Клітки для кроликів, ферми для кроликів
2965 Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Клітки для кроликів, ферми для кроликів


Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Клітинний спосіб змісту багато фахівців не даремно називають найбільш перспективним — він має масу зручностей для кролівника. Тварини, що знаходяться в клітинах, завжди у вас перед очима, завжди доступні для ветеринарних і селекційних робіт. Основний принцип, за яким будуються клітини — двокамерні. Тобто, клітина ділиться на гніздовий і кормове відділення. В одному встановлені годівниці і поїлка, в іншому кролиця виводить кроленят. Така «двокімнатна квартира» може бути розрахована на одного або двох кроликів. Молодняк нерідко міститься в «гуртожитках» — групових клітках, влаштованих також на розсуд господаря.

У конструюванні клітин для кроликів великий простір для творчості, однак, є якісь стандарти за габаритами, знижувати які (з міркувань економії місця або матеріалів) недоцільно.

Зрозуміло, якщо ви вирішите декілька збільшити життєвий простір своїх тварин, ні вам будуть тільки вдячні. Наведені розміри — необхідний мінімум. Головний показник — площа статі. Головна мета конструювання — зручність для кроликів і для кролівника Зручність годування, огляду тварин, чищення і дезінфекції кліток Клітка повинна добре провітрюватися влітку (чим більше свіжого повітря, тим краще) і мати можливість захисту від протягів і утеплення на зиму, особливо якщо зими у вас суворі.

Матеріали

Матеріали для виготовлення клітин можуть бути найрізноманітнішими. Дерево, метал, прес-картон, саман, цегла, деякі плетуть клітини із прутів, стінки обмазують глиною. В останні роки в продажу з’явилося стільки нових матеріалів, придатних для виготовлення клітин, що вибір залежить тільки від вашої фантазії і фінансових можливостей. В особистих підсобних господарствах нерідко на виготовлення клітин йде підручний матеріал — всякого роду будівельні відходи, залишки і обрізки, народ компонує їх з сіткою (для доступу повітря) і світлопроникними поливинилхлоридом або полікарбонатом (з нього все частіше будують теплиці), щоб клітка була краще освітлена . Захоплюватися освітленістю особливо не варто — тварина повинна мати можливість сховатися в тінь жарким літнім днем. Не забувайте, що в природі кролик живе в норі і темрява його не лякає.

Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Групують клітини теж по-різному. Блок може складатися з двох клітин, а може і з десятка. Для економії місця і в особистих підсобних господарствах, і на промислових кролікоферм клітини часто мають у своєму розпорядженні в два яруси, передбачивши, зрозуміло, відведення продуктів життєдіяльності з верхнього ярусу так, щоб вони не потрапляли в нижній. Буває і триярусна розташування, але це вже сумнівна перевага — доглядати за мешканцями такий «багатоповерхівки» не дуже зручно. Якщо місця достатньо, краще поставити їх в один ярус і зробити дверцята зверху — так краще доступ до тварин для годування і чищення кліток.

По темi:  Домашнє середовище проживання кроликів

Нижня частина клітини розташовується в 50-60 см від землі або підлоги сараю. Робиться це з різних міркувань — як для зручності кролівника, таки для збереження від хижаків щури, наприклад, можуть красти кроленят, якщо знайдуть доступ. Паралельно і щури, і миші розносять хвороби, небезпечні не тільки для кроликів, але іноді і для людини.

Пол в кормовому відділенні часто роблять з рейок, як у нас на фото, або з металевої сітки з піддоном і стоком для рідини, але в відділенні гнездовом він повинен бути суцільним, краще дерев’яним і як можна більш щільним: кролики — НЕ зайці, кроленята народжуються сліпими, глухими і голими, протяги їх можуть погубити. Турбуватися про чистоту гніздового відділення особливо не варто: кролики — тварини охайні і зазвичай справляють природні потреби в кормовому відділенні, де сітка.

