взимку утеплюють і закривають. Влітку надходження свіжого повітря відбувається через шахти на даху за допомогою витяжних вентиляторів.

По темi:  Ехінококоз у нутрій

Мікроклімат в приміщеннях для нутрій

У холодний період року забруднене повітря витягується безпосередньо з гнойових каналів відцентровими вентиляторами, встановленими по торцях будівлі; вентилятори включають періодично по мірі забруднення повітря. Під технологічними проходами розміщені бетонні короби перетином 60 х 35 см з бічними витяжними отворами 10 х 10 см.

Регулювання температури повітря в приміщеннях повинна здійснюватися автоматично за допомогою терморегуляторів, встановлених в центрі будівлі.

Зміст нутрій круглий рік в закритих приміщеннях в північних районах буде супроводжуватися великими витратами на опалення приміщень взимку, в південних — на вентиляцію влітку.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top