Розведення кроликів в домашніх умовах

| 259 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Розведення кроликів в домашніх умовах

Розведення кроликів може стати не тільки частиною присадибного господарства, а й вигідним малим бізнесом. Порівняно невисокі витрати на організацію міні-ферми, низька вартість кормів в поєднанні з плодовитістю і скоростиглістю кроликів є знахідкою для багатьох підприємливих жителів приватних будинків.

Чому вигідно вирощувати кролів

Найголовнішим продуктом кролівництва є м’ясо. Цінність кролятини відома всім, недарма це м’ясо вважається дієтичним. Крім цього, йому властиві чудові смакові якості.

Ще одним цінним продуктом кролівництва є шкурки і хутро. Багато породи кролів мають переважно шкуркового напрямку продуктивності. А такі породи, як ангорские або білі пухові приносять також досить велика кількість високоякісного пуху.

При хороших умовах відгодівлі та утримання кроляче господарство є джерелом ще одного цінного продукту — кролячого жиру, який широко використовується в парфумерії.

Основою прибуткового вирощування кроликів є використання їх біологічних особливостей. Кролики в більшості своїй дуже плідні і мають відмінну скоростиглість. Деякі породи при певних технологіях вирощування дозволяють отримувати товарні м’ясо і шкурки вже у віці 3-4 місяців.

Як створити ефективну домашню міні-ферму

Однією з проблем, які хвилюють початківців кролівників, є профілактика та лікування захворювань кроликів. При розведенні в неволі за більшістю традиційних технологій імунітет кроликів слабшає. Цьому сприяють брудні клітини, виділення шкідливих газів від відходів життєдіяльності і мала рухливість кроликів. Тому при клітинному змісті багато уваги і часу витрачається на підтримання чистоти в клітках.

Сучасні технології та науковий підхід до розведення та утримання кроликів дозволяє мінімізувати або зовсім усунути більшість несприятливих чинників, які впливають на кроликів.

По темi:  Кролі - бізнес

Наприклад, при акселеративному кролівництві догляд за кроликами займає дуже мало часу. Невелику міні-ферму цілком може обслуговувати одна людина у вільний від роботи час. При такому способі утримання і розведення кролики не потребують щеплення, оскільки не схильні до захворювань.

Як правило, вкладення в сучасну міні-ферму з розведення кроликів, які здаються суттєвими, дуже швидко окупаються. А традиційна клітинна система змісту при малих вкладеннях може обернутися ризиком втрати всього поголів’я або значної його частини при різних захворюваннях.

При створенні міні-ферми з вирощування кроликів необхідно не тільки вибрати оптимальний спосіб утримання і систему розведення. Важливою складовою в кролівництві є кормова база. Найкраще, якщо в господарстві є площі для вирощування кормових трав або природні луки. Вони необхідні для годування кроликів свіжою травою в теплу пору року, а також для заготівлі сіна на зимовий період. Звичайно, можна закуповувати траву і сіно, а також спеціальні комбікорми, але це істотно знижує рентабельність всього виробництва.