559 | 0
Раздел: Кролі
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Як купити кролика

Як купити кролика

Початківець кролівник неминуче стикається з проблемою: де купити кроликів для господарства, яку породу краще вибрати і як вибирати кроликів при покупці. Ці питання дійсно важливі для того, щоб кролеферма в майбутньому успішно функціонувала, а поголів’я збільшувалася.

Яку породу вибрати

Вибір породи кролів визначається багатьма факторами. І це не тільки напрямок продуктивності, яке передбачається при створенні ферми з розведення кроликів. На вибір породи кроликів впливають також кліматичні і погодні умови і переважаючі в регіоні породи кролів.

Краще купувати для ферми породи, які вже активно вирощуються і розлучаються в вашому регіоні. В такому випадку набагато простіше буде купувати молодняк для ремонту стада і при цьому по можливості уникати близькоспоріднених схрещувань. Зараз не існує великих проблем з наявністю молодняка багатьох порід кроликів практично у всіх регіонах нашої країни, тому за цим критерієм вибір породи занадто сильно не обмежується.

Якщо у вас ще немає досвіду розведення кроликів і, тим більше, схрещування і племінної роботи, найкраще зупинити свій вибір на чистопородних кроликах. І тільки після придбання певного досвіду можна починати племінну роботу, починаючи з найпростіших і елементарних заходів.

Ще одна порада починаючому кролівникові: в гонитві за модними зарубіжними породами не варто забувати про те, що у нас створені на їх основі свої породи. Як правило, наші різновиди зарубіжних порід краще акліматизовані до наших умов і перевершують породи зарубіжної селекції за продуктивністю.

Де купувати кроликів і як їх вибирати

Купити чистопородних тварин можна тільки там, де вам нададуть гарантії і підтвердження відповідності кроликів необхідної породі. Кращим місцем придбання кроликів є племінні господарства, ферми-репродуктори та приватні господарства, чиї власники вже зарекомендували себе як виробники племінних кроликів.

По темi:  Кролики - акселерати

Вибір і покупку кроликів найкраще робити прямо в господарстві, в якому ви хочете придбати кроликів. Це дозволить вам ознайомитися з умовами утримання і годівлі кроликів не на словах, а на власні очі. До того ж, у вас буде можливість отримати відповіді на багато питань. А для початківця кролівника це часто може бути дуже цінною інформацією.

Зазвичай для покупки вибирають кроленят від 1,5 до 3 місяців. Найкраще брати кроленят з багатоплідних гнізд від кролиць, які дають потомство другий або третій рік. Як правило, в серйозному господарстві, де ведеться хороший облік, можуть надати максимум інформації і придбаних вами кроленят.

При покупці звертайте увагу на зовнішній вигляд кроликів. Вони повинні бути чисті, без слідів проносу і брудною підстилки. На носі кролика не повинно бути ніяких виділень. Огляньте лапки — якщо кроликів містили на сітчастій підлозі, у них може виникнути захворювання — пододерматит, яке виражається в запаленні шкіри в області п’яти.

Волосяний покрив здорового кролика завжди гладкий, блискучий, що відливає на сонці. Згаслий погляд, тьмяна і скуйовджена шерсть свідчать про хвороби або погані умови утримання кролів.

Статью нашли по запросам:
  • купити кроленят
  • kupiti kroli
  • коли краше купляти кролів
  • придбати племінних кролів
Раздел: Кролі
Автор:
Дата:

Як купити кролика

Вы читаете статью Як купити кролика. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Як купити кролика - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Як купити кролика