Біологія кроликів: особливості розвитку
3546 Біологія кроликів: особливості розвитку

Біологія кроликів: особливості розвитку


Біологія кроликів: особливості розвитку

Кролики є багато в чому унікальними тваринами. Такі їх властивості, як висока репродуктивність, плодючість і скороспілість, не тільки допомагають виживати цим тваринам в дикій природі. Їх також використовують при господарському розведенні кроликів, покращуючи багато якостей за допомогою селекційної роботи.

Плодючість

Плодючість — одна з основних біологічних особливостей кроликів. Плодючість є спадкоємною явищем, і тому її враховують при відборі молодих кролиць для племінної роботи. Середня кількість кроленят в одному посліді становить 6-9, іноді досягає 12-14. Існують також випадки, коли за один пологи кролиця приносила 18-20 кроленят. Однак прояв плодючості залежить не тільки від генетичної схильності, але і від умов утримання і догляду за кролицею.

Такі фактори, як недокорм під час вагітності, близкородственное спаровування, значно знижує плодючість кролиць.

Особливістю будови органів розмноження у кролиць є подвійна матка, з можливістю запліднення в кожному яєчнику від трьох до п’яти яйцеклітин. Таким чином, кролиця може бути запліднена від різних спарювань, якщо вони були зроблені приблизно протягом однієї доби.

Скоростиглість

Скоростиглість — ще одне важливе господарське якість кроликів. Високий темп зростання характерний для кроленят вже в період розвитку плоду всередині матері. Вагітність у кролиць триває в середньому 30 днів. У віці шести днів після окролу кроленята збільшують свою масу вдвічі. А до місячного віку маса кроленят в десять разів перевищує їх масу при народженні.

Біологія кроликів: особливості розвитку

Таким результатами сприяє як генетична схильність, так і особливості молока, яким кролиця вигодовує своє потомство. Молоко кролиць містить близько 31% сухих речовин, близько 10,5% жиру, 15,5% білків. Кожні 2 г материнського молока забезпечують крольчатам приріст 1 г маси. За весь період лактації кролиця виділяє 3-3,7 кг молока.

По темi:  Забій кроликів і знімання шкурки

Капрофагія (поїдання власних екскрементів) є ще однією особливістю кроликів. Наявність цього явища пояснюється малою довжиною травного тракту кроликів, в результаті чого їжа не встигає повністю перетравитися.

Особливо властива капрофагія молодим кроликам, які в період інтенсивного росту звертаються до годівниці в два рази частіше. Відповідно, їжа в їхньому травному тракті просувається також швидше. Калові маси не тільки містять не встигли перетравитися речовини, а й затримують просування їжі по травному тракту. Це також покращує засвоєння кормів.

Капрофагія може мати і негативний бік. При наявності хворих кокцидіоз тварин здорові можуть заразитися, поїдаючи кал заражених.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Кролі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 + 2 =

Сейчас читают:
Top