Хвороби кроликів
4505 Хвороби кроликів

Хвороби кроликів


Хвороби кроликів

Якщо ваш кролик захворів, то перед лікуванням будь-якими препаратами необхідно проконсультуватися у ветеринарній клініці.

Ознаки здорових кроликів

 • кал у здорового кролика темний (чорно — коричневий), сформований у вигляді бобів;
 • сеча у здорового кролика теж темна і густа. Іноді може бути забарвленою від вживаних видів овочів або кормів. Наприклад, від буряка — червоного відтінку; від моркви — жовтого;
 • частота дихання — 50-100 в хвилину, температура тіла — 38 — 39 градусів, пульс — 120-150 ударів хвилину.

Ознаки захворювань кроликів

 • зміна поведінки на не властиве характеру кролика;
 • часте важке дихання;
 • хворий кролик лежить із заплющеними очима;
 • прискорений кашель;
 • нежить;
 • припухлі повіки і хворобливі очі;
 • утворення виразок на шкірі;
 • сухий або рідкий кал;
 • судоми або тремтіння;
 • при легкому дотику випадає шерсть.

Найбільш поширені хвороби кроликів

ДЕФЕКТИ ЗУБІВ

Якщо тварина помітно худне і стало менше вживати їжу, є ймовірність того, що є дефект зубів. Різці можуть бути дуже стесати або навпаки, відрости дуже довгими, тому вживати кролику їжу стає важко. Необхідно зробити огляд у ветеринара.

СТОМАТИТ ІНФЕКЦІЙНИЙ

Перша ознака цього захворювання — слинотеча (мокра мордочка). В такому випадку, необхідно мазати ротову порожнину 2% водним розчином купоросу мідного або стрептоциду кілька разів на день протягом трьох днів. При такої хвороби годувати кроликів краще легкими кормами. Для профілактики можна ввести в ротову порожнину лікувальні препарати.

По темi:  Креслення клітини для кроликів

МІКСОМАТОЗ

Хвороби кроликів

Дуже небезпечне і серйозне захворювання для кроликів, яке найчастіше закінчується загибеллю. Бувають дві форми міксоматозу: узелковая і набрякла. При вузликової формі на кроликах утворюються пухлини розміром трохи крупніше горошинки, а при набряку — набрякає все тіло кролика. Пухлина може з’явитися на голові, статевих органах, лапах, в анальному отворі. Тварина набуває потворний вигляд і протягом 4-10 днів помирає. В такому випадку, всіх хворих кроликів необхідно швидко забити і спалити.

Місця забою й утримання звірів потрібно продезінфікувати 3% розчином формаліну або натру, 5% розчином лізолу. Гній тварин слід закопати на глибину більше 1 м, кип’ятити більше години одяг кролівника.

НАСМОРК

Симптоми — чхання, виділення з носа. Кролик починає худнути, через виділень ніс склеюється, шерсть втрачає блиск і звалюється. Можна закопувати носові краплі Називин.

ПОРУШЕННЯ РОБОТИ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Порушення травлення буває від неправильного годування (зіпсовані продукти). Виявляється у вигляді проносу. Також в організм кролика може потрапити інфекція, яка може бути причиною шлунково-кишкових захворювань, викликана різноманітними бактеріями. Необхідно подрібнити в порошок таблетку активованого вугілля, розбавити з водою і поїти кролика.

Пастерельоз

Хвороби кроликів

Збудником хвороби є мікроб. Ознаки захворювання — нежить, важке дихання з хрипами. Пастереллез може протікати протягом декількох місяців. У різних частинах тіла можуть бути ускладнення у вигляді гнійників. Якщо мікроби потрапляють в кров, то відбувається зараження всього організму, що супроводжується слабкістю, температурою, проносом і судомами. Лікування такої хвороби немає, але для профілактики необхідно тваринам давати антибіотики і сульфаніламідні препарати, проконсультувавшись у ветеринарній клініке.Болезні кролика

ПАРАЛІЧ

Такий вид хвороби зустрічається дуже часто. В основному, у кроликів відбувається параліч задньої частини хребта і задніх кінцівок. Причина такої хвороби — нестача вітамінів. Необхідно звернутися до ветеринара.

По темi:  Огляд порід кроликів

Кокцидоз

Забруднення клітини і неправильне утримання кроликів може викликати кокцидоз. У тварин з’являється пронос і метеоризм. Дуже важливо, щоб тварина при проносі не втратило багато рідини.

Інсектициди й мікози

Відбувається зараження коростяних кліщів. Симптоми: лупа, сильний свербіж, расчеси, виділення в вухах. Така хвороба лікується ін’єкцією отодектіна, лікування якої призначає лікар-ветеринар.

При повноцінному догляді (годуванні) і правильно застосовуваної ветеринарно-профілактичній роботі ймовірність захворювання кроликів значно зменшується.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)
Сейчас читают:
Top