Годування кролика
3357 Годування кролика

Годування кролика


Годування кролика

Основою годування кроликів є корми рослинного походження. Їх невисока вартість впливає на зниження собівартості та підвищує рентабельність вирощування кроликів. Тому правильна годівля кролів має чимале значення для успіху кроліководческой ферми.

Види кормів для кроликів

Усі корми можна розділити на три групи: соковиті, грубі і концентровані. До соковитих кормів відносяться свіжа зелена трава, сінаж, силос, паста, баштанні і корнеклубнеплоди. Найбільше з соковитих кормів цінуються бобові культури — люцерна, горох, еспарцет, а також трави зернових (пшениці, вівса, кукурудзи). Соковиті корми в більшості складають основу раціонів кроликів в літній період.

Грубі корми є основним кормом кроликів в холодну пору року, коли немає можливості годувати кроликів свіжою травою та іншими соковитими кормами. До грубих кормів відносяться сіно, солома, стебла і стержні кукурудзи, трав’яна і сінна мука, гілковий корм.

Концентровані корми в основному представлені зернами різних злакових і бобових культур, насінням олійних, а також відходами їх переробки. Як концентрованих кормів використовуються як зерна і зернові суміші, так і виготовлені на їх основі комбікорму.

Годування кролика

Рекомендації по годівлі кроликів

Залежно від способу утримання, породи кролів і кліматичної зони норми годування кроликів можуть відрізнятися. Але існують загальні рекомендації, які дійсні для будь-якого напрямку кролівництва.

У раціоні кроликів важливе значення має співвідношення різних груп кормів. Так, в зимовий період оптимальним співвідношенням є 40-45% грубих кормів в раціоні, 25-30% коренеплодів, і 35-40% концентрованих кормів. У літню пору зелені корми займають 55-65% раціону, а концентрати — 35-45%.

Зазвичай кроликів годують два-три рази на день. Для сукрольних, підсисних кролиць і молодняку ​​кількість годувань збільшують до 3-4. Годування тварин бажано проводити в один і той же час. Це збільшить перевариваемость кормів і зменшить їх втрати при годуванні. У літню пору частоту годування зазвичай збільшують. У будь-якому разі не можна допускати надміру великої кількості корму в годівницях, так як в такому випадку корми псуються, і збільшується їх витрата.

По темi:  Клітка для кроликів

Важливим елементом в організації правильного годування кроликів є наявність необхідних для різних типів кормів годівниць. Наприклад, для концентрованих кормів краще застосовувати бункерні годівниці.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шестнадцать + 6 =

Сейчас читают:
Top