Яєчні породи курей
1957 Яєчні породи курей

Яєчні породи курей


Яєчні породи курей

Кури даного різновиду дуже швидко рухаються, мають порівняно невелику масу тіла, легкий кістяк, насичене оперення, добре розвинені сережки і гребінь. Маса птиці даного типу не повинна перевищувати 1,9 кілограм (дані приведені для курки).

На вигулах вони активно годуються, відрізняються підвищеною скоростиглістю. Молодняк може зробити свою першу кладку вже у віці чотирьох місяців. Кури яєчних порід можуть забезпечити викладку більше трьохсот яєць на рік. Найбільш поширеною породою серед яєчних птахів є Леггорн. Вона відома практично в усіх країнах світу і її походження, в основному, пов’язують і італійським містом Ліворно. Своє широке визнання і розвиток продуктивних якостей дана птах отримала не без активної допомоги селекціонерів Америки, звідки її в далекому в 1925 році завезли в СРСР. Леггорни мають кілька відмінних ознак, серед яких: пропорційне тулуб, воно нагадує трикутник з вершиною за зовнішніми контурам, голова невелика, яскраво-червоний листоподібний гребінь.

Яєчні породи курей

Хайсекс білий. Це найбільш перспективний вид яєчної породи, який поступово набуває практично таку ж популярність, як і Леггорн. Ці кроси відрізняються активної скоростиглістю, підвищеної яйценоскостью (не менше 300 яєць на рік), гарною схоронністю і життєстійкістю, не тільки при вирощуванні, а й при подальшому утриманні готового до промислового використання поголів’ю.

Крос Ломанн-Браун (коричневий) у цього типу курчат вік зрілості досягається вже в 135 днів. До 150 дня несучість може досягти п’ятдесяти відсотків.

Ізобраун — це порода, яка стала результатом багаторічної роботи французьких селекціонерів. На даний момент він є найбільш широко поширеним в світі після леггорни. Вчені підрахували, що продуктивність даної породи курей прирівнюється до 320 яєць за рік. Життєстійкість становить 93-96%. Молоді особини також демонструють хорошу виживаність.

По темi:  Популярні породи курей: леггорн

Російські білі кури. Ця порода створювалася цілеспрямовано, з проведенням акліматизації леггорнів і подальшим схрещуванням їх з місцевими російськими курми, підбору та відбору по резистентності, масі тіла, продуктивності. Офіційно статус породи вона придбала в 1952 р Але на даний момент дана порода все більше і більше витісняється акліматизованими і стійкими до морозів леггорнами.

джерело: ooogumat.com.ua

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кури)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 + десять =

Сейчас читают:
Top