673 | 0
Раздел: Кролі
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Освітлення шедів для кроликів

Освітлення шедів для кроликів

Необхідним обладнанням, в закритому приміщенні особливо, можна назвати освітлювальні прилади. Їх теж безліч — від простої лампочки до світлодіодних світильників які реально економлять ваші гроші — на відміну від тих люмінесцентних китайських виробів, які при російському якості електрики — перепадах напруги, відключення — довго не тягнуть, а коштують пристойно. Світлодіоди теж недешеві, але живуть довго і на скачки напруги не реагують.

Світловий день кролика в ідеалі повинен бути не менше 16 годин (деякі фахівці вважають оптимальною тривалість світлового дня 18 годин), чого взимку без додаткового освітлення не буває.

Освітленість для різних категорій повинна бути різною. Самці-виробники вимагають більше світла (інакше одружитися перестануть!), 100-125 лк, кролиці з кроленятами теж має бути більш-менш ясно — 40-70 лк, а молодняку ​​можна і не влаштовувати світлого життя — 20 лк буде досить.

Лякатися цих цифр і тягнути в крільчатник вуличний ліхтар з 400-ватної лампою не слід. Що таке це «лк»? Це так званий люкс, одиниця освітленості. Якщо у вас немає люксомера (наприклад, об’єктивний типу Ю-16 цілком підійшов би. Або фотоекспонометра «Ленінград», яким колись користувалися фотолюбителі), можна спробувати визначити освітленість на око. Наприклад, 100 лк, достатні для самця-виробника, це освітленість в дуже похмурий день. У нормально освітленому робочому кабінеті прилад показує 300-500 лк, а ранкова зоря в ясний день це самі 1000 лк. Так що панікувати не слід.

Освітленість

Освітленість (особливо восени та взимку) впливає на статеву активність кроликів, на рівень еритроцитів в їх крові, тому їй таке значення і надається, не надто яскравий сніг не буде потрібно. Якщо кролики у вас містяться в зовсім вже темному сараї, побілити стіни вапном — ін сенсі санітарії корисно, і світліше стане. Крім власне освітлення в закритих приміщеннях вам знадобляться ще ультрафіолетові і інфрачервоні лампи.

По темi:  Пологи у кролиці

У кролівництві інфрачервоні (теплові) промені застосовують головним чином для обігріву кроленят в перші дні після окролу, коли молоді самки не формують гнізда і розкидають кроленят по клітці. Під інфрачервоною лампою кроленята добре обігріваються, температура їх тіла поступово приходить в норму. Таких кроленят розсаджують під самок з хорошим материнським інстинктом і хорошою молочністю, але у яких мало своїх кроленят. Зазвичай для обігріву кроленят застосовують лампи типу ЗС, ІКЗ-250, СКБ-3296, при ранніх окролах восени і взимку для цього можна використовувати інфрачервоні лампи. Можна обігрівати і звичайної 40-ватної «лампочкою Ілліча» — вона теж в закритому ящику здатна підтримувати потрібну температуру.

Ультрафіолетові промені сприяють утворенню в організмі кроликів вітаміну D3, нормалізації фосфорно-кальцієвого, вуглеводного, білкового, жирового обміну, помітно покращуються морфологічні та біохімічні показники крові. Однак ультрафіолетові промені практично повністю затримуються шибкою і не проникають в крільчатник, тому при утриманні кролів в закритих приміщеннях опромінення їх ультрафіолетовими лампами буде дуже корисно. У промисловій технології утримання кролів ультрафіолетове опромінення вважається невід’ємним компонентом у формуванні повітряного середовища і нормалізації обмінних, процесів у тварин. У домашніх умовах кролику тим більше потрібен ультрафіолет.

Для опромінення кроликів застосовують ультрафіолетові лампи типу ЛЕ-30 і ЛЕ-60 з орієнтовними дозами 4 мер / ч-м2. Ультрафіолетову інтенсивність на промислових кролікоферм визначають за допомогою уфіметров і уфідозіметров.

Статью нашли по запросам:
  • якщо кролям мало освітлення
Раздел: Кролі
Автор:
Дата:

Освітлення шедів для кроликів

Вы читаете статью Освітлення шедів для кроликів. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Освітлення шедів для кроликів - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Освітлення шедів для кроликів