Годування відсадженого молодняка нутрій
7047 Годування відсадженого молодняка нутрій

Годування відсадженого молодняка нутрій


Годування відсадженого молодняка нутрій

У перші дні після відсадження малюків слід годувати тими ж кормами, які вони отримували, перебуваючи з самками. Молодняк добре росте і розвивається при наявності в раціоні 14-15% перетравного протеїну, в тому числі 10-20% повноцінного тваринного білка. На раціонах з великим вмістом трав’яного борошна (30-50%) або трави (50-75%) цуценята погано ростуть, відрізняються слабкою вгодованістю. При змісті 10-11% протеїну в раціоні в розрахунку на суху речовину сповільнюються ріст і розвиток ремонтного молодняка, в подальшому відзначається низька плодючість.

Годування відсадженого молодняка нутрій

  • Недокорм в період зростання і розвитку товарного молодняка неминуче позначається на масі тіла тварини і якості його шкурки.
  • Основне правило — використання свіжих кормів. Годівниці можуть використовуватися будь-які, крім жерстяних, так як при зіткненні з бляхою, особливо концентрованих кормів, утворюються шкідливі сполуки,
  • Кормова капуста і листя буряка погано впливають на травлення нутрій.
  • Влітку зерно не запарюють, а замочують годин на 5б в підсоленій воді. Дуже корисно, особливо взимку і ранньою весною, давати пророщене зерно.
  • Вранці нутрія дають 40-45% раціону, ввечері — 55-60%.
  • Якщо корми дають окремо, то всю денну норму концентратів (взимку і влітку) видають нутріям вранці, а вагітним і лактуючим — 75-80% добової норми, решта ввечері.
  • Коренеплоди, фрукти згодовують опівдні, траву — в другій половині дня, сіно — на ніч. Кукурудзу в стадії молочної стиглості дають в качанах.
  • У клітинах постійно повинна бути чиста вода для пиття, взимку — шматочки льоду або снігу. Залишки кормів слід щодня прибирати, особливо влітку.
  • У період парування самців годують так само, як і самок, але дають їм на 20-30% більше. Тварини не повинні бути загодованих.
По темi:  Нутрії і їх годування

Штучне вигодовування цуценят нутрій

Годування відсадженого молодняка нутрій

Якщо самка загинула під час пологів або в післяпологовий період або у неї відсутня молоко, цуценят можна спробувати вигодувати штучно. У перші 5 днів життя щенятам через кожні 3 години (з 6 годин ранку до 9 год вечора) за допомогою піпетки задають свіже некип’ячене коров’яче молоко, підігріте до 35 ° С. З третього дня в молоко слід додавати кілька крапель 40% -ної глюкози. З 6 дня в молоко можна підмішувати хлібні крихти, терту моркву, яблука, манну кашу. Поступово денну дозу хлібних крихт збільшують до 20 г, а молока — до 40-50 м З двотижневого віку цуценятам можна згодовувати зволожені мішанки.

Годування лактуючих самок нутрій

За 2-3 дні до пологів і в перші дні після нього самки їдять дуже мало. Але апетит швидко відновлюється, тому кількість корму треба збільшувати в міру його поїдання самкою і цуценятами відповідно до розроблених норм. Молоко нутрії дуже поживно, воно повністю засвоюється організмом цуценя. В першу декаду лактації молоко складається на 56-60% з води і 40-44% з сухого речовини (11,2-13,8% білка, 27-28% жиру, 1,0-1,3 золи, 0,6 -0,7% цукру). У 100 г молока нутрій міститься 300-350 ккал.

Годування відсадженого молодняка нутрій

З молоком організм лактирующей самки втрачає багато енергії і поживних речовин, тому навіть при посиленому годуванні жива маса самок в період лактації знижується на 5-10%. При недостатньому харчуванні розвивається швидко прогресуюче виснаження, нерідко закінчується загибеллю самки.

Розрахунок кормів для лактирующей самки виконують з урахуванням основного раціону і додаткового на цуценят (для молокоутворення в залежності від кількості цуценят і їх віку).

Годування відсадженого молодняка нутрій

Один щеня в середньому за добу споживає: в першу декаду — 8-16 г молока; в другу — 22-26 г; в третю — 18-22 г; в четверту — 16-24 г; в п’яту — 8-6 г; в шосту — 0-4 м Вже з 3-4-го дня життя цуценята поряд з молоком матері починають пробувати корм дорослих нутрій. У разі маломолочних самки або її загибелі з 1015-го дня життя цуценят можна виростити без материнського молока, До 40-45-го дня лактація у самок закінчується, цуценят відокремлюють від матерів і переводять на звичайне харчування.

По темi:  Продукція нутріеводства і її використання
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top