538 | 0
Раздел: Кури
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Яєчні породи курей

Яєчні породи курей

Кури даного різновиду дуже швидко рухаються, мають порівняно невелику масу тіла, легкий кістяк, насичене оперення, добре розвинені сережки і гребінь. Маса птиці даного типу не повинна перевищувати 1,9 кілограм (дані приведені для курки).

На вигулах вони активно годуються, відрізняються підвищеною скоростиглістю. Молодняк може зробити свою першу кладку вже у віці чотирьох місяців. Кури яєчних порід можуть забезпечити викладку більше трьохсот яєць на рік. Найбільш поширеною породою серед яєчних птахів є Леггорн. Вона відома практично в усіх країнах світу і її походження, в основному, пов’язують і італійським містом Ліворно. Своє широке визнання і розвиток продуктивних якостей дана птах отримала не без активної допомоги селекціонерів Америки, звідки її в далекому в 1925 році завезли в СРСР. Леггорни мають кілька відмінних ознак, серед яких: пропорційне тулуб, воно нагадує трикутник з вершиною за зовнішніми контурам, голова невелика, яскраво-червоний листоподібний гребінь.

Хайсекс білий. Це найбільш перспективний вид яєчної породи, який поступово набуває практично таку ж популярність, як і Леггорн. Ці кроси відрізняються активної скоростиглістю, підвищеної яйценоскостью (не менше 300 яєць на рік), гарною схоронністю і життєстійкістю, не тільки при вирощуванні, а й при подальшому утриманні готового до промислового використання поголів’ю.

Крос Ломанн-Браун (коричневий) у цього типу курчат вік зрілості досягається вже в 135 днів. До 150 дня несучість може досягти п’ятдесяти відсотків.

Ізобраун – це порода, яка стала результатом багаторічної роботи французьких селекціонерів. На даний момент він є найбільш широко поширеним в світі після леггорни. Вчені підрахували, що продуктивність даної породи курей прирівнюється до 320 яєць за рік. Життєстійкість становить 93-96%. Молоді особини також демонструють хорошу виживаність.

По темi:  Розведення домашніх курей

Російські білі кури. Ця порода створювалася цілеспрямовано, з проведенням акліматизації леггорнів і подальшим схрещуванням їх з місцевими російськими курми, підбору та відбору по резистентності, масі тіла, продуктивності. Офіційно статус породи вона придбала в 1952 р Але на даний момент дана порода все більше і більше витісняється акліматизованими і стійкими до морозів леггорнами.

джерело: ooogumat.com.ua

Раздел: Кури
Автор:
Дата:

Яєчні породи курей

Вы читаете статью Яєчні породи курей. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Яєчні породи курей - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Яєчні породи курей