Способи парування кролів
3551 Способи парування кролів

Способи парування кролів


Способи парування кролів

Зазвичай у віці 3-3,5 місяців у кроликів настає статева зрілість. Однак поводити злучку в цьому віці не рекомендується, оскільки фізіологічно кролики ще не готові до отримання здорового потомства. Також недоцільно і затягувати терміни злучки, адже це відбивається на економічній ефективності розведення кроликів.

Коли проводити злучку кроликів

Оптимальний час проведення злучки визначається породою і показниками розвитку кроликів. Для кролиць великих порід терміни першої злучки зазвичай наступають у віці 5-6 місяців, середніх порід трохи раніше — в 4-5 місяців. Визначальним показником готовності до парування є маса кролиці — вона повинна бути не менше 80% від середньої маси дорослої особини цієї породи. Вважається, що самка готова до парування, якщо її маса досягла 2,5 кг. Самці також годяться до парування у віці 5-6 місяців.

Зазвичай максимальні відтворювальні здатності у кроликів спостерігаються протягом перших трьох років життя. Тому тварин для розведення використовують протягом трьох років, в деяких випадках — до 5 років.

Способи парування кролів

Кролики відносяться до тих тварин, які можуть отримувати потомство протягом всього року. Ці біологічні властивості використовуються для отримання максимальної кількості окролов від однієї кролиці протягом року.

Як парувати кролів

Існує три способи планування парування і окролов: звичайний, ущільнений і полууплотненний. Який з них застосовувати — залежить від особливостей господарства і якості маточного поголів’я на фермі. При ущільнених окролах за рік від однієї кролиці можна отримувати 30-40 кроленят, в той час, як при звичайних — 20-25.

У більшості господарств злучку проводять одночасно, протягом 5-10 днів. Це дозволяє отримувати одночасні окроли кролиць і оптимізувати трудовитрати по проведенню злучки.

По темi:  Освітлення шедів для кроликів

Способи парування кролів

Кількості кролиць, які закріплюються за самцем, залежить від його статевої активності. В середньому за одним самцем закріплюють близько 8 самок. За один день самець здатний покрити 4-6 самок при одноразовому покритті і 2-3 при дворазовому. Кожні 2-3 дні в період парування самця необхідно надавати добовий відпочинок.

Для спарювання застосовують метод підсадки самки до самця. При статевої полюванні самка в більшості випадків підпускає до себе самця, і злучка проходить успішно. Для запліднення досить проведення одного спарювання, але, щоб виключити можливість незапліднені, проводять повторні спарювання. Другий раз спаривают самку через кілька годин або на наступний день.

І для остаточно «закріплення» проводять ще одне спаровування з тим же самцем через 5-6 днів. Якщо в попереднє спаровування самка була запліднена, вона не підпустить до себе самця, і можна з упевненістю вважати, що кролиця запліднена.

Бувають нагоди, коли кролиця не хоче підпускати призначеного їй самця, хоча є всі ознаки полювання. У таких випадках можна підсадити її до іншого самця. Проведення злучки кожної кролиці і її результати необхідно записувати в спеціальний журнал. У ньому вказують дати злучки, окрола, кількість кроленят в окроле, вага кроленят і деякі інші дані.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × три =

Сейчас читают:
Top