Ехінококоз у нутрій
5869 Ехінококоз у нутрій

Ехінококоз у нутрій


Ехінококоз у нутрій

Ехінококоз – гельмінтозних хвороба багатьох ссавців тварин і людини, що викликається личинкової стадією стрічкового гельмінта Echinococcus granulosus. Статевозрілі форми мешкають в кишечнику м’ясоїдних тварин (дефінітивного господарі). Яйця цестод, що виділяються з каловими масами собак, потрапляють в травний тракт нутрій з кормом й водою. У шлунку і тонкому відділі кишечника з яєць виходять рухливі зародки – онкосфери, які проникають в кровоносні і лімфатичні судини стінки кишечника, розносяться по всьому організму, затримуючись в різних органах. З онкосфер утворюються ехінококові бульбашки – Echinococcus multilocularis. При поїданні інвазованих органів нутрій собаками в організмі останніх утворюється безліч статевозрілих ехінококів.

Читайте также: Актуальные новости про известных людей

Паткартіна. Ехінококові бульбашки – тонкостінні освіти округлої форми, заповнені світлою прозорою рідиною – виявляють в різних органах нутрій (печінці, нирках, надниркових залозах, серці і ін.). При множинної інвазії міхура бувають дрібними. Патогенний значення ехінококкових бульбашок складається у важкій атрофії уражених органів.

Ехінококоз у нутрій

Симптоми при ехінококозі нехарактерні і залежать від локалізації міхурів, їх величини і іншого і можуть нагадувати симптоми інших хвороб.

Лікування не розробило. Профілактика спрямована на попередження зараження нутрій і одночасно собак на фермі: боротьба з бродячими собаками і регулярна дегельминтизация охоронних собак філіксаном, ареколін; надійна утилізація уражених органів.

Фасциолез у нутрій

Збудник цього захворювання Fasciola hepatica – велика трематода листоподібною форми, плоска, довжиною 20-30 мм, шириною 5-12 мм. Дорослі паразити відкладають у печінці хворих звірів яйця, які виходять з жовчю в кишечник, потім з калом – назовні. При сприятливих умовах через 10-12 днів з яєць розвиваються личинки (мирацидии). Вони впроваджуються в тіло проміжного господаря – молюска малого прудовика, що мешкає в стоячих водоймах. У печінки прудовика мирацидии перетворюються в хвостаті личинки церкарии, які залишають тіло молюска і вільно плавають у воді. Через деякий час вони покриваються оболонкою – цистит, перетворюючись в адолескарій – інвазійних личинок фасциол, вільно плаваючих в водоймі або прикріплених до водних рослин.

По темi:  Трихоцефальоз у нутрій

Нутрії заражаються при питті води або при поїданні свіжоскошеної трави з неблагополучних по фасціольозу лугів, водойм. У шлунку цисти розчиняються, а вивільнені личинки фасциол з кров’ю або через – черевну порожнину проникають в печінку, в жовчних ходах якої приблизно через 2 міс. вони досягають статевої.

Паразитуючи в жовчних ходах і жовчному міхурі, фасціоли дратують їх, викликаючи запалення печінки, яке посилюється мікрофлорою. В результаті порушення функції печінки розвивається інтоксикація і настає смерть тварини.

Ехінококоз у нутрій

Симптоми. Хвороба може протікати гостро або хронічно. При гострому перебігу звірі стають млявими, втрачають апетит, швидко худнуть. Забарвлення різців тьмяніє. Іноді і тварин відзначається підвищення температури тіла до 39-40 ° С. Іноді перед смертю у тварин спостерігається нервове збудження і судоми.

Паткартіна. У полеглих звірів печінка збільшена в 2-3 рази, на її поверхні виявляються окремі гнійники. При огляді за допомогою лупи ділянок крововиливів видно фасціоли. Тонкий і товстий відділ кишечника знаходиться в стані гострого катарального запалення.

Прижиттєвий діагноз ставиться при виявленні в калі хворих звірів осіб фасциол.

Лікування при гострому перебігу фасциолеза полягає в триразовою дачі всередину фасціоліна (гексахлоретан) в дозі 0,2 г / кг живої маси з одноденним інтервалом між дачами. При хронічному перебігу фасциолеза і для профілактики можна застосовувати фасціолін одноразово по 0,4 г / кг живої маси.

Для профілактики фасциолеза не слід поїти нутрій з відкритих непротічних водойм і згодовувати їм траву, скошену на ділянках, де є молюски – малі прудовики.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top