Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою
8529 Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою


Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Навіть птахівники зі стажем не завжди можуть відразу визначити, чим відрізняються самці від самок, незважаючи на наявність цілого ряду методів. Існуючі способи «на око» або «на слух» не дають стовідсоткової гарантії.

Читайте также: Семья, секс, любовь

Хоча є достовірний механізм, як відрізнити гусака від гуски, який спрацьовує в більшості випадків. Головне, придбати необхідний навик.

Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Цілі, переслідувані при визначенні статі

Формування стада за статевою ознакою — важливе завдання, яке залежить від мети, поставленої при закладі гусей в господарстві. Передбачуваний результат знаходиться в прямій залежності від співвідношення самців і самок на подвір’ї:

  1. Для отримання яєць доцільно залишати гусок. Самці будуть займати місце, є багато корму. Крім того, вважається, що порушення класичних пропорцій формування гусячих сімей, а саме 1 гусак на 3-4 самочки, негативно впливає на яйцекладку останніх. Якщо немає необхідності у висновку гусенят, то можна взагалі обійтися тільки гуски, вони прекрасно несуться самі.
  2. Для отримання великої кількості м’яса краще залишати гусей. Самці відрізняються великими габаритами: по вазі вони в середньому перевершують гусок на 25%.
  3. Для самостійного розведення гусей потрібно відібрати в батьківське стадо найкращих гусок-несучок і найбільш перспективних гусей. Один самець на 4 самочки забезпечить хорошу запліднюваність яєць, значить, виводки власних гусенят будуть з’являтися регулярно і без перебоїв.
  4. При продажу молодняку ​​нові власники, як правило, мають строго певні побажання за статевою складу придбаних птахів. Щоб заслужити гарну репутацію, важливо не допускати серйозних помилок, і знати, чим відрізняються самочки від самців.
По темi:  Породи гусей Стрічкова

Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Способи визначення

Звичайно, якщо все життя присвятити вирощуванню гусей, то підлогу дорослих птахів вгадується на підсвідомому рівні. З малюками складніше. Однак відрізнити гусака від гуски можна в будь-якому віці. З деякими складнощами і застереженнями, але можна.

Найпоширеніші методи грунтуються на візуальній оцінці і зіставленні відмінностей зовнішнього вигляду і поведінки гусей і гусок. Їх використовують як для гусенят, так і для дорослих птахів. Однак якщо стадо однорідне і складається повністю з особин однієї статі, дізнатися стать у гусей застосовуючи ці способи буде важко.

Для безпомилкового визначення, хто перед вами гусак або гуска, потрібно провести огляд статевих органів. На перших порах, можливо, буде складно їх знайти. Але з досвідом з’явиться і навик.

За зовнішніми ознаками екстер’єру і поведінки

Породи, що походять від китайських гусей, відрізняються своїми гусаками. У дорослих самців проявляється виражена шишка на лобі, а також виростає більш довга, ніж у самочок, шия. У той же час різностатеві представники нащадків сірих гусей майже не відрізняються між собою.

Є породи, наприклад Угорські гуси, яких можна відрізнити ще в маленькому віці. Забарвлення самочок має сіруваті відмітини, сконцентровані на спинках і голівках, а самці повністю білі, однотонні.

Як правило, гуси набагато більші гусок. У дорослих особин маса тіла відрізняється на 20-25%. Вважається, що голова у самця повинна бути масивніше, а шия довша. Навіть маленькі гусенята в першу добу життя візуально відрізняються один від одного — самці, за інших рівних умов більше і виглядають більш розвинутою самочок. У них більший лапки і ширше перетинки. Однак такий спосіб не можна вважати достовірним. Не всі породи гусей мають виражений статевий диморфізм. Деякі можуть бути абсолютно однаковими по вазі, особливо при забезпеченні хороших умов утримання.

По темi:  Гуси породи Віштінес

Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Щоб дізнатися стать у гусей, можна придивитися до їх поведінки

  • Самці агресивніше і активніше самок. Гуси відрізняються войовничістю і явно вираженими лідерськими якостями. Самі миролюбні. Воліють спокійно сидіти на землі і щипати траву. У той час як самцям необхідно оглядати околиці, щоб в разі загрози підняти тривогу. Хоча, якщо гуска з виводком, то веде вона себе також як гусак.
  • Статеві відмінності видно в воді: самочки тягнуть шию горизонтально поверхні, а самця виділяє вертикально поставлена ​​шия.
    Гуси голосно кричать. При цьому самці мають сиплуватий і низький голос. Кричать гуси уривчасто і трубно, а самі відрізняються дзвінкими і протяжними звуками.
  • При зовнішній загрозі дорослі гуси поводяться по-різному: самки намагаються притиснутися до землі, роблячи своєрідні поклони головою. Для самця характерно більш активну поведінку: вони витягають шию, визначаючи джерело і оцінюючи ризики.
  • Маленькі гусенята також відрізняються при виникненні стресу. Самі, якщо їх перевернути за лапки, поводяться апатично, а самців дізнаються по спробах вирватися. Вони будуть бити крильцями, тягнути шию до лапок.

Визначення статі по статевих органах

Максимально точно визначити стать гусей можна тільки по статевих органах. Як правило, при наявності досвіду це можна зробити в будь-якому віці. Хоча приблизно в 4-5 місяців можуть виникнути складності: гуси сильно стискають клоаку, а саме там, в складках вентральної частини, розташовані первинні статеві ознаки.

Статевий орган у самця схожий на спіраль. Чим старше особина, тим більше її розміри. У добових пташенят вона не перевищує 4 мм. У місячних — 7 мм. В 2 місяці досягає 10 мм. У дорослого статевозрілого самця — до 7 см. Зазвичай інстинкт розмноження дає про себе знати в 6 — 7 місяців, вкрай рідко — в 9.

По темi:  Відбір і вимоги до інкубіруємого яйця

У гусок статеві органи порівнянні з невеликими кулястими або сферичними стовщеннями. Вони ростуть разом з самочкой. На самих ранніх етапах практично не видно.

Як можна відрізнити гусака від гуски: за зовнішнім виглядом, поведінкою

Щоб відрізнити підлогу у гусей їм необхідно повністю відкрити клоаку і злегка її вивернути.

Маленького гусеня потрібно взяти в ліву руку головою і спиною вниз. Лапки затискають вказівним і середнім пальцем, а шию укладають на мізинець. Потім великим і вказівним пальцями правої руки, а також за допомогою великого пальця лівої руки необхідно масажними рухами злегка розтягнути анальний отвір. Клоака розкривається після того, як великий палець правої руки помістити на край, що знаходиться ближче до хвоста, і злегка змістити його в напрямку спинки. У деяких випадках можна просто відтягнути хвостик до спини.

Щоб дізнатися стать дорослого гусака необхідно спіймати птаха, присісти на низьку лавку і укласти її на коліна навскоси, вниз спиною, так щоб хвіст був злегка на вазі, при необхідності його можна буде відтягнути вниз — так птах не затисне клоаку. Шию акуратно притискають лівим ліктем. Вільне крило — передпліччям. Після фіксації гусака у нього намацують анальний отвір. Пальцями, здійснюючи погладжування, розсовують в різні боки до тих пір, поки не відкриється клоака.

В результаті всіх маневрів з гусьми чи гусенятами і уважно огляду визначають стать: або спіралевидні відросток у самця, або сферичні освіти у самочки. Третього не дано. Якщо з першого разу не вийшло, не мучте гусей. Відкладіть маніпуляції на кілька днів, і, може бути, все пройде успішно.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двенадцать − 3 =

Сейчас читают:
Top