Годування вагітних самок нутрій
7054 Годування вагітних самок нутрій

Годування вагітних самок нутрій


Годування вагітних самок нутрій

В організмі самок під час вагітності розвиваються і зростають зародки, плоди, плодові оболонки, збільшуються матка і молочні залози, що супроводжується загальним збільшенням обміну речовин на 3-10%.

Необхідно враховувати також, що в період вагітності молоді (ремонтні) самки продовжують рости, тому з’їдають корму на 1 кг живої маси на 10-15% більше, ніж дорослі. Раціони дорослих (щенівшіхся) вагітних самок повинні бути малооб’ємними і легкозасвоюваними, особливо ретельно-збалансовані за білками, жирами, вуглеводами і містити всі необхідні мінеральні та вітамінні добавки, так як у щенівшіхся самок часто вагітність збігається з лактацією.

Встановлення вагітності

Після встановлення вагітності (промацуванням) самок переводять на посилений раціон. Однак треба мати на увазі, що поряд з підвищенням основного обміну знижується рухова активність звірів, особливо в клітинах без басейнів, що веде до підвищення вгодованості самок, крупноплодію і пов’язаним з ним патологічним пологів. Як тільки самка починає жирувати, на 25-30% скорочують кількість корму, або замінюють – 15-20% легкозасвоюваних кормів в раціоні на трудноусвояемие або вводять – 30-35% зелених кормів (по калорійності). Корми тваринного походження по калорійності повинні складати 3-5%.

В осінньо-зимовий період в раціон вагітних самок обов’язково – слід вводити джерела вітаміну А (риб’ячий жир, полівітол і ін.), При недоліку якого відзначається масове малоплодіе, народження сліпих цуценят, або втрата зору до кінця 1-2-го тижня життя.

Приблизний раціон для молодих вагітних самок у віці 8-11 міс .:

  • взимку буряк або влітку трава – 270-350 г
  • концентрати (ячмінь, кукурудза) – 120-170 г
  • макуха, горох – 5-10 г
  • рибне борошно – 4-8 г
  • кухонна сіль – 1,5 г
  • сіно або трав’яне борошно – 25-30 г
  • риб’ячий жир – 2,5 г
По темi:  Клітки для нутрій

Підготовка кормів до згодовування нутріям

Залежно від технології виробництва, способу утримання нутрій, наявності кормів і обладнання кормоцеху застосовують один з трьох способів годування тварин: напіввологу мешанками, сухими кормами, комбінованим методом. Не можна чергувати способи годування, так як тварини звикають до певного типу годівлі і при порушенні його сильно збільшуються втрати корму за рахунок розкидання його і погіршення поедаемости.

Повнораціонні напіввологі мішанки на дрібних фермах готують вручну в ваннах, коритах з комбікорму або подрібнених концентратів. Бажано в мішанку додати подрібнену на м’ясорубці молоду траву (влітку) або корнеклубнеплоди і трав’яне борошно (взимку). При додаванні до однієї вагової частини сухого комбікорму або дробленого зерна 0,5-0,6 частин води виходить розсипчаста неклейкая кормосмесь, що містить 50% вологи, яку нутрій добре поїдають. Половину мішанки закладають в спеціальну годівницю вранці, другу половину – після обіду або ввечері.

Годування вагітних самок нутрій

Оптимальне співвідношення в кормосуміші сухих концентратів і зелених або соковитих кормів повинна бути по масі 1: 1-2 в залежності від якості кормів і поїдання суміші нутріями.

Влітку в мішанку слід включати тільки свіжу, молоду, ретельно подрібнену траву. При огрубении трави кількість її зменшують до 0,5-0,3 частини на одну частину концентратів. Влітку можна робити кормосмесь теплою або гарячою, так як вона швидко закисає. У теплу погоду залишки мішанки щодня видаляють з годівниць, годівниці чистять і миють.

Включення в кормосмесь

Включення в кормосмесь великої кількості коренеплодів покращує її поїдання нутріями, але здорожує годування, так як обмінна енергія в них зазвичай дорожче, ніж в зерні. Крім того, при значній кількості соковитих (об’ємистих) кормів в мішанку знижується концентрація енергії, що веде до уповільнення зростання звірів. Соковиті корми доцільно згодовувати нутріям тоді, коли енергія в них обходиться не дорожче, ніж в зернових.

По темi:  Мікроклімат в приміщеннях для нутрій

При утриманні нутрій в зовнішніх клітках або неопалюваних приміщеннях мішанку роблять густішою за рахунок зменшення вмісту в ній води і коренеплодів.

При годуванні нутрій мешанками на середніх і великих фермах необхідно будувати спеціальний кормоцех за типовим проектом 806-30 або Л-84-5.

Комбінований спосіб годування зазвичай застосовується на дрібних і середніх за розміром фермах. Вранці нутріям згодовують замоченное або запарене зерно з необхідними добавками або суміш подрібнених концентратів, розсипний зволожений комбікорм (1: 0,6). Після обіду або ввечері дають траву (влітку) або коренеплоди або сіно (взимку). Соковиті корми згодовують сирими, вимитими, очищеними від бруду і гнилі, розрізаними на шматки по 50-150 м

Сухий спосіб годування

Сухий спосіб годування повнораціонними гранульованими комбікормами – найбільш ефективний на середніх і великих механізованих фермах, особливо при утриманні звірів в закритих приміщеннях. При використанні гранул механізуються кормоприготування, скорочуються в 3 рази витрати праці на роздачу корму, чистку клітин і годівниць. Гранульовані комбікорми однорідні за складом, зручні для нормування, роздачі і тривалого зберігання; в них довше зберігаються поживні речовини.

При годуванні гранулами нутрій можна утримувати в 2-3-ярусних вигулах без суцільного перекриття між ярусами. Годування повноцінними гранулами підвищує приріст живої маси молодняку ​​нутрій на 1,5-30 -%. в порівнянні з годуванням їх напіввологу мешанками з травою або буряком, бо в гранулах вище концентрація обмінної енергії (утримання ккал в 100 г речовини).

Приготування гранул

Для приготування гранул для нутрій на великих фермах будують спеціальний кормоцех за типовим проектом № 806-6-2.84. У нього входять: обладнання комбікормового цеху ОКЦ-15; обладнання для гранулювання комбікорму – прес – гранулятор типу ОГМ-0,8 або ОГМ – 1. Гранулятор оснащується сволоками з діаметром отворів 4,7 або 6,0 мм. Для отримання щільних гранул з крошімостью до 5% при гранулювання використовують пар. Перед гранулювання вихідні компоненти перевіряють на кількість бактерій, зміст мікотоксинів, нітратів і нітритів. Для знезараження компоненти корму піддають термічній обробці в агрегаті АВМ-0-, 65, екструдері. КМЗ-2М та ін.

По темi:  Пастерельоз (геморагічна септицемія) у нутрій

Готові гранули з кормоцеху або складу підвозять мобільним транспортом до закритих приміщень і вивантажують через люки в ящики-накопичувачі, наявні в тамбурі кожного приміщенні для нутрій (2-3-днювання запас). З ящиків гранули нутріеводи висипають самопливом в підлогові візки, з яких роздають совками по годівницях одні-два рази на день, поять звірів з автопоилок.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top