Унікальна біологія курей
2172 Унікальна біологія курей

Унікальна біологія курей


Унікальна біологія курей

Кури дуже популярний вид птиці сьогодні. Курівництво займаються не тільки спеціалізовані ферми, а й багато людей, які вирощують птицю у власному дворі. Напевно, близько 80% з особистого птахівництва складають саме кури. Причина такої популярності в скоростиглості курей і в тому, що завдяки їм ми маємо можливість отримувати чудові продукти. Яйця містять багато речовин, необхідні кожній людині. Куряче м’ясо також дуже корисний, живильної і в той же час в деякому роді дієтичний продукт. А найголовніше, що смакові якості курячого м’яса просто чудові. Крім того, сам догляд за курми практично не має складнощів, тому курівництво можна сказати під силу кожному.

Кури по своїй біологічній будові дуже сильно відрізняються від багатьох інших домашніх птахів. Одна з основних особливостей це відсутність в ротовій порожнині зубів. Тому весь корм перемелюється в м’язовому шлунку, завдяки наявності щільної рогової оболонки. Крім цього, в самому шлунку птаха постійно є камінчики і пісок, які додатково грають роль жорен. Вони і допомагають перемелювати їжу. Їх кури ковтають самостійно, причому відбувається це на підсвідомому рівні. Грамотні птахівники знають, що в зв’язку з такою особливістю птиці, потрібно стежити за наявністю подібних твердих, але не занадто великих частин в кормі для курей. Це дозволить краще засвоювати живильні речовини корму.

Унікальна біологія курей

Стравохід у верхній своїй частині має зоб. Під час наповнення зоб має можливість в кілька разів розтягуватися і збільшуватися. Тут їжа має можливість трохи розм’якшити перед тим як потрапити в шлунок. Також можливий варіант, що зоб є своєрідним варіантом для нетривалого зберігання при заповненому шлунку. До речі, якщо птах голодна, тоді в зобі корм затримуватися не буде.

По темi:  Догляд за молодняком курей

Зір цього птаха днем ​​дуже гарне, а от з настанням сутінків зір стає значно гірше. Але знайти годівницю при цьому вони завжди можуть, тут спрацьовує звикання до розташування годівниці. І часто користуються такою особливістю кури, які «люблять поїсти».

Важливою відмінністю курей від іншої птиці є і температура їх тіла, яка досягає 40,5-42 ° С. Це означає, що обмін речовин в організмі птиці відбувається більш інтенсивно, а значить повітря їм потрібно набагато більше, ніж інший птиці.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кури)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + 6 =

Сейчас читают:
Top