Огляд порід кроликів

| 250 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Огляд порід кроликів

З більш ніж 60 порід кроликів на території нашої країни розводять близько 20. Господарське значення має ще меншу кількість порід. За існуючою сьогодні класифікації породи кролів діляться на м’ясо-шкурковие, м’ясо-пухові, м’ясні (або бройлерні) і декоративні. Також існує поділ за величиною і масі тіла (великі, середні і дрібні) і по довжині волосся (коротковолосого, нормальноволосих і довговолосі).

М’ясо-шкурковие породи кролів

М’ясо-шкурковие породи найбільш поширені в господарствах нашої країни. Це пояснюється тим, що поряд з хутром і шкурками хорошої якості ці породи кролів відрізняються достатніми розмірами для отримання хороших м’ясних тушок. Таким чином, кроліководческой господарство може мати кілька джерел доходу — від продажу шкурок або виробів з них та від реалізації дієтичного цінного м’яса.

До м’ясо-шкурковие породам кроликів, яких розводять в нашій країні, відносяться радянська шиншила, сірий велетень, білий велетень, сріблястий, чорно-бурий кролик, російський горностаєвий, віденський блакитний, радянський Мардер, метелик, фландр.

М’ясні породи кроликів

Кролики м’ясних порід відрізняються більш міцним складанням і великою масою, які поєднуються з підвищеною скоростиглістю. У кроликів цих порід як правило, більш тонкий кістяк і відмінну якість м’яса. М’ясні породи кроликів менш популярні в нашій країні, оскільки декілька поступаються м’ясо-шкурковие і пуховою як волосяного покриву, а це має істотне значення для нашої країни, де споживання кролятини не таким значним.

До м’ясних порід кроликів відносяться новозеландський білий і каліфорнійський.

Пухові породи кролів

Пухові породи кролів зазвичай відрізняються довгим волосяним покровом з великим вмістом тонких пухових волосин. Представляють цінність саме як джерела високоякісних шкурок. Кролики пухових порід мають невисоку масу (2,5-4 кг) і довжину пуху від 6 до 12 см.

По темi:  Клітка для кроликів

У нашій країні розводять кроликів ангорської породи, білої пухової і песцевої пухової.

Декоративні породи кролів

Існують як досить великі, так і карликові декоративні породи кролів. Як правило, великі декоративні породи використовуються як шкурковие. З них отримують шкурки нестандартних кольорів. Середня маса тіла таких кроликів складає близько 4 кг, шерсть зазвичай коротка або нормальна.

До декоративних порід відносяться такі породи, як Рекс, чорно-вогненний, баран, білка.