Шеди для кроликів
2956 Шеди для кроликів

Шеди для кроликів


Шеди для кроликів

Блоки клітин, захищені додатковими стінами дахом, називають шедамі. Якщо ви живете в середніх або північних широтах, утеплювати на зиму клітини, чистити від снігу проходи між ними — досить клопітка справа. Простіше спорудити тимчасові (на зиму) стіни і дах між двома рядами клітин, зверненими один до іншого. Зрозуміло, що поки у вас п’ять-десять клітин і поголів’я «чисто для себе», розташовувати в Шеде просто нічого, але коли справа піде, тільки крайня скрутність в площі може змусити кролівника відмовитися від розширення виробництва. По-перше, все це повинно якось окупатися в додатковий чесно зароблений карбованець ще нікому не завадив. По-друге, рано чи пізно ви захопитеся кролівництвом настільки, що почнете схрещувати породи і виводити свої власні лінії і кроси.

Шеди для кроликів

Якщо ви думаєте, що з вас селекціонер нікудишній, і взагалі ви цим займаєтеся тільки заради м’яса або хутра, це ще нічого не означає. Можна з упевненістю сказати, що відсотків вісімдесят кролівників, з якими це сталося, про селекційну роботу спочатку і не думали. Але з ростом поголів’я (а кролики з цим зазвичай не затягують) росте і інтерес до порід, і, зрозуміло, потреба в нових клітинах. І ось коли їх набереться штук 30-40, є сенс подумати про Шеде.

Ширина

Ширина проходу між рядами клітин в особистому підсобному господарстві більше залежить від вашої комплекції, але стандартним вважається прохід приблизно в півтора метра шириною. Дуже зручно, коли всі клітини однієї конструкції; заздалегідь передбачає їх спільне розташування в Шеде. На промислових кролікоферм клітини ставляться в два яруси, дах нижнього ярусу служить піддоном (не плутати з підлогою!) Для верхнього — такий двоповерховий барак. Годівницями ряди клітин звернені один до іншого, але на задніх стінках передбачені вентиляційні дверцята, додатково закриті гратами з рейки або металевого прута або сітками. У холодну погоду ці дверцята наглухо закриті (чим щільніше, тим краще), а по теплу їх можна, відкрити і провітрити клітини.

По темi:  Профілактика хвороб і лікування кроликів

Дах

Дах промислового шеда робиться з міцного, здатного витримати сніг, матеріалу. Між нею і рядами клітин зазвичай розташовується ряд вікон для кращої освітленості проходу і клітин. Непогано зробити стелю, на якому змонтувати лампи штучного освітлення. Можна розмістити їх і на перекладині з дотриманням правил пожежної безпеки, зрозуміло. Якщо стелі немає, дах можна зробити з світлопроникний матеріалу. Дво- або тришаровий безбарвний полікарбонат, який йде на будівництво теплиць, може витримувати, якщо вірити виробникам, метровий шар снігу. Їм же можна замінити і скло у вікнах над рядами клітин. Матеріал хороший тим, що краще скла тримає тепло в Шеде, взимку це важливо, якщо хочете отримувати приплід круглий рік. Вентиляція теж повинна бути — вікна над рядами клітин краще зробити знімними або відкриваються, як фрамуги.

Шеди для кроликів

Підлога

Пол шеда — асфальт (зараз в ходу холодний), бетон, тротуарна плитка — виберіть, що дешевше і легше для прибирання. На ньому не повинні утворюватися калюжі, тому зазвичай робиться невеликий скат в сторони рядів клітин. Деякі кролівники роблять підлогу піщаним, добре вбирає рідину. Пісок, звичайно, доводиться час від часу міняти. Нижня зовнішня частина шеда взимку закривається кришками, які знімають при збиранні гною. З торців спорудження закривається однією або двома дверима. Чим щільніше будуть підігнані деталі, шеда, тим тепліше він вийде і кролики отвётят на вашу турботу численним життєздатним потомством.

Один з найбільш вдалих, на мій погляд, варіантів шеда для невеликого підсобного господарства — будова площею 5 х 8 м з двома рядами стандартних клітин, розташованих в два яруси. 20 клітин (100 х 80 х 500 см) відведені для сукрольних кролиць, ще 40 клітин (55 х 80 х 40 см) призначені для молодняка. У Шеде, крім клітин, є кормокухня, стіл з вагами, умивальник, аптечка, газова плита. Передпокій (2 х 2 м) призначена для зберігання фуражу та сіна. Подвійні стіни з утеплювачем (наприклад, деревною стружкою або тирсою) можуть бути зроблені з фанери або будь-якого іншого доступного за ціною матеріалу. Деякі, до речі, використовують товсту поліетиленову плівку. Вісім вікон 130 х 70 служать для природного освітлення, крім того, продовжують світловий день три 100-ватних лампочки або їх нові світлодіодні аналоги.

По темi:  Вирощування кролів в ямі

Каналізація

Каналізація — похилий жолоб з половинок азбестоцементних труб, вмонтованих в бетонну підлогу — під кожним рядом клітин. По ньому нечистоти стікають у вигрібну яму туалету або в окрему закриту бочку, розташовану зовні. Якщо ваше господарство розвинене до рівня використання біогазу, що вже можна зустріти навіть на дачах, де є хоч якась живність, то, природно, жолоб відводиться в метантенк. І приміщення для тварин і кормокухні виходять вентиляційні труби з регульованими засувками.

В принципі будівництво такого шеда недорого — особливо, якщо використовувати ті матеріали, які навколишня природа дає безкоштовно (глина, лоза) або можна купити дешево (солома, тирса). І економічний ефект набагато вище, ніж якщо будувати по одній клітці різної конструкції і пристосовувати одне до іншого, починаючи з уже наявного, але не для кроликів побудованого приміщення. Ну а якщо є гроші і не шкода витратитися на сучасні матеріали — пластик, полікарбонат і інші плоди технічного прогресу, шед у вас вийде і функціональним, і задвірки прикрасить, і будівельні норми не порушить. На ділянці 6 соток допускається будівництво приміщення для худоби і птиці (крім інших госпбудівель) площею 40 м2. Єдине, що ще потрібно врахувати — від житлового будинку воно повинно знаходитися мінімум в 15 м. Хоча на цю норму зараз мало хто звертає увагу і закликає всілякі СЕС подивитися на своє майбутнє благополуччя.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − одиннадцать =

Сейчас читают:
Top