Популярні породи кролів: ангорський кролик
3913 Популярні породи кролів: ангорський кролик

Популярні породи кролів: ангорський кролик


Популярні породи кролів: ангорський кролик

Ангорськими зараз називають не тільки кроликів власне ангорської породи, а й інші породи, які відрізняються підвищеною пухнастий. Ангорська порода була названа так за подібністю з ангорської породою кіз, яка також має дуже довгий пухової волосяний покрив. Довга шерсть, в якій переважають пухові волокна і є найцінніше в ангорської породи кролів.

Ангорська порода є однією з найстаріших порід кроликів. Батьківщиною цієї породи вважають Туреччину, звідки ці кролики в середині 18 століття потрапили до Франції і Англії. Там їх використовували як домашніх тварин серед знаті і навіть в королівських родинах. Пізніше ангорские кролики та їх різновиди поширилися по інших країнах.

Популярні породи кролів: ангорський кролик

Ангорські кролики в неостріженном вигляді мають кулясту фору. Після зняття волосяного покриву форма тіла стає циліндричної. Тулуб у ангорських кроликів короткий (від 43 см), з товстою короткою шиєю, розвиненою грудьми, прямою і широкою спиною. Груди в обхваті за лопатками зазвичай має обсяг понад 35 см. Круп широкий, округлої форми. Голова у цих кроликів велика, круглої форми, добре обросла шерстю, з короткими прямостоячими вухами, на кінчиках яких часто є «пензлика» з довгого волосся. Дорослі кролики ангорської породи мають середню масу 3,5 кг.

Ангорський кролик

За один пологи кролиця приносить 6-7 кроленят, які до чотиримісячного віку досягають маси 1,3-1,9 кг.

Основним напрямком господарського використання кроликів ангорської породи є виробництво пуху. З одного дорослого кролика збирають в середньому 250 г пуху в рік, з деяких — до 0,5 кг. З молодих кроликів у віці 4-5 місяців збирають близько 45 м шерсть ангорських кроликів на 90-95% складається з пуху.

Популярні породи кролів: ангорський кролик

Для отримання пуху ангорських кроликів вичісують, щипають і стрижуть. Зараз серйозну конкуренцію пуху і виробам з нього складають синтетичні матеріали. Однак в останні роки попит на продукцію з натуральної сировини почав підвищуватися, незважаючи на те, що вартість таких виробів значно вище.

По темi:  Способи парування кролів

Крім отримання пуху, ангорские кролики часто використовуються в якості домашніх тварин — подібно декоративним і карликовим.

З особливостей змісту ангорських кроликів варто відзначити небезпека надмірного поїдання кроликами власного волосся при поїданні корму з підлоги або коли кролик сам себе очищає. На відміну від кішок, кролики не можуть відкашлювати грудки вовни, тому вони можуть привести навіть до летального результату. Основною ознакою великої кількості волосся в кишечнику є мале кількості калу.

Ще однією особливістю ангорських кроликів є їх досить довгий період дозрівання. Молоді кролики готові до розмноження тільки в віці понад рік.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 + восемнадцать =

Сейчас читают:
Top