Пологи у кролиці
3553 Пологи у кролиці

Пологи у кролиці


Пологи у кролиці

Пологи і наступний за ним підсисний період мають велике значення в вирощуванні здорового і продуктивного молодняка. Тому кролівник повинен велику увагу приділяти окролу і можливим небажаним наслідкам, забезпечивши необхідний рівень догляду кролиці.

Навіть якщо постійно вести спостереження за вагітною кролицею, часто неможливо передбачити час окролу і простежити за його перебігом. Тим більше, що пологи зазвичай відбувається вночі і триває недовго — в середньому 10-20 хвилин. У деяких випадках пологи може затягнутися до однієї години.

Як і в дикій природі, кролиця після окролу поїдає послід. Часто вона також поїдає кроленят, які з якихось причин народилися мертвими. Слідом за цим настає черга догляду за новонародженими кроленятами. Перший догляд полягає в тому, що матка злизує з кроленят залишки слизу, затягує кроленят в гніздо і починає годувати перший раз.

Буває таке, що кролиця НЕ притягнула до себе якихось кроленят. Оскільки вони народжуються сліпими, необхідно допомогти крольчатам потрапити в гніздо. Перекладати кроленят потрібно дуже обережно, чистими руками без будь-яких сторонніх запахів. В іншому випадку кролиця може викинути кроленят з гнізда, якщо почує сильний сторонній запах.

Пологи у кролиці

Окрол

Відразу після окролу у кролиці з’являється сильна спрага, тому важливо забезпечити її достатньою кількістю води. Нестача води може призвести до поїдання кролицею власних кроленят. Якщо при всіх необхідних умов — достатньому харчуванні і постійному наявності води — матка продовжує поїдати своїх кроленят, її краще відбракувати і поставити на відгодівлю, оскільки цей порок може залишитися у неї надовго.

У перші дні після окролу необхідно постійно оглядати гніздо, видаляти звідти мертвих кроленят, отсаживать слабких і хворих. Під час огляду кролицю краще видаляти з гнізда. Можна відволікати її улюбленим кормом або ласощами. Щоб кролиця не сильно реагувала на наявність запаху рук, її при відсадженні і пересадці потрібно потримати в руках і погладити — так запах ваших рук стане для неї більш звичним.

По темi:  Домашнє середовище проживання кроликів

Голодних кроленят при огляді легко виявити по зморщеною шкірі, пойняла животик і постійного писку, який вони видають. Якщо кролиця не дає крольчатам смоктати молоко, необхідно кілька разів провести процедуру примусового годування. Для цього кролицю з кроленятами заносять в тепле приміщення, кладуть її набік або на спину, і прикладають до сосок кроленят. Коли вони поїдять, заносять всіх назад в гніздо. Так повторюють кілька разів, поки кроленята не почнуть самі знаходити соски з молоком.

При недостатньому 4олічестве молока у матки потрібно поліпшити її годування. Якщо ж це не допомагає, і молока як і раніше мало (зазвичай так буває з молодими кролиця), деяких кроленят відкидають до більш молочної кролиці. Зазвичай під молодий кролицею залишають 5-6 кроленят. Під молочної маткою можна утримувати до 9-10 кроленят.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × пять =

Сейчас читают:
Top