Балантидиоза у нутрій
6179 Балантидиоза у нутрій

Балантидиоза у нутрій


Балантидиоза у нутрій

Балантидиоза – протозойная або інфузорна дизентерія у нутрій, що протікає у формі колітів або гастро-ентероколіту, що викликається найпростішими з роду Balantiolium.

Етіологія. Балантидії мають овальне або яйцевидне тіло величиною від 47 до 120 мкм, всередині якого розташовуються два ядра. Тіло паразитів покрите віями. Рухливі форми балантидій поза організмом гинуть протягом декількох годин, але цисти дуже стійкі і у зовнішньому середовищі можуть зберігатися до року. Зараження відбувається при ковтанні цист балантидій, які в кишечнику перетворюються в рухливі форми. При ослабленні резистентності організму балантидії впроваджуються в слизову оболонку кишечника, викликаючи її запалення і виявлення. Балантидиоза хворіють тварини при підлогової формі змісту з порушенням санітарно-гігієнічних вимог. Як правило, хвороба вражає молодняк, але при ослабленні ре резистентності організму, яка може бути викликана порушеннями в годівлі або хворобах тварин, хворіють і дорослі звірі, які є зазвичай балантідіоносітелямі.

Балантидиоза у нутрій

Симптоми. Хвороба може протікати гостро і хронічно. При гострому перебігу спостерігається підвищення температури тіла звірів на 1-1, 5 ° С, відмова від корму, часта дефекація, кал рідкий, з домішкою слизу і крові, тварини гинуть протягом декількох днів або хвороба переходить в хронічну течію. При хронічному перебігу тварини поступово худнуть, волосяний покрив скуйовджене, апетит відсутній, кал рідкий, несформований.

Паткартіна. Трупи сильно виснажені, анемічні і зневоднені. Слизова і підслизова оболонки шлунка і всього кишечника набряклі, яскраво-червоного кольору, з крововиливами. На слизовій оболонці сліпий і ободової кишок знаходяться легко знімаються накладення омертвілого епітелію, під якими знаходяться ерозії і виразки.

Діагноз ставиться на підставі клінічних і епізоотологічних даних, підтверджених картиною патологоанатомічного розтину і мікроскопією фекалій і зіскрібків слизової оболонки товстого відділу кишківника.

По темi:  Сальмонельоз (паратиф) у нутрій

Лікування і профілактика такі ж, як при трихомоноз.

Трихомоноз у нутрій

Трихомоноз – інвазивне захворювання нутрій, яке викликається трихомонада і характеризується ознаками геморагічного ентериту.

Етіологія. Трихомонади – жгутикові найпростіші роду Trichomonas.

У нутрій локалізуються в травному тракті, де, проникаючи в товщу слизової оболонки, порушують її структуру в функцію. Розмножуються трихомонади простим поділом, в період активної фази діяльності можливо і множинне розподіл. Під впливом несприятливих умов середовища трихомонади приймають кулясту форму (помилкова циста), при цьому джгутики і мембрана зникають. При сприятливих умовах шляхом множинного поділу трихомонади знову набувають жгутиковую форму. Хворіє найчастіше молодняк, але при низькій резистентності організму тварин і наявності великої кількості інвазованих цист у зовнішньому середовищі можуть масово хворіти ін дорослі тварини. Вирішальним фактором у поширенні хвороби є антисанітарні умови утримання молодняку: вогкість в бруд при підлоговому утриманні звірів, наявність в стаціонарних ємностях брудної незмінюваній води. Привертає до захворювання неповноцінне в якісному і кількісному відносини годування, на тлі якого знижується стійкість до хвороби.

Балантидиоза у нутрій

Симптом. При гострому перебігу трихомонозу у звірів апетит знижений або зовсім відсутній, стан пригнічений, млявість, малорухомість. Фекалії рідкі, містять велику кількість слизу червоного кольору. Перед загибеллю у тварин відзначається розлад нервової системи, що виявляється паралічем м’язів шиї і задніх кінцівок. Падіж цуценят може бути масовим. Молодняк зазвичай гине через 3-5 днів після появи клінічних ознак. При хронічному перебігу хвороби клінічні ознаки виражені неяскраво, але тварини виглядають замірок. Латентний перебіг спостерігається в основному у дорослих тварин, у них клінічні ознаки захворювання проявляються лише при ослабленні резистентності.

Діагноз ставиться на підставі мікроскопії мазків з вмісту кишечника, де виявляють велику кількість трихомонад.

По темi:  Забій нутрій і обробка шкурок

Паткартіна. Основним патологоанатомічним ознакою є геморагічний ентерит, при якому слизова оболонка тонкого відділу кишечника яскраво-червоного кольору, набрякла, складчаста, вміст тонкого відділу пофарбовано в червоний колір, має рідинно-слизову консистенцію.

Балантидиоза у нутрій

Лікування і профілактика. Захворювання вивчено слабо, тому повідомлень в літературі за наявним питання вкрай мало. Основою заходів повинна бути профілактика захворювання, що полягає в неухильному дотриманні ветеринарно-санітарних правил і зоогігієнічних умов утримання та годівлі тварин. З лікувальною і профілактичною метою можна застосувати з кормом комплексний хіміотерапевтичний препарат ніфулину в добовій дозі 0,5-1,0 г / голову за п’ятиденного курсу.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Нутрії)
Сейчас читают:
Top