Розведення кролів
4512 Розведення кролів

Розведення кролів


Розведення кролів

У розведення кроликів молоду кролицю можна пускати у віці 5 місяців при досягненні живої маси не менше 3,5 кг, за умови, що у кролиці не спостерігається линька волосяного покриву. Якщо кролиця великої породи, тоді на першу злучку необхідно пускати на 15-30 днів пізніше. Самців, на відміну від самок, пускають на першу злучку в більш пізньому віці — в 6-8 місяців.

Читайте также: Снится Хулиган

У жовтні та в листопаді полювання у кролиць проявляється слабо, решту часу полювання є протягом усього року. Що стосується дорослих кролиць, то у них полювання починається протягом двох днів після окролу. Активне статеве життя тривати 5 днів, 2-3 дні слабкіше, а потім спокій. У такий період кролиця схвильована, і висмикує пух у себе на грудях, і розкидає корм.

Розведення кролів

Розведення кроліковЛучше всього злучку проводити вранці і ввечері в літній час, і вдень — в зимовий. Кролицю підсаджують до самця в клітку (самця до кролиці підсаджувати не можна), прибираючи годівницю і поїлку. Якщо злучка не вийшла, кролицю підсаджують до іншого самця. Після парування необхідно записати дату і номери злучені в записну книжку і на клітці самця (дата парування, номер самки), і самки (дата покриття, номер самця).

Розведення

Для розведення молодому самцеві потрібно підсаджувати 1-2 кролиці в тиждень, поступово збільшуючи до 2 -3 самки в день протягом двох-трьох місяців.

Щоб бути впевненим у тому, що запліднення відбулося, необхідно кролицю перевірити на вагітність обережним промацуванням зародків. Промацують через 10-15 днів після спаровування в області таза. Вагітність триває 30 днів.

Розведення кролів

Перед окролом необхідно стелити чисту підстилку, найкраще сіно, з якого самки роблять гнізда. В основному, пологи відбувається вночі, тривати не більше години. Після чого кролиця вилизує кроленят і годує.

По темi:  Як правильно влаштувати годівниці для кроликів

Розведення кроліковПосле окрола необхідно оглянути гніздо, і видалити мертвих кроленят. Відкидають кроленят від матерів не пізніше 25-28 денного віку.

Не можна зводити і схрещувати кроликів хутряних та пухових порід.

Всіх хворих тварин слід вибраковувати, а також тих кролиць, які з’їли свій приплід або були заплідненими. Також і самців слід вибраковувати, якщо вони не запліднюють самок. Цих тварин не допускають до розведення.

Якість самців-виробників визначають за якістю потомства запліднених ними кролиць. Їх оцінюють у 3-місячному віці за збереження молодняку. Після оцінювання кращих кролиць і кролів залишають в стаді, а негідних вибраковують і пускають на забій.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)
Сейчас читают:
Top