Опалення шедів для кроликів
2662 Опалення шедів для кроликів

Опалення шедів для кроликів


Опалення шедів для кроликів

Є кролівники, які займаються цією справою не цілий, рік. Зазвичай це дачники-пенсіонери, що живуть взимку в міській квартирі, а навесні переїжджають місяців так на 7-8 в сільський будинок. В принципі відгодувати товарну партію кроликів за цей час цілком можна. І не треба піклуватися про створення умов для зимового утримання. Навіть в помірному кліматі і нежарким влітку що-небудь та виросте. Такі кролівники дану главу можуть сміливо пропустити і читати наступну.

Але більшість кролівників – люди осілі, кроликів розводять не тільки для душі або для однієї партії м’яса і шкурок. При всьому тому, що сільське господарство – справа взагалі сезонне, так, сама природа організована, кролівництво може і повинно давати дохід круглий рік. Але для цього взимку в закритому приміщенні кроликам має бути тепло.

Ви вже, напевно, зрозуміли, що коли ми говоримо про висвітлення, вологості, очищення повітря, ми фактично говоримо про створення мікроклімату в закритому приміщенні. Само собою, що без тепла нічого путнього з кліткового утримання кроликів в сараї або Шеде у нас не вийде. По суті, ми поки розглядаємо варіанти маленької, але дуже продуктивною кролікоферм. Кролики у нас повинні не просто перезимувати, а регулярно плодитися і давати здорове, міцне потомство.

Варіант організувати тепло в крільчатнику безліч. Ау вас в квартирі газ? Чудово. Але котел і система водяного опалення коштують дорого, за узгодження всякі газовики злупити теж будь здоров. Хоча, якщо ви задумали максимально можливий на вашій ділянці бізнес, то треба розглянути і цей варіант. Опалення потрібно в основному взимку, влітку підтоплювати якщо де і доводиться, то рідко, а ферма працює цілий рік цілком можливо, що витрати на покупний газ не підірвуть окупність. Є котли на твердому і рідкому паливі – може бути, це для вас доступнішим? Якщо опалювати крільчатник електрикою, потрібно бути впевненим, що прилади вас не підведуть.

Звичайні конвективні електронагрівачі, спіральниё або масляні, теж цілком можуть підтримувати температуру в 16-18ᵒС, особливо якщо крільчатник у вас спрацьованість совість і не намагається опалити всесвіт через численні щілини. Але рахунок за електрику може грунтовно зіпсувати настрій, а, то і поставити дуже жирний мінус в балансі. Крім того, постійно включений спіральний нагрівач сушить повітря, а надто сухе повітря кроликам теж не корисний. Вологість в крільчатнику повинна підтримуватися на рівні 60-70%. Ну і пожежна безпека тут не на останньому місці.

Оскільки ми живемо не в сімнадцятому столітті, є сенс подивитися, що там нам пропонують наші технічні генії. Вітроелектроустановки (продаються і побутові, 2-кіловатні) в комплекті з деякою кількістю сонячних батарей – чудовий варіант. Але коштує це задоволення стільки, що ВЕУ тільки в найглухіших, віддалених від ЛЕП, місцях мають право на існування. У всякому разі, поки. А якщо будувати їх самостійно … Ну, тут головне не розраховувати тільки на них.

Неслабо варто і вітчизняна біогазова установка промислового виробництва. Але її хоча б зробити самостійно простіше – особливо, якщо біогаз потрібен тільки для опалення крільчатника і приготування кормів. Одних відходів від порівняно невеликого, на 200-300 голів на рік, крільчатника вам може не вистачити, щоб отримати достатню кількість біогазу, але можна використовувати будь-які інші органічні відходи. Якщо є крім кроликів і інша живність, цей варіант слід розглянути найуважнішим чином.

По темi:  Клітки для кроликів-акселератів - міні-ферми

Опалення шедів для кроликів

Якщо кролівництво ви розглядаєте як бізнес (а воно цілком здатне стати таким навіть на невеликій ділянці), є сенс подумати про вирішення проблеми опалення та охолодження в комплексі. Не тільки для крільчатника, але і для житлового будинку. Дах крільчатника площею 40 квадратних метрів – саме те, що для цього потрібно. Нещодавно на сільськогосподарській виставці мені попався цікавий варіант опалення – сонячна дах. Ростовський – на – Дону електротехнічний коледж пропонував це рішення за допомогою німецького обладнання. Виглядає це так. На даху площею 40 м2 встановлюються колектори фірми BUSO зі спеціальною рідиною, які акумулюю сонячне тепло (не плутати з сонячними батареями для отримання електрики!), Яке потім надходить в воля ної бойлер, де і накопичується. Вода виходить не просто теплою – гарячої. Її можна використовувати як зазвичай – у ванній або на кухні, а можна відвести в сістёми водяного опалення.

