Дікроцеліоз у нутрій
5872 Дікроцеліоз у нутрій

Дікроцеліоз у нутрій


Дікроцеліоз у нутрій

Дікроцеліоз — гельмінтозних захворювання, що характеризується ураженням печінки і жовчного міхура.

Етіологія. Захворювання викликається трематодой — двуусткой ланцетовидной Dicrocoelium lanceatum.Тело паразита має ланцетовидную форму із загостреними кінцями, 5-15 мм завдовжки, 1-2,5 мм шириною. У біологічному циклі розвитку дікроцелій беруть участь проміжні господарі — сухопутні молюски та додаткові — мурахи.

Читайте также: Как сделать прически, укладку, маникюр своими руками

Статевозрілі трематоди відкладають в жовчних протоках печінки і жовчному міхурі яйця зі сформованим мирацидии, які разом з жовчю надходять в кишечник і фекаліями викидаються назовні. Яйця проковтують молюсками, в кишковому каналі яких мирацидий виходить з яйця, просувається до печінки, проникає в її сполучну тканину, втрачає вії, перетворюється в материнську спороцисту, в якій розвиваються дочірні спороцисти.

Дікроцеліоз у нутрій

Усередині кожної дочірньої спороцисти розвивається більше 20 церкариев, які повністю дозрівають через 105-122 дня. Церкарии концентруються в групи по 100-300 примірників і у вигляді слизових грудочок викидаються через дихальний отвір у зовнішнє середовище, де з’їдаються мурахами. У черевній порожнині мурах церкарии перетворюються в метацеркарии. Звірі заражаються, ковтаючи інвазованих мурашок. З кишечника тваринного метацеркарии мігрують в жовчні протоки печінки, де досягають статевої зрілості і починають виділяти яйця. Загальна тривалість розвитку дікроцелій від яйця до яйця — 217-269 днів.

Дікроцеліоз поширений майже повсюдно. Природна инвазированность молюсків становить від 2,6 до 58%, мурах — до 43,3%.

Симптоми. Дікроцеліоз характеризується поступовим схудненням тварини, втратою апетиту; слабкістю і нерідко закінчується загибеллю тварини.

Діагноз грунтується на виявленні яєць збудника методом послідовного промивання фекалій тварини.

Паткартіна. Кахексія. Хронічне катаральне запалення жовчних проток, при довгостроково протікає захворювання — цироз печінки.

Лікування при дикроцеліоз, як і при фасциолезе, полягає в триразовою дачі всередину гексахлоретан в дозі 0,2 г / кг живої маси з одноденним інтервалом між дачами. Для профілактики можна застосовувати препарат одноразово по 0,4 г / кг живої маси.

По темi:  Водопостачання ферм з клітинним вмістом нутрій

Повний комплекс профілактичних заходів не розроблений. Певний ефект приносить знищення молюсків і мурашок агротехнічними і біологічними способами.

Трихінельоз у нутрій

Трихінельоз — захворювання властиве мясоядних тваринам, проте зустрічається і у нутрій з коливанням рівня инвазированности в межах 0,00081-0,03389.

Етіологія. Захворювання викликається нематодою Trichinella spiralis. Проміжним і дефінітивного господарем є одне і те ж тварина. Зараження відбувається при поїданні м’яса або м’ясних кормів інвазованих личинками трихінел. Під впливом шлункового соку капсули, в яких укладені личинки, розчиняються. Личинки в кишечнику перетворюються на статевозрілі форми, самці запліднюють самок і гинуть. Самки впроваджуються в слизову оболонку, виробляють кожна до: 2000 личинок і гинуть. Личинки з током крові і лімфи розносяться по всьому організму. Ті, що потрапили в поперечнополосатую м’язову тканину, инкапсулируются і стають інвазійних. Людина може захворіти на трихінельоз, вживши в їжу м’ясо інвазованих нутрій.

Дікроцеліоз у нутрій

Паткартіна. Личинки трихінел локалізуються переважно в діафрагмі, жувальних, міжреберних і в меншій мірі в інших, м’язах. М’язові волокна втрачають смугастість, піддаються некрозу. У цей час може настати смерть тварини від тотального гострого міозиту. Мікроскопічні личинки з їх капсулою видно в м’язах у вигляді білуватих зерняток розміром з макове зерно.

Діагноз ставлять за результатами микроскопирования зрізів м’язової тканини компресорним методом.

Лікування не розроблено. Профілактика захворювання тварин полягає в згодовуванні їм не інвазованих трихинеллами кормів тваринного походження. Профілактика захворювання людей полягає в обов’язковій перевірці м’яса нутрій методом тріхінеллоскопіі, осо6енно в неблагополучних регіонах.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top