Захворювання курей
2401 Захворювання курей

Захворювання курей


Захворювання курей

Дуже важливо знати і пам’ятати, що вберегти птицю від захворювань набагато легше і дешевше, ніж її лікувати. Для того, щоб встановити попередній діагноз ще до приходу ветеринарного лікаря, кожному фермеру-птахівників необхідно знати основні ознаки найпоширеніших захворювань птахів.

При інфекційних захворюваннях, викликаних бактеріями і вірусами, у птахів підвищується температура тіла до 44 градусів, червоніють слизові оболонки органів дихання, накопичується слиз в носовій і ротової порожнинах.

При різноманітних інфекційних захворюваннях у курей спостерігаються розлади органів травлення, при яких випорожнення у курей водянисті і дурнопахнущіе. При такому захворюванні кури втрачають рівновагу, супроводжується судомами і паралічами кінцівок, шиї, хвоста. При такому захворюванні слід терміново звернутися до ветеринарним фахівцям, так як таке інфекційне захворювання може поширитися на інші господарські птахоферми.

Захворювання курей

Інфекційні захворювання

пуллороз

Пуллороз — це гостре інфекційне захворювання, на яке хворіють курчата віком двох тижнів. Хвороба протікає гостро, блискавично або хронічно. Курчата можуть вилуплюватися з яєць вже зараженими пуллорозом, після чого через кілька годин гинуть. Хворі курчата стають дуже млявими, усамітнюються від стада, скупчуються біля джерела тепла, крильця опускають, очі закривають, сідають на ніжки, перекидаються і в судомах гинуть.

кокцидіоз

Найчастіше хворіють курчата в 20-45 денному віці. У хворих курчат кокцидіозом відсутній апетит і проявляється пронос. Екскременти рідкі і зеленуваті з домішкою крові. Рідко в кінці хвороби спостерігаються парези крил і ніг. Хворі курчата гинуть через тиждень. Для профілактики кокцидіозу рекомендується в перші дні життя курчат в корм додавати 2,5 мг фуразолидона, етазол, сульвадімезіна або норсульфазола. Препарати слід згодовувати не більше п’яти днів.

По темi:  Розведення курчат бройлерів

пастереллез

В основному пастереллезом хворіють курчата старше 2-3 місячного віку. Кури стають млявими, відокремленими. З дзьоба і носових отворів тече піниста слиз, пір’я скуйовджене і тьмяні. Екскременти жовтувато-сірого і зеленуватого відтінку з домішкою крові. Іноді спостерігається посиніння сережок і гребеня. Дихання прискорене і утруднене. При такої хвороби кури гинуть.

гельмінтози

При такому захворюванні значно знижується продуктивність дорослої птиці. Джерелом захворювання є хробаки (гельмінтози), які паразитують різні тканини і органи птахів, в тому числі і шлунково-кишковий тракт. У заражених курчат гельмінтозами сповільнюється зростання, а у заражених курей знижується яйценосність. Для того, щоб уникнути такого захворювання необхідно своєчасно очищати вигули від посліду і бур’янів, мити годівниці. Також слід регулярно проводити дезінфекцію 3 -% — ним розчином їдкого натру, 5 -% — ним розчином фторхлорфенола або ксілонафта.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кури)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × один =

Сейчас читают:
Top