Другий компонент – повітряний колектор фірми «Grammer Solar». Площею теж 40 м2. Нагріте повітря йде на опалення приміщення, а зайве тепло через теплообмінник використовується знову ж для нагрівання води.

Третій компонент холодильна машина компанії «SorTech». Це варіант сонячного кондиціонера, що перетворює сонячне тепло в холод і здатного охолоджувати приміщення. Вся система працює автоматично, спеціальне обладнання стежить за підтримкою заданих температур.

Зрозуміло, що коштував все задоволення недешево, заради одного крільчатника його ставити сенсу немає, але якщо порахувати ваші витрати на гарячу воду, кондиціонер і опалення в житловому будинку в крільчатнику, то цілком може виявитися, що це саме ваш варіант. У всякому разі, про тепло взимку і прохолоду влітку і для людей, і для кроликів не потрібно буде біс спочивати.

Однак можна використовувати сонце в як додатковий обігрівач без всякого мудровані обладнання. Сонячний колектор, як повітряний, так і водяний, можна спорудити самостійно. Якщо ми будуємо новий шед або сарай, намагаємося розташувати його із заходу на схід, щоб одна довга сторона виявилася зверненої на південь, до сонця. Пристроюємо до цієї стороні крільчатника щось на зразок теплички приблизно в половину висоти основного споруди, можна навіть нижче. Ширина – по можливості. Чим більше площа, тим більше тепла. Пол делаём з чорного, добре нагрівається матеріалу (можна його просто постелити), однак він не повинен виділяти шкідливих газів Доброю тепловіддачею володіє листовий метал, пофарбований чорною фарбою. Між підлогою і землею прокладаємо теплоізоляційний шар – тирсу, стружку, старі дошки – все, що не виділяє шкідливих запахів і здатне тримати тепло.

По темi:  Вольєрне розведення кроликів

Опалення шедів для кроликів

Стіни і похилий верх споруджуємо з полікарбонату, скла або будь-якого іншого прозорого і здатного утримувати тепло матеріалу, змонтованого на каркас. Каркас, само собою, повинен бути досить міцним, щоб не впав у разі рясного снігопаду. Герметизуємо стики і робимо повітряні відводи в крільчатник – отвори в стіні, які в похмурі дні можна – закривати, передбачивши для цього доступ або забезпечивши дверцята дротяними тягами. Все це, звичайно, краще зробити заздалегідь, коли клітини ще не змонтовані.

Теплому повітрю (а в сонячну погоду він буде теплим при будь-якій зовнішній температурі) нічого іншого не залишиться, крім як обігрівати ваших кроликів. На цій стороні можна розташувати клітини з маточниками – нехай «тепличка» в першу чергу гріє підсисних кроленят, а старші хлопці цілком можуть задовольнятися тим, що залишиться. Чи залишиться цілком достатньо.

Тут же можна покласти колектор для підігріву питної води. Гумовий шланг або поліпропіленова труба чорного кольору, які тепер використовують для підведення води до будинку, згорнута в спіраль або щільно, укладена змійкою – цілком достатній колектор. Можна використовувати і оцинковану металеву трубу, якщо є можливість зробити з неї змійовик з кроком 10-15см. Площа колектора залежить від кількості кроликів і, отже, від витрати води. Дослідним шляхом можна встановити, скільки витків або елементів змійовика потрібно для вашого господарства.

Діє система просто. Холодна вода з великого бака поступаёт в колектор, нагрівається і піднімається (як все тепле) в бак-розподільник з поплавком-регулятором. Коли немає електричного підігріву теном, можна пропускати її через такий колектор, щоб не поїти кроликів занадто холодною водою і не створювати собі зайвих клопотів. В особливо морозні і похмурі дні, звичайно, доведеться застосовувати інші засоби поддёржанія температури, але зате сонячні будуть вас радувати не тільки світлом, але і помітною економією витрат на обігрів.

