437 | 0
Раздел: Кролі
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах

Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах

Особливо якщо клітини у вас знаходяться в спеціальному закритому приміщенні. Як будуть видалятися продукти життєдіяльності — кроликів, треба вирішити ще на стадії обмірковування пристрої крільчатника. Інакше потім замість задоволення і прибутку можете отримати проблеми і збитки.

Відразу треба відповісти собі на три питання:

Чи зможете ви щодня чистити клітки і приміщення? У цій разі особливих проблем всі ці відходи не створюють, але метушні набагато більше.
Чи буде це самопливна каналізація з постійним видаленням відходів або вам зручніше видаляти їх 2-3 рази в рік з накопичувальних ям.
Чи маєте ви намір використовувати екскременти кроликів як добриво. Якщо є теплиця або город, відповідь ясна, але бувають господарства н без цього.

Якщо ви готові підтримувати чистоту в крільчатник щодня, під гратчастим (відстань між рейками — близько 1,5 см) підлогою кожної клітини можна зробити висувний піддон, злегка поглиблений, здатний утримувати рідину. Однією прибирання в день буде достатньо.

Важливо по можливості запобігти вбирання сечі і розмитого калу дерев’яними конструкціями. Для цього нижній підлогу (піддон), якщо він з дерева, можна густо промазати смолою, дьогтем, оббити його оцинкованим залізом або чорним залізом, покритим оліфой.В накопичувальний ящик або піддон добре покласти якісь вбираючі матеріали — мох, торф або тирсу, які хоча б частково перешкоджають поширенню запаху. Ви можете знайти і якісь власні варіанти вирішення цієї проблеми. Сенс -предотвратіть гниття і виділення аміаку.

Конструкція

Для самоудаленіе потрібні кілька більш складні конструкції. Той же піддон, але з жолобом для стоку і скочування екскрементів в похилу трубу (іноді — в підставлені під клітки відра або інші ємності, але це теж вимагає частих прибирань), по якій відходи стікають в загальний накопичувач. Краще розташувати його за меж крільчатника і закрити кришкою — наприклад, укопана в землю 200-літрова бочка цілком може служити таки накопичувачем для невеликого стада.

По темi:  Освітлення шедів для кроликів

У міру накопичення бочку спорожняють. Оскільки нижній ярус клітин зазвичай розташовують на висоті не менше 50 см т статі, є можливість зробити достатній ухил стічної труби (жолоба), щоб вся ця субстанція йшла самопливом. Тут головне, щоб продукти життєдіяльності мешканців верхніх ярусів (якщо у вас двох — або триярусний крільчатник) не потрапляли в клітини — нижнього ярусу.

Іноді влаштовують під клітинами гнойові канали довжиною 1-1,5 м, які чистять два-три рази на рік. Іноді крільчатник будують так, щоб була можливість гідрозмиву скупчився «продукту вторинного», а потім дезінфікувати всього приміщення. Зазвичай очищення крільчатника в цьому випадку збігається з санітарним розривом між відгодівлі — такі технології практикують на невеликих і середніх кролікоферм. Це те саме що канадською технологією вирощування свиней на товстій підстилці, яку прибирають разом з усім, що вона ввібрала за весь період відгодівлі товарної партії тварин.

Вентиляція

Відразу ж потрібно продумати і систему вентиляції. Причому встановлювати вентиляційні пристрої краще внизу, де скупчується або стікає, щоб видаляється аміак — а це для кролика, нагадаю, отрута № 1 — не поширювався на всі приміщення, а виходив назовні внизу приміщення. З тієї ж причини існує вимога до повітрообміну в приміщенні, де містяться кролики: на кожного самця або кролицю з кроленятами потрібно близько 5 м3 свіжого повітря взимку, в півтора рази більше навесні і восени, і раз в десять більше влітку.

Проблема з повітрям літом вирішується легше — двері навстіж або ж клітини назовні, а поєднання тепла і свіжого повітря — взимку — завдання складніше. Зазвичай достатньо прямої вентиляції через витяжну трубу. Газоподібний аміак легший за повітря (питома вага 0,63) і виходить сам, але іноді для швидкого провётріванія ставлять електровентилятори.

По темi:  Кролі - бізнес

Залежно від розмірів і конструкції крільчатника вентиляція, може бути витяжною або нагнітаючої, але головне, щоб вона була. З її допомогою Ви зможете регулювати температуру і вологість в приміщенні — кролики до них тожё досить чутливі.

Раздел: Кролі
Автор:
Дата:

Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах

Вы читаете статью Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Навозовидалення і вентиляція на кроліководческих фермах