610 | 0
Раздел: Кролі
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Як правильно влаштувати годівниці для кроликів

Як правильно влаштувати годівниці для кроликів

Кожна кроляча клітка містить такі обов’язкові атрибути, як годівниці і поїлки. Від того, наскільки правильно сконструйовані годівниці, залежить не тільки зручність поїдання кроликами корму. У годівницях, зроблених з урахуванням специфіки кормів і звичок кроликів дозволяють більш раціонально використовувати корми, знизивши втрати корму до мінімуму.

Зазвичай для кроликів влаштовують два типи годівниць — для грубих і зелених кормів, а також для концентрованих і соковитих кормів.

Головним завданням годівниці є забезпечення повного доступу кроликів до корму, який міститься в годівниці. Крім цього, годівниця повинна бути зручною для очищення. Особливо це стосується годівниць для сипучих і соковитих кормів.

У матеріалах для виготовлення годівниць кролівник зазвичай обмежений тільки своєю уявою і наявністю матеріалів. При необхідності виготовлення великої кількості годівниць для ферми краще виготовляти годівниці стандартної конструкції для того, щоб можна було легко ремонтувати їх або замінювати. Найчастіше для виготовлення годівниць використовують дерево, жерсть, оцинковане залізо, дріт.

Годівниці ясельного типу

Для грубих і зелених кормів зазвичай виготовляють годівниці ясельного типу. Найкраще, коли така годівниця кріпиться до передньої дверцятах клітини або до стіни, до якої є вільний доступ зовні. У конструкції такої годівниці потрібно передбачити можливість закладки корми зовні, не відкриваючи клітку. Таким же чином встановлюють і деякі види годівниць для сипучих кормів, наприклад — бункерні годівниці самообслуговування. Такі годівниці дозволяють давати корм кроликам один раз в декілька днів.

Годівниці желобкового типу

Також для концентрованих і соковитих кормів використовуються годівниці желобкового типу. Такі годівниці не тільки прості у виготовленні, але і дають можливість отримати доступ до корму більшій кількості кроликів. Це особливо актуально для клітин з груповим змістом молодняка. Щоб корм менше розкидався з таких годівниць, в них влаштовують загнуті всередину краї бортиків.

По темi:  Годування кролика

При виготовленні годівниць потрібно передбачити перешкоди, які завадять маленьким крольчатам забратися в годівницю. В іншому випадку є ризик не помітити кроленят в годівниці і пошкодити їх при закладці корми або очищення годівниць.

Раздел: Кролі
Автор:
Дата:

Як правильно влаштувати годівниці для кроликів

Вы читаете статью Як правильно влаштувати годівниці для кроликів. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Як правильно влаштувати годівниці для кроликів - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Як правильно влаштувати годівниці для кроликів