Ще краще зробити сонячний колектор кілька поглибленим в грунт – щоб теплопріёмнік (лист зачернённого металу або пластику) міг прийняти похиле положення. Така конструкція, на думку фахівців, вважається оптимальною. Хмар доведеться, звичайно, виключити затоплення колектора талими і стічними водами, пов’язати його з каналізацією крільчатника, щоб стоки не потрапляли в колектор, а відведення теплого повітря в крільчатник, можливо, доведеться зробити по трубах. Роботи дещо більше, зате і ефект вище.

Якщо ж площі, що примикає до південної стіни, критично не вистачає, можна таким же чином перетворити в сонячний колектор нижню зовнішню частини самої стіни, розташувавши нагрівальний елемент вертикально. Така конструкція буде менш ефективна, але працювати буде. Головне, виключити витік нагрітого повітря через щілини або холодну стіну, для чого між нею і теплопріёмним елементом покласти теплоізоляційний матеріал.

Багато кролівників-любителі роблять окремий обігрів маточників. Вхід йдуть і тени, і грілки з водою, і лампочки, але тільки інфрачервоні, і «тепла підлога» – хто на що здатний. Промисловість потрібна для того, щоб ми користувалися її продукцією. Не знаю, наскільки доцільно конструювати електрообігрів традиційними способами в невеликому ящику з кроленятами, яким є маточне відділення, хіба що в порядку технічної творчості для власного розвитку. Однак є варіанти використання продукту нових технологій, які дійсно заслуговують на увагу. Іноді вони коштують дорого, але окуповуються потім з лишком. А головне, звільняють нам час. Стирчати більшу частину доби в крільчатнику подобається далеко не всім.

По темi:  Вичинки шкурок кроликів

Якщо вирешілі опалювати крільчатник електрикою, напевно, краще витратитися на більш дороге обладнання, ніж мірятися гаманцями з жадібними електромережами. Ви заощадите, припустимо, тисяч п’ять-десять, купивши конвектор, жруще два кіловати в годину. Якщо врахувати зростання тарифів, через пару років від такої економії залишиться дірка від бублика і той же конвектор, якщо ще не згорить від перепадів напруги.

А цього кам’яного віку давно вже є гідна заміна. Наприклад, в Калузі ТОВ «Феал – Технологія» виробляють плівкові обігрівачі. Вони безпечні (не нагріваються більше 55 ° С навіть при постійному використанні без регулятора температури), їх можна приліпити хоч на Стешу, хоч на підлогу, хоч на скло, хоч трубу ними обернути. Вологи не бояться – плівка! Температура виставляється на спеціальному терморегулятор, датчик (термоконтроллер) буде підтримувати задану температуру хоч в маточнику, хоч у всьому приміщенні. Електрики витрачається 125-150 Вт на квадратний метр плівки, ширина модуля може бути від 40 до 120 см, довжина – до 7 метрів. 125-ватний модуль 40 х 500 см в роздріб коштує близько 4000 рублів – те ж саме, що два масляних конвектора по 2 кіловати кожен.

Опалення шедів для кроликів

Ще краще, на мій погляд, інфрачервоні плівкові обігрівачі, наприклад, марки ПЛЕН, який роблять на Україні. Ці плівки кріпляться на стелі (втім, можна кріпити де завгодно, якщо що – місця практично не займають) і нагрівають до заданої температури не повітря, а поверхню твердих предметів – клёток, труб, стін і всього іншого. Найперше їх перевага для крільчатника – вони не викликають конвекції, руху повітря. Тобто не створюють протягу, не піднімають з підлоги пил і шкідливі кроликам гази. Частина енергії віддають в променистому вигляді, значить можна знизити температуру градуси на 3-4 і кроликам все одно буде так само тепло, як і при 16 градусах отриманих в інший спосіб. А кожен градус зниження заданої температури дає 5% економії енергії. В цілому можна заощадити від 15 до 40% електрики. Випадково пошкоджена плівка не впливає на роботу решти площі обігрівача, ПЛЕН і їм подібні обігрівачі пожежобезпечні.

Ще одна цінна якість – в різних частинах одного приміщення можна при необхідності створювати різну температуру. Приміщення прогрівають швидко, температура підтримується регуляторами, на перепади напруги не реагують. Може бути, тому розрахунковий термін служби – 25 років. Який масляний конвектор стільки протягне?

Плівка метрової ширини варто 26-30 доларів за метр, ще близько 80 доларів коштує 4-кіловатгний терморегулятор в комплекті з датчиком, який один обслуговує 18 м плівки. Якщо вже витрачатися, то з розумом.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 5 =

Сейчас читают:
Top