Як дорослішають индюшата
4656 Як дорослішають индюшата

Як дорослішають индюшата


Як дорослішають индюшата

У перші дні життя індичат дуже чутливі, тому вимагають підвищеної уваги і догляду. На відміну від молодняка птиці інших видів, їм потрібно більше збалансоване харчування, а також вітамінні та антигельмінтні препарати.

У попередній статті ми розповідали про те, як піклуватися про індичка-квочка в період насиджування яєць, а також про перші дні життя виведених індичат. Сьогодні мова піде про особливості вирощування індичат і забезпеченні умов для їх нормального росту і розвитку.

Влітку, коли встановлюється тепла погода, на подвір’ях деяких птахівників-любителів з’являються индюшата — ніжні, чутливі і дуже теплолюбні створення. Нагадаємо деякі деталі їх вирощування.

Як дорослішають индюшата

Температура

Перша доба температуру під лампочкою в коробі або ящику, куди ми помістили індичат, потрібно підтримувати на рівні 33-35 ° С. Протягом наступних п’яти діб температуру можна знизити до 28-30 ° С. Важливо, щоб в коробі з індичатами було сухо, тепло і ні в якому разі не було протягів — пташенята дуже чутливі до цих чинників. Так доглядаємо за індичатами перші п’ять діб, поки вони вчаться споживати корм.

Найоптимальніший варіант харчування для малюків — заводський стартовий комбікорм для індичат або курчат-бройлерів. На такому кормі пташенята добре ростуть і, як правило, зі здоров’ям у них проблем в цьому випадку не буває.

На шосту добу їх можна підпускати до мамам-індичка. Звикають индюшата до мамам протягом декількох днів. Потім виводок можна виносити на сонечко, на травичку … Індички — хороші матусі, і на вигулі старанно опікають діток, пильно стежать за ними, оберігають від хижаків. А индюшата вже вишукують потрібну їм травичку і жучків, а якщо стає холодно — швидко ховаються під індичку. Це сигнал того, що виводок пора забирати в приміщення. Навіть на вигулі поряд з пташенятами завжди повинні бути корм і чиста вода. До місячного віку випускати на вигул виводок потрібно тільки в гарну сонячну погоду. Слід оберігати їх від дощу і не випускати рано вранці, щоб не подмоклі в росі. Намоклі индюшата відразу стають слабкими і неактивними.

По темi:  Як організувати індичу ферму

Як дорослішають индюшата

Приміщеннія

У приміщенні, де утримують місячних індичат, можна залишати і світло на ніч, і досхочу корми, адже вони інтенсивно ростуть і розвиваються. У міру дорослішання доглядати за ними стає набагато легше. До місяця молодняк слід годувати одним комбікормом, як вітамінних добавок можна використовувати зелену цибулю і кропиву (малюки дуже люблять її і завжди активно скльовують).

На другому місяці життя я починаю підгодовувати індичат мешанками. Роблю їх на основі кукурудзяної каші, кропиви і вареної картоплі. Дуже добре присмачувати мішанки відходами молочного виробництва. Як правило, пташенята їдять їх із задоволенням, швидко до них звикають. Але потрібно стежити, особливо в спеку, щоб вони були завжди свіжими. Тому готувати їх потрібно тільки на одне годування. Підгодовую індичат і сухим кормом: даю пшеницю, овес. При переході на такі корми треба проводити профілактику від паразитів (гельмінтів) будь-якими доступними протигельмінтними препаратами.

Двомісячні индюшата — це цілком сформувалися індички, тільки меншого розміру. Вони вже охоче їдять все, що їм пропонують — і мішанки, і зерно. І, звичайно ж, охоче бігають по вигулу, але все ще слід спостерігати, щоб вони не подмоклі під дощем. У цьому віці вже можна відрізнити самців від самок: самці починають «надуватися» перед самками, показуючи своє становище в стаді.

Як дорослішають индюшата

Небезпечний період

Слід зазначити, що при вирощуванні індичат є ще один небезпечний період — це вік близько трьох місяців, коли у них формуються корали на голові і шиї. В цей час индюшата слабшають і вимагають особливої ​​уваги і догляду. Для профілактики їх необхідно проспіваємо вітамінами або настоєм трав, щоб зміцнити імунітет. А ось коли закінчиться формування коралів (це відбувається приблизно до чотирьох місяців), індичат сміливо можна вважати дорослою птицею, стійкої до несприятливих факторів навколишнього середовища.

По темi:  Захворювання індичок

Індичата продовжують рости, їх вже майже не відрізнити за розміром від дорослих індиків. Однак жива маса у них ще невелика. Як правило, добре відгодовуються вони тільки ближче до осені. Особливо це помітно, коли є можливість випасу індичок на полях після збирання врожаю зернових. Збираючи зерно-падалицю, вони дуже швидко набирають живу масу, і нерідко зовсім відмовляються від домашньої підгодівлі. Випасати індичок на полях досить вигідно, так можна істотно заощадити на дорогих зернових кормах. Але слід пам’ятати, що індички проходять за день великі відстані, іноді до 5 км. На випасі за ними слід доглядати, оскільки, захопившись пошуком зерняток в поле, вони можуть дуже далеко піти від пташника.

Випасати індичок краще вранці (з 7 до 10 годин) і ввечері (з 16 до 20 годин). У полуденний час, коли встановлюється спека, птах відпочиває в пташнику або під навісом, вона не любить палючого сонця.

Перебуваючи на подвір’ї (сидячи у дворі або в саду), індички охоче поїдають мішанки з картоплі, каш і кропиви. При правильному годуванні за 5-6 місяців (а це вже восени) самки індички набирають живу масу до 5-6 кг, а самці — до 7-8 кг.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Індики)
Сейчас читают:
Top