Породи кролів велетнів
3713 Породи кролів велетнів

Породи кролів велетнів


Породи кролів велетнів

Великою популярністю у великих і малих кроліководческіх господарствах користуються породи кролів велетнів. Такі породи, як білий велетень і сірий велетень, відносяться до м’ясо-шкурковие породам кроликів. Розглянемо основні особливості цих порід.

Сірий велетень

Кролики породи сірий велетень відрізняються довгим, масивним тулубом, широкою і глибокою грудьми і міцним кістяком. Голова у сірого велетня велика, грубої форми, з довгими вухами, ноги закороткі.

Довгі тулуба в середньому становить 60-61 см, обхват грудей — 38 см. Середня маса дорослих кролів становить 5,3 кг, деякі досягають 6,8 кг. Забарвлення кроликів темно-сірий або сіро-заячий.

Породи кролів велетнів

За один пологи кролиця приносить в середньому 7-8 кроленят, іноді до 10. Кролиці сірих велетнів відрізняються розвиненим материнським інстинктом. Молодняк досягає маси 2 кг у віці трьох місяців. При забої молодняку ​​вихід їстівної частини складає 55-60% від живої маси. М’ясо має хороші смакові якості.

Розмір шкурки від великих кролів в середньому становить 2000-2500 кв.см., іноді може становити 3000 кв.см. За якістю і густоті волосяного покриву шкурки сірого велетня дещо поступаються шкуркам білого велетня, радянської шиншили, блакитного віденського і чорно-бурого.

Білий велетень

Порода кроликів білий велетень була виведена в Німеччині і Бельгії в кінці 19 століття. Кролики породи білий велетень відрізняються міцним, кілька подовженим тулубом, добре розвиненою грудьми (обхват 37-38 см), довгою і прямою спиною. Голова невелика, з вухами середнього розміру. Довжина тулуба в середньому становить 60-65 см. Волосся у білого велетня густі, окрас чисто білий. Дорослий кролик в середньому важить 5-5,5 кг, деякі досягають 8 кг.

В одному посліді зазвичай кролиця приносить 7-8 кроленят, які мають середню скоростиглість. Кролиці білих велетнів є хорошими матерями.

По темi:  Вольєрне розведення кроликів

Білий велетень відрізняється невибагливістю і хорошою пристосованість до місцевих умов. Це в поєднанні з чималою масою і шкіркою відмінної якості і вплинуло на популярність білих велетнів в нашій країні.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 1 =

Сейчас читают:
Top