573 | 0
Раздел: Кролі
Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Клітинний спосіб змісту багато фахівців не даремно називають найбільш перспективним — він має масу зручностей для кролівника. Тварини, що знаходяться в клітинах, завжди у вас перед очима, завжди доступні для ветеринарних і селекційних робіт. Основний принцип, за яким будуються клітини — двокамерні. Тобто, клітина ділиться на гніздовий і кормове відділення. В одному встановлені годівниці і поїлка, в іншому кролиця виводить кроленят. Така «двокімнатна квартира» може бути розрахована на одного або двох кроликів. Молодняк нерідко міститься в «гуртожитках» — групових клітках, влаштованих також на розсуд господаря.

У конструюванні клітин для кроликів великий простір для творчості, однак, є якісь стандарти за габаритами, знижувати які (з міркувань економії місця або матеріалів) недоцільно.

Зрозуміло, якщо ви вирішите декілька збільшити життєвий простір своїх тварин, ні вам будуть тільки вдячні. Наведені розміри — необхідний мінімум. Головний показник — площа статі. Головна мета конструювання — зручність для кроликів і для кролівника Зручність годування, огляду тварин, чищення і дезінфекції кліток Клітка повинна добре провітрюватися влітку (чим більше свіжого повітря, тим краще) і мати можливість захисту від протягів і утеплення на зиму, особливо якщо зими у вас суворі.

Матеріали

Матеріали для виготовлення клітин можуть бути найрізноманітнішими. Дерево, метал, прес-картон, саман, цегла, деякі плетуть клітини із прутів, стінки обмазують глиною. В останні роки в продажу з’явилося стільки нових матеріалів, придатних для виготовлення клітин, що вибір залежить тільки від вашої фантазії і фінансових можливостей. В особистих підсобних господарствах нерідко на виготовлення клітин йде підручний матеріал — всякого роду будівельні відходи, залишки і обрізки, народ компонує їх з сіткою (для доступу повітря) і світлопроникними поливинилхлоридом або полікарбонатом (з нього все частіше будують теплиці), щоб клітка була краще освітлена . Захоплюватися освітленістю особливо не варто — тварина повинна мати можливість сховатися в тінь жарким літнім днем. Не забувайте, що в природі кролик живе в норі і темрява його не лякає.

Групують клітини теж по-різному. Блок може складатися з двох клітин, а може і з десятка. Для економії місця і в особистих підсобних господарствах, і на промислових кролікоферм клітини часто мають у своєму розпорядженні в два яруси, передбачивши, зрозуміло, відведення продуктів життєдіяльності з верхнього ярусу так, щоб вони не потрапляли в нижній. Буває і триярусна розташування, але це вже сумнівна перевага — доглядати за мешканцями такий «багатоповерхівки» не дуже зручно. Якщо місця достатньо, краще поставити їх в один ярус і зробити дверцята зверху — так краще доступ до тварин для годування і чищення кліток.

По темi:  Годування кролика

Нижня частина клітини розташовується в 50-60 см від землі або підлоги сараю. Робиться це з різних міркувань — як для зручності кролівника, таки для збереження від хижаків щури, наприклад, можуть красти кроленят, якщо знайдуть доступ. Паралельно і щури, і миші розносять хвороби, небезпечні не тільки для кроликів, але іноді і для людини.

Пол в кормовому відділенні часто роблять з рейок, як у нас на фото, або з металевої сітки з піддоном і стоком для рідини, але в відділенні гнездовом він повинен бути суцільним, краще дерев’яним і як можна більш щільним: кролики — НЕ зайці, кроленята народжуються сліпими, глухими і голими, протяги їх можуть погубити. Турбуватися про чистоту гніздового відділення особливо не варто: кролики — тварини охайні і зазвичай справляють природні потреби в кормовому відділенні, де сітка.

Маточне відділення

Зручною можна визнати конструкцію, що передбачає навісне (знімне) маточне відділення — ящик з невеликим отвором, достатнім для проходу кролиці. Діаметр залежить від обраної вами породи кролів. Коли підходить час окролу, ящик просто вставляють в клітку або навішують на неї, а коли кроленята підросли і отсажени в клітку для молодняка, виймають.

