Профілактика хвороб і лікування кроликів

| 241 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Профілактика хвороб і лікування кроликів

Практика лікування захворювань кроликів показує, що набагато ефективніше попереджати хвороби, ніж потім їх лікувати. Це так не тільки тому, що у кроликів висока смертність при багатьох захворюваннях. Навіть ті кролики, які одужують, стають економічно невигідними для утримання — не дають нормального приросту, витрачають неефективно корми.

Виходить, що чималий клопіт і турботи, спрямовані на лікування кроликів, не дають тієї віддачі, яку хотілося б мати. А ось оберегти кроликів від хвороб, створити їм відповідні умови утримання і годування значно легше і дешевше. Тим більше, якщо врахувати, що здорові кролики радують своєю скоростиглістю і продуктивністю.

Абсолютна більшість захворювань кроликів виникає через невідповідних умов утримання та неякісних кормів. Тому профілактика захворювань починається з вибору місця утримання кролів та відповідного обладнання їх житла.

Житло кроликів має бути сухим і добре провітрюватися. Зайва волога і скупчення аміаку викликають гострі захворювання у кроликів. Змісту в повітрі 1,5% аміаку досить, щоб кролик помер в через 9 днів. Крім очищення повітря, провітрювання добре охолоджує організм кроликів в жарку погоду. При цьому неприпустимо виникнення протягів, на які кролики дуже чуйно і сильно реагують.

Місце для розведення кроликів слід вибирати з таким розрахунком, щоб поруч не було джерел сильного шуму. Сильний, різкий і переривчастий шум може послужити причиною травм кроликів і загибелі приплоду, який перелякана матка може розкидати по підлозі клітки.

Для того, щоб запобігти поширенню інфекційних захворювань, потрібно якомога рідше входити в приміщення, в якому містяться кролики. Не слід без особливої ​​потреби впускати в приміщення і чужих людей — вони можуть принести інфекцію.

Велика кількість хвороб кроликів, особливо молодняку, викликається неправильним харчуванням. Слід особливо ретельно стежити не тільки за якістю кормів, а й за тим, наскільки корми відповідають віком та іншими показниками тварин. Багато нешкідливі для дорослих кролів корми (особливо соковиті трави і овочі) можуть виявитися згубними для молодих кроленят.

По темi:  Краща порода кроликів

Не можна допускати і перегріву кроликів. Оптимальна температура змісту кроликів 16-18 ° С, максимально допустима температура в приміщенні — 25 ° С. Тривале перебування кролів в приміщенні з високою температурою призводить до зниження статевої функції. А при сильному підвищенні температури повітря можлива смерть кроликів через перегрів.