Маточне відділення

Зручною можна визнати конструкцію, що передбачає навісне (знімне) маточне відділення — ящик з невеликим отвором, достатнім для проходу кролиці. Діаметр залежить від обраної вами породи кролів. Коли підходить час окролу, ящик просто вставляють в клітку або навішують на неї, а коли кроленята підросли і отсажени в клітку для молодняка, виймають.

Маточне відділення взагалі вимагає підвищеної уваги, як в сенсі матеріалів, так і в сенсі конструкції. Кроленята народжуються голими і сліпими, в перші дні життя вони абсолютно безпорадні. Перед окролом кролиця робить гніздо з соломи і вищипаного у себе пуху, але нерідко вже на другий — третій день кроленята розштовхують підстилку і виявляються на голій підлозі. Тому, з чого буде зроблена підлога маточника, має велике значення. Не слід оббивати його металом, дерево теж має бути сухим, «теплим» Не повинно бути щілин протяг і дорослі кролики переносять погано, а в ніжному віці протяг для них просто згубний.

Деякі кролівники насипають на підлогу маточника тирсу шаром 2-3 см, а потім набивають соломою. Кролиця розштовхує солому і виходить тепле з усіх боків гніздо, але розраховувати тільки на цей спосіб не слід. Тому правильно підібраний матеріал плюс утеплювач для маточника НЕ ​​буде надмірністю, взимку его зіграє свою роль у збереженні приплоду. Правило «все найкраще — дітям» в кролівництві цілком доречно.

Одна з вдалих конструкцій маточника — гніздо з полицею. Лаз веде не відразу в гніздо, а на злегка знижену сходинку-полку. Кроленята зазвичай сидять під нею — їм з таким дахом над головою затишніше. Якщо кролиця злякається і влетить в гніздо з усієї дурі, то і тоді полку не дасть їй травмувати кроленят. На цій же полиці кролиця може відпочити від дітей, коли буде потрібно — там вони її не дістануть.

По темi:  Чим годувати кроликів

Деякі кролівники роблять дверцята на лаз в маточник. Кролиця годує дітей переважно вночі і ввечері її можна прикривати. Так в гнізді зберігається тепло. Дверцята можна зробити і зі шматка брезенту — кролиця швидко навчиться відсувати його носом. Можна придумати хитну дверцята за типом американських дверей для домашніх тварин — з верхнім розташуванням петель. Словом, тут теж повний простір для творчості.

Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Існують кілька стандартних конструкцій клітин, розроблених, наприклад, НДІ хутрового звірівництва і кролівництва. Якщо ви маєте можливість і плануєте містити клітинним способом досить велике стадо кроликів, то має сенс ознайомитися з цими конструкціями. Думка самих кроликів при розробці навряд чи враховувалося, але, по крайней мере, ці клітини мають необхідні відділення та обладнання (годівниці та поїлки для кроликів), перевірені часом.

Конструюючи і споруджуючи клітини для майбутнього вухатого поголів’я, потрібно пам’ятати, що це для вас кролик — джерело здорової їжі і цінного хутра. Для кролика клітина — рідний дім, він проводить в ній все своє недовге життя. Якщо будинок ріднею буде досить просторим і зручним, якщо це схильне до стресів істота буде відчувати себе краще, ваш бізнес буде успішнішим. Клітку ви робите нема на один раз, тому, занадто економити на матеріалах не слід — окупляться витрати.

Народ у нас настільки винахідливий, що можуть виникнути найнесподіваніші технічні рішення. Будівництво та обладнання крільчатника — справа творча, і зациклюватися на якомусь чужому досвіді я б не став. Поему ми наведемо лише загальні схеми типових клітин, а з чого і як ви їх побудуєте — справа хазяйська. Головне, що самостійно виготовлена ​​клітка має дві головні переваги перед покупної: 1. Вона набагато, іноді в десятки разів, дешевше і 2. При виготовленні ви можете збільшити розміри настільки, наскільки дозволяють вам ваші умови, що кроликам буде, на користь.