Маточне відділення взагалі вимагає підвищеної уваги, як в сенсі матеріалів, так і в сенсі конструкції. Кроленята народжуються голими і сліпими, в перші дні життя вони абсолютно безпорадні. Перед окролом кролиця робить гніздо з соломи і вищипаного у себе пуху, але нерідко вже на другий — третій день кроленята розштовхують підстилку і виявляються на голій підлозі. Тому, з чого буде зроблена підлога маточника, має велике значення. Не слід оббивати його металом, дерево теж має бути сухим, «теплим» Не повинно бути щілин протяг і дорослі кролики переносять погано, а в ніжному віці протяг для них просто згубний.

Деякі кролівники насипають на підлогу маточника тирсу шаром 2-3 см, а потім набивають соломою. Кролиця розштовхує солому і виходить тепле з усіх боків гніздо, але розраховувати тільки на цей спосіб не слід. Тому правильно підібраний матеріал плюс утеплювач для маточника НЕ ​​буде надмірністю, взимку его зіграє свою роль у збереженні приплоду. Правило «все найкраще — дітям» в кролівництві цілком доречно.

Одна з вдалих конструкцій маточника — гніздо з полицею. Лаз веде не відразу в гніздо, а на злегка знижену сходинку-полку. Кроленята зазвичай сидять під нею — їм з таким дахом над головою затишніше. Якщо кролиця злякається і влетить в гніздо з усієї дурі, то і тоді полку не дасть їй травмувати кроленят. На цій же полиці кролиця може відпочити від дітей, коли буде потрібно — там вони її не дістануть.

Деякі кролівники роблять дверцята на лаз в маточник. Кролиця годує дітей переважно вночі і ввечері її можна прикривати. Так в гнізді зберігається тепло. Дверцята можна зробити і зі шматка брезенту — кролиця швидко навчиться відсувати його носом. Можна придумати хитну дверцята за типом американських дверей для домашніх тварин — з верхнім розташуванням петель. Словом, тут теж повний простір для творчості.

По темi:  Креслення клітини для кроликів

Існують кілька стандартних конструкцій клітин, розроблених, наприклад, НДІ хутрового звірівництва і кролівництва. Якщо ви маєте можливість і плануєте містити клітинним способом досить велике стадо кроликів, то має сенс ознайомитися з цими конструкціями. Думка самих кроликів при розробці навряд чи враховувалося, але, по крайней мере, ці клітини мають необхідні відділення та обладнання (годівниці та поїлки для кроликів), перевірені часом.

Конструюючи і споруджуючи клітини для майбутнього вухатого поголів’я, потрібно пам’ятати, що це для вас кролик — джерело здорової їжі і цінного хутра. Для кролика клітина — рідний дім, він проводить в ній все своє недовге життя. Якщо будинок ріднею буде досить просторим і зручним, якщо це схильне до стресів істота буде відчувати себе краще, ваш бізнес буде успішнішим. Клітку ви робите нема на один раз, тому, занадто економити на матеріалах не слід — окупляться витрати.

Народ у нас настільки винахідливий, що можуть виникнути найнесподіваніші технічні рішення. Будівництво та обладнання крільчатника — справа творча, і зациклюватися на якомусь чужому досвіді я б не став. Поему ми наведемо лише загальні схеми типових клітин, а з чого і як ви їх побудуєте — справа хазяйська. Головне, що самостійно виготовлена ​​клітка має дві головні переваги перед покупної: 1. Вона набагато, іноді в десятки разів, дешевше і 2. При виготовленні ви можете збільшити розміри настільки, наскільки дозволяють вам ваші умови, що кроликам буде, на користь.

