Розводити індиків — це просто!
4664 Розводити індиків - це просто!

Розводити індиків — це просто!


Розводити індиків — це просто!

Сьогодні на подвір’ях рідко зустрінеш індичок. А все тому, що серед птахівників існує думка про складність їх вирощування. Ось я і вирішив поділитися своїм практичним досвідом, щоб переконати їх: розводити індиків — це просто!

Останнім часом птахівники-любителі, коли виникає необхідність вирощувати на подвір’ї птицю для отримання м’яса, все більше віддають перевагу бройлерам. Пояснюють це тим, що для вирощування бройлерів витрачається 6-8 тижнів (в залежності від необхідної кінцевої живої маси), а індичок — мінімум 16 тижнів. Зате індиче м’ясо цінніше як за смаковими якостями, так і за біохімічними показниками. І, як відомо, воно вважається дієтичним.

Виходячи зі свого досвіду розведення індиків, можу з упевненістю сказати, що нічого складного немає, потрібно тільки створити відповідні умови утримання і годівлі.

Розводити індиків — це просто!

Придбати племінну птицю

Перше, що потрібно зробити, — це придбати племінну птицю і створити сім’ю. Як правило, вона складається з одного індика-виробника і двох-чотирьох самок, хоча самець з легкістю може «обслуговувати» до 10 самок. Спочатку вибираємо главу сімейства. Зазвичай хороший самець ходить по двору надутий, опустивши крила до землі і демонструючи таким чином свій поважний вигляд, обходить самок. Такого самця і потрібно брати на плем’я. Самок ж вибираємо з чистим блискучим оперенням і не найагресивніших. Привозимо птицю додому, де виділяємо їм окремий сарайчик. Як не дивно, але приміщення не обов’язково повинно бути великим, для 3-5 особин досить 4-5 м2. У ньому від статі і до самої стелі встановлюємо сідала. Індики завжди норовлять забратися вище і там влаштуватися на нічліг.

По темi:  Популярні породи індиків: бронзова широкогруда

Пару днів їх слід потримати в сараї, а потім можна випускати на загальний пташиний двір, нехай уживаються з іншими його мешканцями. Якщо індички злітають на паркан і дах, їм потрібно підрізати махові пера на одному крилі. Це не зашкодить ні насиджування, ні обігріву пташенят, а вас позбавить від необхідності шукати свою птицю по сусідських дворах. Махові пера можна просто зв’язати, але я зазвичай їх підрізав.

Годувати індиків краще вівсом, він запобігає ожирінню птахів (племінної птиці воно ні до чого). Також можна давати їм терту на крупній тертці кормову і столовий буряк, варену картоплю, гарбуз.

Розводити індиків — це просто!

Це справжні ласощі для індиків, вони із задоволенням його поїдають.

У невеликі морози і безвітряну погоду індички охоче гуляють по снігу, відшукують пісочок і камінчики під стінами будівель. Обмежувати їх у моціон не варто, нехай гуляють якомога більше на повітрі.

Період спарювання

Коли сонечко пригріє, індички починають проявляти активність: заграють з самцем, сідають перед ним, даючи йому можливість зробити садку. Починається період спарювання. Як правило, за весну індик робить всього 2-3 садки на індичку, але цього вистачає, щоб запліднити кладку яєць. Перші яйця самі починають нести, коли встановлюється тепла погода і світловий день триває 12-14 год (в березні-квітні). Але мені більше подобається молодняк, виведений в квітні, тому я з середини лютого в сараї, де містяться індики, починаю включати додатково штучне освітлення з таким розрахунком, щоб тривалість дня досягла 14 ч вже до початку березня. При цьому режимі освітлення індички починають яйцекладку в кінці лютого. А оскільки вони несуть яєць мало (близько 15 шт.), То вже в середині березня приймаються їх насиджувати, а через 28 днів з’являються на світ маленькі индюшата. Несуться індички не завжди, без всякого графіка — через день або кожен день, але тільки в своєму гнізді.

По темi:  Вирощування індичат

Розводити індиків — це просто!

Навесні, коли пробивається перша травичка, індичок потрібно випускати на вигул. Вони із задоволенням пасуться на свіжій травичці. Таке поповнення раціону збагачує інкубаційні яйця вітамінами. Коли індичка знесла останній яйце, то вона вже не бажає вставати з гнізда, а наполегливо сидить в ньому. Тоді переношу її в затишне місце, щоб день посиділа на яйці-подкладише, а потім вже можна підкласти яйця для насиджування. Однак краще дочекатися, поки сядуть всі індички, і покласти яйця одночасно під всіх квочок. Якщо якась із самок ще не прагне до насиджування, можна почекати або прикрити її на гнізді ящиком — нехай розсиджуватися.

Ящик я використовую звичайний дерев’яний. Висоту ящика над індичкою (їй має бути під ним просторо) я регулюю шаром соломи під його стінами. Перший день індичка повинна сидіти в темряві, без їжі і пиття. На другий день її ненадовго (хвилин на 10) випускаю, щоб вона могла поїсти і попити води. Потім знову посадила її на гніздо і прикриваю ящиком. Такий режим потрібно дотримати протягом трьох днів, після цього самка готова до насиджування.

В період насиджування індичок не турбуюся, тільки через день змушую їх виходити у двір, щоб побігали і поїли. Поруч з квочкою завжди ставлю свіжу воду і зерно (я даю кукурудзу).

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Індики)
Сейчас читают:
Top