Кроляча комуналка

До сих пір ми говорили про індивідуальних клітках. У них містяться племінні самці або кролиці з потомством. Якщо у вас є можливість дати кожній тварині — окрему квартиру — чудово. Але часто такої можливості немає. Кролики, припустимо, плодяться швидше, ніж ви встигаєте будувати їм індивідуальне житло. На цей випадок роблять клітини для молодняку. Коли кроленята підростуть і стануть цілком самостійними в сенсі харчування, їх відкидають від матері в спеціальну клітку, яка відрізняється від індивідуальної розмірами. Зазвичай в одній «общаге» площею 2-2,5 м2 дорощують 10-12 товарних або 7-8 ремонтних (яких ви відібрали для відтворення стада) кроликів.

Розмір клітини для молодняку ​​може бути, припустимо, 1,5 х 2-2,5 м при тій же висоті, яку б вибрали для інших клітин. При розташуванні всередині приміщення (наприклад в сараї) вона може бути повністю сітчастої або з сітки можуть бути стіни і дах, а підлога — рейковий. Так тварини будуть отримувати більше світла і повітря, що при груповому утриманні стають ще важливіше, ніж при індивідуальному. При зовнішньому розташуванні стеньг й дах, звичайно, доведеться зробити суцільними і утепленими, залишивши сітчастої тільки фасадну частину. Молодий кролик вже не так боїться протягів та інших незручностей, як підсисний, але покладатися на його імунітет в холодну пору року все ж не слід.

По темi:  Популярні породи кролів: ангорський кролик

Рейковий або сітчастий підлогу в клітинах для молодняка застеляють на зиму товстої незмінюваній підстилкою. Іноді роблять суцільний підлогу, тоді підстилку доводиться міняти раз-два в тиждень. Підстилка повинна бути досить м’якою, щоб тварини покололи собі лапи. Якщо це пшенична солома, то безоста. Підстилка в принципі може бути з будь-якого відповідного матеріалу.

Іноді «общагу» ділять на секції вставними перегородками. У кожній секції міститься один кролик. Брати його на забій зручніше з одномісним секції, ніж ловити в загальній клітці, наганяючи страху на інших. Крім того, потрапляючи в загальну клітку, кролики нерідко починають встановлювати ієрархію — з бійками, від яких ні їм, ні, тим більше, вам користі ніякої. Агресивних кролів краще відсадити в таку секцію або навіть в окрему клітку — подалі від інших.

Ще раз згадаємо про те, що в своєму будинку ви повний господар, тому пристрій і розташування клітин потрібно планувати, виходячи з наявних умов. Клітини можна підвісити на спеціальні (вами ж придумані і виготовлені) тримати в сараї або спеціально побудованому приміщенні. Останнє, звичайно, краще: якщо у вас є можливість побудувати для кроликів окреме приміщення, то вже в ньому ви передбачте і вентиляцію, і можливість утеплення на зиму, і освітленість, і зручність годування і чищення — як самих клітин, так і приміщення в цілому .

Точні розміри клітин залежать, від породи і напрямки кролівництва — на м’ясо, шкурки або пух ви їх розводите. Але якщо ви вже твердо визначилися і мають намір розвивати вбрання направлёніе, краще робити все клітини однаковими, уніфікованого розміру, з можливістю вставити або прибрати перегородки в клітці для молодняка або гніздовий ящик в клітці для кролиці-мами. Якщо габарити індивідуальної клітини у вас, скажімо, 150 х 80 х 60 (але висоті фасадної сторони), то клітку для молодняка має сенс зробити 300 х 80 х 60, передбачивши способи се з’єднання в загальному стелажі з іншими клітинами. Краще зробити їх стандартними заздалегідь, ніж потім підганяти і перебудовувати. Так чи інакше кролівники приходять до того, що зручніше створити єдиний блок з однакових клітин.

Статью нашли по запросам:
  • клітка для кролів фото
  • клітки для кролів
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один + шесть =

Сейчас читают:
Top