Кроляча комуналка

До сих пір ми говорили про індивідуальних клітках. У них містяться племінні самці або кролиці з потомством. Якщо у вас є можливість дати кожній тварині — окрему квартиру — чудово. Але часто такої можливості немає. Кролики, припустимо, плодяться швидше, ніж ви встигаєте будувати їм індивідуальне житло. На цей випадок роблять клітини для молодняку. Коли кроленята підростуть і стануть цілком самостійними в сенсі харчування, їх відкидають від матері в спеціальну клітку, яка відрізняється від індивідуальної розмірами. Зазвичай в одній «общаге» площею 2-2,5 м2 дорощують 10-12 товарних або 7-8 ремонтних (яких ви відібрали для відтворення стада) кроликів.

Розмір клітини для молодняку ​​може бути, припустимо, 1,5 х 2-2,5 м при тій же висоті, яку б вибрали для інших клітин. При розташуванні всередині приміщення (наприклад в сараї) вона може бути повністю сітчастої або з сітки можуть бути стіни і дах, а підлога — рейковий. Так тварини будуть отримувати більше світла і повітря, що при груповому утриманні стають ще важливіше, ніж при індивідуальному. При зовнішньому розташуванні стеньг й дах, звичайно, доведеться зробити суцільними і утепленими, залишивши сітчастої тільки фасадну частину. Молодий кролик вже не так боїться протягів та інших незручностей, як підсисний, але покладатися на його імунітет в холодну пору року все ж не слід.

По темi:  Чим годувати кроликів

Рейковий або сітчастий підлогу в клітинах для молодняка застеляють на зиму товстої незмінюваній підстилкою. Іноді роблять суцільний підлогу, тоді підстилку доводиться міняти раз-два в тиждень. Підстилка повинна бути досить м’якою, щоб тварини покололи собі лапи. Якщо це пшенична солома, то безоста. Підстилка в принципі може бути з будь-якого відповідного матеріалу.

Іноді «общагу» ділять на секції вставними перегородками. У кожній секції міститься один кролик. Брати його на забій зручніше з одномісним секції, ніж ловити в загальній клітці, наганяючи страху на інших. Крім того, потрапляючи в загальну клітку, кролики нерідко починають встановлювати ієрархію — з бійками, від яких ні їм, ні, тим більше, вам користі ніякої. Агресивних кролів краще відсадити в таку секцію або навіть в окрему клітку — подалі від інших.

Ще раз згадаємо про те, що в своєму будинку ви повний господар, тому пристрій і розташування клітин потрібно планувати, виходячи з наявних умов. Клітини можна підвісити на спеціальні (вами ж придумані і виготовлені) тримати в сараї або спеціально побудованому приміщенні. Останнє, звичайно, краще: якщо у вас є можливість побудувати для кроликів окреме приміщення, то вже в ньому ви передбачте і вентиляцію, і можливість утеплення на зиму, і освітленість, і зручність годування і чищення — як самих клітин, так і приміщення в цілому .

Точні розміри клітин залежать, від породи і напрямки кролівництва — на м’ясо, шкурки або пух ви їх розводите. Але якщо ви вже твердо визначилися і мають намір розвивати вбрання направлёніе, краще робити все клітини однаковими, уніфікованого розміру, з можливістю вставити або прибрати перегородки в клітці для молодняка або гніздовий ящик в клітці для кролиці-мами. Якщо габарити індивідуальної клітини у вас, скажімо, 150 х 80 х 60 (але висоті фасадної сторони), то клітку для молодняка має сенс зробити 300 х 80 х 60, передбачивши способи се з’єднання в загальному стелажі з іншими клітинами. Краще зробити їх стандартними заздалегідь, ніж потім підганяти і перебудовувати. Так чи інакше кролівники приходять до того, що зручніше створити єдиний блок з однакових клітин.

Статью нашли по запросам:
  • клітка клолі мeтал схeма
  • клітки для кролів маточник
  • клітки для кроликів
  • кролики і іх види
  • Кролячі клітки 3х ярусні
Раздел: Кролі
Автор:
Дата:

Клітки для кроликів, ферми для кроликів

Вы читаете статью Клітки для кроликів, ферми для кроликів. Все материалы на сайте OOO Gumat, а также и статья Клітки для кроликів, ферми для кроликів - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Отзывы к статье Клітки для кроликів, ферми для кроликів