Популярні породи курей: кури брама
1828 Популярні породи курей: кури брама

Популярні породи курей: кури брама


Популярні породи курей: кури брама

Така порода курей, як кури брама раніше отримували дуже високу оцінку по м’ясному якості. Півні дорослі відрізнялися дуже великою вагою, іноді в результаті цього вони дуже погано трималися на ногах. Їх маса іноді досягала 7 кілограм. Причому, молоді кури досить швидко росли, що робило їх дуже вдалим м’ясним сортом.

Читайте также: Снится Беременность

Згодом ця порода такі продуктивні свої якості втратила. Тому переважно на зовнішні ознаки звертали увагу при відборі наступних поколінь. А ці кури мають і пишне оперення тулуба, і досить пишне оперення ніг.

Популярні породи курей: кури брама

Все це поступово призвело до того, що кури брама з м’ясної породи перетворилися в породу декоративну. Тому і розводять їх сьогодні тільки з метою прикраси двору. Найчастіше у дворах можна зустріти курей брама світлих і курей брама темних, хоча насправді виділяють також червоних курей, куропатчатая і пальових.

Ні, звичайно, ця порода курей несе яйця. Але нестися вони починають досить пізно — приблизно в 8 місяців. Та й несучість у них невисока — всього близько 120 яєць щорічно. Тому в промислових цілях розводити їх не має ніякого сенсу. Причому після досягнення двох років несучість курей дуже різко знижується. Відносно м’яса, то тут картина дещо краща. Наприклад, кури досягають 3 кілограм ваги, а півні можуть досягати 4 кілограм. Темні породи курей брама важать на півкіло більше.

Популярні породи курей: кури брама

У курей брама є добре розвинений інстинкт висиджування. Але, незважаючи на це їх рідко використовують для виведення курчат. Найчастіше близько третини яєць кури розчавлюють. А та покоління курчат курей брама досить хворобливе. Кращий час для виведення — до червня, в іншому випадку курчата можуть не перенести зиму. А ось яйця гусячі або качині під таких наседок підкладати цілком актуально. Курчат брама висиджують кури, які трохи легше по вазі і не можуть розчавити яйця. Зазвичай це помісь самих брама, а також курей наседок. У них ще досить зберігається інстинкт самозбереження, а вага нижче. Що і призводить до відмінного результату.

По темi:  Унікальна біологія курей

На сьогоднішній день кури брама це друга за чисельністю порода курей. Але при цьому серед них все менше птахів, які мають певні характеристики цієї породи. Пов’язано це з тим, що спостерігається їх схрещування з іншими породами і вони поступово втрачають свої характерні риси.

джерело:  ooogumat.com.ua

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кури)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шестнадцать + 7 =

Сейчас читают:
Top