Колибактериоз у нутрій
6336 Колибактериоз у нутрій

Колибактериоз у нутрій


Колибактериоз у нутрій

Колибактериоз — інфекційна хвороба тварин, що протікає у новонародженого молодняку ​​септичних з ознакою діареї, ураження органів дихання, нервової системи; у дорослих самок виявляється абортом або народженням мертвих цуценят.

Етіологія. Збудники хвороб — патогенні штами кишкової палички Е. coli. Для нутрій є патогенними серотипи 033; 026; 086; 055; 0111, патогенні також для молодняка домашніх тварин і для дітей, іменовані «ентеропатогенними».

Е. coli малоустойчива у зовнішньому середовищі. Звичайні дезінфікуючі засоби (фенол, їдкий натр, креолін, лізол, хлорамін і ін.) Вбивають її протягом декількох хвилин.

Епізоотологичеськие дані

Найбільш сприйнятливі до природного зараження цуценята в перші 10 днів життя, У дорослих звірів колибактериоз може спостерігатися в період вагітності або як місцева інфекція, при якій дивуються лише окремі органи (уроцістіт, мастит, ендометрит). Джерело інфекції — хворі тварини. Основні фактори передачі — інфіковані корми, вода. Природне зараження відбувається аліментарним шляхом, рідше спостерігається внутрішньоутробне зараження.

Сприятливими і призводять до захворювання умовами можуть бути віковий фактор (хворіють частіше новонароджені), недоброякісна годівля самок в період вагітності і лактації, порушення санітарно-гігієнічних норм утримання самок і їх цуценят (відсутність утеплення і протягу в будиночках, неякісна підстилка, відсутність дезінфекції).

Колибактериоз у нутрій

Клінічні ознаки

Інкубаційний період при природному зараженні коливається від 1 до 5 днів.

Хворі звірі відмовляються від корму, худнуть, розвивається пронос, пригнічення. Волосяний покрив у хворих звірів скуйовджене, в області ануса забруднений рідкими каловими масами. При легкому масажі живота виділяючи рідкий кал смердючого запаху з бульбашками газу жовто-зеленого або червоного кольору.

Через 1-2 дні після появи ознак хвороби цуценят стають млявими, холодними на дотик, через деякий час розвивається крайня ступінь гноблення, короткочасне збудження або судоми. Через кілька днів після появи клінічних ознак цуценята гинуть. Загибель досягає 90-100%.

По темi:  Нутрії: розведення в клітинах

У нутрій, хворих в період вагітності, реєструю масові аборти, народження мертвих цуценят. Вони пригнічені, знижений апетит.

Прогноз, якщо не проводити лікування, сумнівний, летальність коливається від 2 до 90%.

Патогенез. При зниженій загальної резистентності організму і місцевої резистентності слизових оболонок шлунково-кишкового тракту збудник проникає в кров’яне русло, викликаючи септицемію. Часто колибактериоз протікає як змішана інфекція зі стафілококами, протеєм, лістеріями, синьогнійної палички та іншими мікроорганізмами.

Патологоанатомічна картина:

  1. Трупи виснажені.
  2. Слизова оболонка кишечника набрякла, гіперемована, з крововиливами, покрита слизом іноді рожевого кольору — гострий катаральний або катарально-геморагічний ентероколіт.
  3. Судини сальника, брижі, серозної оболонки кишечника сильно ін’еціровани — гіперемія.
  4. Лімфатичні судини брижі набряклі, темно-червоні, з поверхні, на розрізі соковиті, мармурові — геморагічний лімфаденіт.
  5. Легкі нерівномірно пофарбовані: на блідо-рожевому тлі утворюються темно-червоного кольору чітко обмежені ділянки, соковиті на розрізі; з поверхні їх розрізу стікає рожева піниста рідина — геморагічна пневмонія. Іноді легені не змінені.
  6. Серцевий м’яз сіро-червоного кольору, в’яла зерниста дистрофія; під ендокардит часто виявляються точкові і полосчатиє крововиливи.
  7. Печінка збільшена, сіро-жовтого кольору, в’ялої консистенції — зерниста і жирова дистрофія; іноді в печінці утворюються точкові крововиливи. Іноді печінку застійно гіперемована.
  8. Селезінка зазвичай не змінена, іноді в 2-3 рази збільшена в обсязі, темно-червоного кольору, соковита на розрізі — застійна гіперемія.
  9. Мозкові оболонки і речовина головного мозку не змінені або застійно гіперемована і набряклі.

Колибактериоз у нутрій

Діагноз. Епізоотологичеськие дані, клінічні та патологоанатомічні ознаки дозволяють поставити лише попередній діагноз. Остаточно діагноз підтверджують бактеріологічним дослідженням (виділення чистої культури та випробування її на вірулентність на білих мишах).

Профілактика і лікування такі ж, як і при пастереллезе.

Статью нашли по запросам:
  • у нутрий и курей колибактериоз
По темi:  Кокцидіоз у нутрій
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top