Технології розведення кроликів
4286 Технології розведення кроликів

Технології розведення кроликів


Технології розведення кроликів

Існує безліч технологій розведення кроликів. Який з них найкращий — все залежить від розміру фермерського господарства і цілей вирощування.

Найперший і древній спосіб — чистопородное схрещування. Назва тут говорить сама за себе: при чистопородному схрещуванні використовують кроликів однієї породи. Для самця вибирають самок максимально схожих по статурі і продуктивності. Мета такого методу проста, як небо: закріпити і посилити цінні якості потомства, підняти кількість високопродуктивних особин. Адже краще з кращим може дати тільки найкраще. Звучить голослівно, але перевірено життям. Зокрема, при вирощуванні кроликів. Іноді вибирають пари з якимось одним цінним ознакою. Якщо добірна група кроликів містить загального предка самця, то таку групу називають лінією. Якщо ж загальний предок — самка, то таку групу називають сімейством.

Чистопородне розведення кроликів — найпростіший і передбачуваний метод. Найпростіше планувати потомство із заданими ознаками. Але у цього методу є своя небезпека: при тривалому використанні спорідненого розведення може статися, просто, виродження потомства. При цьому знижується продуктивність, життєздатність, з’являються різні каліцтва.

Технології розведення кроликів

Якщо потрібно виправити деякі якості породи, без зміни породи, то широко використовують вступне схрещування. Суть методу така: вибирається поліпшує порода і використовується одноразово з матками покращуваною породи. Далі з отриманої помісі кроликів обирають найкращого виробника і спаривают з матками покращуваною природи. Так поступово потрібні якості закріплюються за цією породою. Далі помісної потомство розмножується саме — без використання поліпшує породи.

Наприклад, радянська шиншила має такі недоліки: величезна кількість шкіри і великий підгруддя. Даний недолік можна виправити, якщо схрестити самку радянської шиншили з самцями сріблястого кролика, які характеризується циліндричної формою тіла, відсутністю подгрудка і маленьким запасом шкіри.

По темi:  Клітки для кроликів-акселератів - міні-ферми

Розведення кроликів

В сільськогосподарської промисловості найчастіше використовується промислове схрещування кроликів. При такому способі розведення відбувається спарювання двох різних порід. Отримане потомство в порівнянні з вихідними породами має більш високу життєстійкість, більш високу скоростиглість, більш невибагливо, знижується уделний витрата корму. Даний метод застосовується на великих виробництвах в виключно товарних цілях: отримати найбільшу кількість кролятини і шкури. Потомство, отримане при промисловому схрещуванні, не можна використовувати для відтворення. Так як в подальшому потомство продуктивні якості різко погіршуються.

Технології розведення кроликів

Звичайно, до вибору двох спаровуються порід потрібно підходити з розумом. При неправильному виборі можна не отримати потрібного ефекту. Наприклад, можна отримати хороший результат, якщо самців породи найпер-спектівніші схрестити з самками породи радянська шиншила; якщо схрестити самок найпер-спектівніші з самцями порід Білий велетень, або Віденський блакитний кролик, або сріблястий кролик, то теж можна отримати хороші показники.

Велика кількість м’яса і шкури дає схрещування самки новозеландської білої або каліфорнійської з самцями м’ясо-шкуркових порід.

Методи розведення кроликів

М’ясо кролика — найцінніший дієтичний продукт, і шкурки кроликів теж можуть бути досить цінними. Щоб отримати найбільш якісне м’ясо застосовуються кілька методів розведення кроликів. Так, наприклад чистопорідний метод застосовується для отримання м’яса, шкурки і пуху одного якості з однієї породи кролів. При цьому схрещують особин однієї породи, що, крім інших переваг, ще й дозволяє зберегти генофонд. А це — потужна спадкова стійкість і консолідація Кролікова сімей. Однак, при такому способі, може виникнути небезпека зниження плодючості і життєздатності дитинчат. Тому більшість кролівників щорічно замінюють самців-плідників, хоча це не призводить до позитивних результатів. Тут необхідне пояснення: фенотип або документи купленого самця зазвичай не відповідають дійсності. Можна і помилитися. А помилка (особливо в генотипі), як правило, може привести до погіршення племінних і продуктивних властивостей стада. Кращий метод удосконалення ключовий породи — розводити тварин лініями в сім’ях.

По темi:  Вичинки шкурок кроликів
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)
Сейчас читают:
Top