М’ясні породи кроликів
4063 М'ясні породи кроликів

М’ясні породи кроликів


М’ясні породи кроликів

Для м’ясних порід кроликів характерна висока енергія росту молодняка, яка виражається в швидкому зростанні і наборі ваги. Крім цього, такі кролики мають більший відсоток виходу м’яса з тушки, ніж кролики м’ясо-шкуркових порід. Також при виведенні м’ясних порід кроликів велика увага приділяється підвищенню споживчих властивостей м’яса.

Новозеландський білий

Порода з’явилася на початку 20 століття в результаті схрещувань новозеландського червоного кролика з Фландрії. Породу новозеландських білих кроликів відрізняє міцна статура, тулуб циліндричної форми, невелика голова з короткими прямостоячими вухами. Довжина тулуба 47,5-49,5 см. Груди у цих кроликів широка і глибока, спина пряма і коротка, переходить в широкий крижі з округлим крупом.

Волосяний покрив новозеландського білого кролика блискучий, має біле забарвлення, високу щільність і невелику довжину. Самці зазвичай трохи менше самок – 4,5 кг, самки важать в середньому 5 кг.

Для породи характерна висока енергія росту і велика м’язова маса. Новозеландські білі кролики досить скоростиглі. У віці трьох місяців маса кроленят досягає 2,7-3 кг. При цьому вихід їстівної частини складає 52-58% від живої маси.

М’ясні породи кроликів

За один пологи кролиця приносить 7-8 кроленят. Кролиці зазвичай спокійні, мають хорошу молочність і материнський інстинкт.

Каліфорнійський кролик

М’ясні породи кроликів

Породи виведена в США в результаті складного відтворювального схрещування таких порід, як шиншила, російський горностаєвий і новозеландський. В результаті вийшла порода з відмінними м’ясними якостями, волосяним покровом прекрасного якості і високою енергією росту молодняку.

Каліфорнійських кроликів відрізняє тонкий і легкий кістяк і ніжна конституція. Крижово-поперекова область добре розвинена. Голова невелика, легка, з досить короткими вухами. Груди у каліфорнійських кроликів широка, спина коротка і широка.

По темi:  Домашнє середовище проживання кроликів

Волосяний покрив в основному має біле забарвлення, гарну густоту, пружність і блиск. Вуха, кінчик мордочки, лапи і хвіст у каліфорнійських кроликів мають чорний або темно-коричневе забарвлення.

В середньому один послід складається з восьми кроленят. Кроленята народжуються повністю білими, і лише до віку одного місяця набувають властиву породі забарвлення.

Добовий приріст кроленят становить 40-45 г, до віку два місяці кроленята важать в середньому 18-2,3 кг, а в тримісячному віці мають масу 2,7-3 кг. Жива маса дорослих кролів коливається в межах 3,8-4,2 кг. Забійний вихід їстівної частини складає 56-60% від живої маси, при цьому в тушці міститься 82-85% м’яса.

У нашій країні каліфорнійські кролики з’явилися відносно недавно, але вже отримали досить велику популярність, як серед приватних кролівників, так і серед фермерів.

Статью нашли по запросам:
  • м\ясні породи кролів в україні
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + девять =

Сейчас читают:
Top