Чистопородне розведення кроликів

| 257 | Кролі
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

Чистопородне розведення кроликів

Чистопородне розведення кроликів є одним із способів племінного розведення. Застосування чистопородного розведення характерно для тих порід, які мають явне і суттєва перевага перед іншими породами за основними господарськими ознаками.

Чистопородне розведення є спаровування кроликів тільки однієї породи з метою збереження і поліпшення основних породних ознак. Чистопородне розведення дає більші гарантії отримання потомства з певними ознаками. Однак для успішного чистопородного розведення кроликів необхідно мати в розпорядженні племінних кроликів, які отримані в племінних господарствах із суворим обліком і контролем племінної роботи.

При чистопородному розведенні кроликів практикують розведення по лініях і сімейств. Лінією називають групу тварин, які походять від одного самця-виробника. Як правило, самець-виробник повинен мати стійкі ознаки, характерні для групи, і стійко передає їх у спадок. Сімейством називають групу тварин, у яких загальний предок — одна кролиця.

При розведенні лініями та родинами відбувається жорсткий відбір тварин за основними ознаками. Однак тривалість життя лінії або сімейства невелика з тієї причини, що з часом племінні і продуктивні якості тварин перестають поліпшуватися, навіть погіршився.

Зазвичай при розведенні однієї породи містять близько 10 неспоріднених ліній тварин. Це дозволяє виробляти тривалу племінну роботу без підлило «свіжої крові» ззовні, і уникати занадто великий відсоток родинних спаровувань.

Також практикується регулярна (щорічна) зміна виробників. Це дозволяє на якийсь час взагалі усунути родинні спарювання. При цьому з часом все одно виникає проблема родинних спаровувань, оскільки зазвичай кількість джерел, де можна купувати нових самців-виробників, обмежено. Крім того, під час закупівлі самців-виробників важливо підбирати їх по сполучуваності якостей різних ліній. В такому разі не буде необхідності занадто часто оновлювати виробників в одному господарстві.

По темi:  Вольєрне розведення кроликів

При розведенні кроликів лініями, практикують також кроси — планове спарювання самців однієї лінії з матками іншої лінії. Це дозволяє планувати і отримувати нові поєднання якостей різних ліній всередині однієї породи. Як правило, такі кроси призводять до народження більш продуктивного потомства, і навіть до появи нових ліній.