Високопродуктивні кроси і лінії курей
1965 Високопродуктивні кроси і лінії курей

Високопродуктивні кроси і лінії курей


Високопродуктивні кроси і лінії курей

У промисловому сучасному птахівництві кроси і лінії служать головними структурними одиницями будь-якого типу курей. У галузі досить грамотно і часто використовують вже значна кількість ліній і кросів курей м’ясного і яєчного напрямків продуктивності. У процесі створення високопродуктивних ліній і кросів варто враховувати генетичні основи онтогенезу, використовують біотехнологічні, методи і т.п. Перш за все, варто розуміти основні переваги і типи селекційної програми, розробити етапи її реалізації, а також позначити етапи роботи з генної популяцією, кросом, лінією.

Леггорни є самої високопродуктивної формою домашніх птахів яєчного напрямку і середземноморського походження. Колір стандартний білий, колір шкаралупи не відрізняється від оперення. На даний момент існує близько 20 різних колірних варіацій забарвлення леггорнів. Кожен селекціонер при виробленні стратегії з розвитку високопродуктивних кросів має свій певний стиль роботи, і саме він формує майбутнє породи і її основну типологію.

Високопродуктивні кроси і лінії курей

Відмінними ознаками лінії курей і кросів є своєрідна генна популяція і перехід на використання гібридної птиці. Наприклад, леггорнів селекціонували за критеріями підвищеної несучості і швидкому зростанню молодняку. У Радянському Союзі ця порода кросів з’явилася в 1925 році. Але поступово ця високопродуктивна лінія набувала все більшої популярності.

Існує безліч кросів різних порід, але знову-таки, найпоширенішими і високопродуктивними є кури породи леггорн і їх крос «Родоніт». На його часткову частина припадає не менше 42% загального поголів’я яєчної курки. Він створювався фахівцями і науковцями з 1989 року і вже в 1995 році крос придбав ті якості, з якими ми його знаємо на даний момент.

Високопродуктивні кроси і лінії курей

®¡²8

З неслов’янських високопродуктивних кросів, які несуть яйця з коричневою шкаралупою, найбільшу популярність має «Ломанн коричневий». Він є представником четирёхлінейних кросів, які вже були отримані на базисі білого леггорну. Птах цього кросу володіє підвищеною продуктивністю — несучість близько 280 яєць і маса кожного становить близько 62 м Але негативним якістю цього кросу є той факт, що він досить болісно переносить зміни в умовах утримання та годівлі.

По темi:  Розведення курчат бройлерів

джерело: ooogumat.com.ua

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кури)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 − 2 =

Сейчас читают:
Top