Заготівля кормів для кроликів

| 254 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Заготівля кормів для кроликів

Якщо в теплу пору року є можливість годувати кроликів свіжою травою і соковитими кормами, то взимку такої можливості немає. Тому заготівлю кормів на зиму починають вже в кінці весни. Основою зимових раціонів є сіно, тому його заготовляють найбільше.

Сіно є відмінним енергетично насиченим кормом для кроликів. Сіно з лугових трав, крім того, ще й збалансовано за вмістом поживних речовин, і є дуже цінним кормом.

Кращим для кроликів вважається сіно, виготовлене з бобових і злакових трав, які були скошені перед цвітінням рослин або в його початку. Кращими компонентами сіна є конюшина, люцерна, еспарцет, вика, овес та інші зернові.

Для того, щоб сіно було якісним і в ньому збереглося максимальну кількість корисних речовин, необхідно правильно заготовлювати і зберігати його. Сушку сіна виробляють в тіні, в добре продувається місці. Це потрібно, щоб уникнути вигоряння сіна і ризику подопреванія нижніх шарів. Щоб зробити сушку більш рівномірною, сіно потрібно періодично перевертати до повного висихання.

Для годування кроликів неприпустимо пріле або запліснявілі сіно. При його згодовування можливі розлади травлення, і навіть загибель кролів. Головною ознакою хорошого якісного сіна є його зелений колір і характерний приємний запах.

Крім сіна добре включати в зимові раціони кроликів солому гороху і вівса, залишки кукурудзи і соняшнику, що залишилися після збирання врожаю.

Якщо сіна недостатньо багато, та й просто для забезпечення вітамінної підгодівлі кроликів взимку, заготовляють також гілковий корм. Для цього зрізають облистнені молоді гілки дерев, пов’язують їх в пучки і висушують. Кролики із задоволенням поїдають взимку такий корм.

Для заготівлі використовують гілки берези, акації, осики, верби, верби, в’яза, граба, груші, вишні, дуба, ялини, клена, ліщини, липи, малини, вільхи, горобини, бузку, сливи, тополі, ясена, яблуні, сосни і інших дерев.

По темi:  Кролі - бізнес

Є й винятки — гілки дерев, небезпечні для здоров’я кроликів: абрикос, багно, бузина, вовче лико, крушина, черемха. У листі і корі цих дерев містяться отруйні речовини.

Гілки дуба, вільхи та волоського горіха є прекрасним закріплює засобом при розладах травлення. Доброю вітамінною підгодівлею є гілки хвойних дерев. Але привчати кроликів до поїдання хвої потрібно поступово, починаючи з дуже малих кількостей.

Взагалі ж гілковий корм може становити до 50% раціону кроликів в зимовий період. При нестачі сіна частину його можна замінювати соломою (до 20-25% раціону). Солома так само, як і сіно, повинна бути сухою, що не прілого і чистою. Для кращого поїдання кроликами, солому нарізують або запарюють. Добре при цьому її також підсолювати. В такому випадку кролики краще поїдають солому.

Для забезпечення кроликів вітамінами і цінними речовинами в зимовий період добре також використовувати трав’яну борошно або подрібнені висушене листя вітамінних трав, особливо, кропиви. Згодовують такий корм в суміші з концентрованими кормами.