Вольєрне розведення кроликів

| 389 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Вольєрне розведення кроликів

В останні роки зростає інтерес кролівників до різних систем безклеточную утримання кролів. Крім того, що такі методи є більш гуманними в порівнянні з клітинними, вони часто показують велику економічну ефективність. Особливо успішно застосовується вольєрне розведення кроликів в невеликих і малих кроліководческіх господарствах.

Чому вигідно розводити кроликів у вольєрі

Основною перевагою вольєрного розведення кроликів є зниження витрат часу і праці на обслуговування і годування кроликів. Годівля і напування здійснюється не індивідуально, як при клітинному змісті, а відразу всіх кроликів, які перебувають у вольєрі. При вольєрне утримання значно рідше потрібно проводити прибирання відходів життєдіяльності, так як сеча вбирається в землю, а кал перемішується з підстилкою.

Крім цього, відзначають значне поліпшення стану здоров’я і зниження захворюваності кроликів, які містяться у вольєрах. Це пояснюється тим, що в вольєрі кролики мають можливість активно рухатися, що тільки йде на користь їх розвитку. Багато кролівників, спробувавши вольєрне розведення і утримання кроликів, не використовують вакцинацію, оскільки кролики хворіють значно рідше.

Як облаштувати вольєр для кроликів

Площа і розміри вольєра для кроликів визначаються можливостями вашого господарства і бажаним кількістю поголів’я кроликів. Для розміщення вольєра найкраще підходить сухе місце на узвишші, щоб запобігти затопленню вольєра під час танення снігу та сильних дощів. Бажано захистити вольєр від переважаючих в холодну пору року вітрів суцільною стіною.

Матеріалом для стін вольєра найчастіше служить сітка. Найкраще використовувати зварену сітку з величиною вічка не більше 5 см, може підійти і рабиця. Для того, щоб кролики не підкопали огорожу і не вибралися на волю, сітку поглиблюють в землю на глибину не менше півметра. У висоту огорожа вольєра повинна бути не менше одного метра. Щоб заглиблена в землю сітка не гнила, використовують оцинковану сітку або обробляють проти корозії.

По темi:  Популярні породи кролів: ангорський кролик

Варіантів виготовлення стін вольєра може бути безліч. Він може бути дерев’яним, оббиті залізом або бляхою. Можна зробити огорожу з шиферу та інших підручних матеріалів. Але, все-таки бажано зробити хоча б одну стіну з сітки (краще — південну), щоб вольєр добре висвітлювався сонячними променями і провітрювався.

Хоча б частину вольєра повинна бути накрита навісом для захисту від негоди кроликів і годівниць з сіном. Годівниці потрібно виготовляти з розрахунку кількості кроликів в вольєрі, щоб всім вистачало місця і не виникало тисняви. Також прямо у вольєрі організовують маточники або підземні гнізда для кролиць. Нерідко кролиці починають рити нори в вольєрах, де влаштовують собі гнізда.

Зазвичай вольєрне утримання використовують в поєднанні з клітинним. При цьому, в клітинах містять самців для того, щоб контролювати процес розмноження і уникнути бійок між самцями в вольєрі.