Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація
8556 Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація


Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Сучасна криза накрутив ціни не тільки на закордонні продукти, а й на вітчизняну продукцію. Чи не уникнуло цієї долі і м’ясо, і м’ясні продукти. Однак наявність підсобного господарства, дачного ділянки або городика в садовому кооперативі може підказати одне з рішень проблеми.

Читайте также: Бетонная лестница своими руками — инструкция, технология постройки

Розведення гусей в домашніх умовах — цілком актуальна тема, враховуючи різноманітність порід гусей м’ясного напряму.

Для яких цілей містять і розводять гусей?

Серед всіх птахів, що розводяться людиною для своїх потреб, гуси найбільшою мірою здатні самі подбати про своє прогодування. Давайте розглянемо, чи вигідно розводити гусей сьогодні, в складних ринкових умовах?

Одна доросла птиця дає в середньому близько 6 кг м’яса, до 2,5 кг якісного жиру, а печінку гусака вважається делікатесом, паштет з якої за ціною і поживністю не поступається чорній ікрі. Пух і перо, отримані від гусей, мають виняткові теплопровідних і водовідштовхувальними якостями, прирівнюючи за цими характеристиками до гагачий пуху. Вирощування гусей на м’ясо до 2-місячного віку дає до 4,5 кг молодої гусятини. При цьому гуси відрізняються невибагливістю в їжі, проводячи цілий день на пасовище і здатні поглинати харчові відходи.

Як розводити гусей в умовах невеликого подвір’я або дачної ділянки? Звичайно, доведеться освоїти технологію вирощування або навіть розведення гусей, але можливість порадувати домашніх власним різдвяним гусаком в Новий Рік того варто.

Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Вибір породи і опис продуктивності

Вирощування гусей в домашніх умовах має починатися з підбору породи. Сьогодні існує близько 40 порід гусей, що розрізняються не тільки по продуктивності або несучості, але і за умовами розведення, іноді складним для новачків.

По темi:  Порода гусей Тульська

Щоб вирощування із задоволення не перетворилося в болісну обов’язок, необхідно визначитися з породою заздалегідь. Нижче наведено короткий опис найбільш популярних порід гусей, а аналіз таблиці допоможе оцінити їх продуктивність.

Арзамаська порода гусей, одна з найстаріших порід, спочатку сформувалася як бійцівська. З 19 століття отримала м’ясний напрямок, проте не втратила ознак витривалості і скоростиглості.

Китайські гуси відрізняються невеликою живою масою, але дуже витривалі і мають високу несучість. Гусенята, отримані від батьків, де китайська гуска виступає як мати, а батьком є ​​холмогорский, італійську чи Тулузький гусак відрізняються високою швидкістю росту живої маси і підвищеними відгодівельними характеристиками в порівнянні з породистими побратимами і можуть вирощуватися за певних умов як гуси бройлери.

Горьковская порода гусей, виведена в середині минулого століття як високопродуктивна, що поєднує високу несучість з хорошими м’ясними якостями. Однак гуски цієї породи не вважаються хорошими квочка.

Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Розведення італійських гусей було дуже популярно в Західній Європі, а в СРСР вони потрапили з Чехословаччини. Порода має високі відгодівельні якості, як на м’ясо, так і на печінку. Молодняк відрізняється активним ростом, самки вважаються непоганими квочка.

Порода великих сірих гусей створена на базі українського селекційного центру і радгоспу «Аржанка» в Тамбовської області. Гуси відрізняються хорошими м’ясними якостями, здатні добре відгодовуватися на жирну печінку, активно використовують пасовища і можуть обходитися без водойми. У гусок непогано розвинений материнський інстинкт, тому вони підходять на роль наседок.

Холмогорський гуси — найстаріша російська порода і, на думку багатьох гусеводов, одна з найкрасивіших. Гуси відрізняються гарною пристосованістю до місцевих умов, невибагливістю, при цьому добре відгодовуються і мають високу швидкість росту молодняку. Гуси цієї породи мають спокійною вдачею і доброзичливі по відношенню до людей.

Тульську породу гусей ще називають тульської бійцівської, так як спочатку вона створювалася для проведення гусячих боїв. Ця російська забава збереглася ще з допетровських часів. Незважаючи на досить агресивний характер тульських гусей, порода має велику кількість любителів, активно займаються її розведенням як декоративного, так і м’ясного напряму.

По темi:  Порода гусей Ліндовська

Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Вимоги до приміщення і інвентарю

Вимоги до приміщення визначаються планованими умовами утримання і розведення гусей: цілий рік або в тільки весняно-літній період. У першому випадку бажано передбачити обігрів, хоча гуси не бояться холодів. В обох випадках необхідна для розведення площа визначається кількістю мешканців: на одну птицю по одному квадратному метру. Необхідно зашпаклювати всі щілини, так як протяги для цих птахів згубні.

У пташнику повинні знаходитися поїлки, годівниці, ящик для мінерального корму, гнізда, якщо планується розведення гусей і підручний інвентар. Обов’язково передбачений лаз для вільного проходу птиці, а у дворі може бути обладнана ємність для купання. На зиму необхідно заготовити теплу підстилку: солому, тирсу, соняшникове лушпиння або торф. Влітку зазвичай використовують пісок або тирсу.

Відбір птиці на плем’я

На відміну від багатьох сільськогосподарських птахів, статева зрілість гусей настає досить пізно, приблизно в 8-10 місяців. Надалі, у гусок-несучок збільшується несучість до 20%, тому їх використовують 3, а особливо видатних особин — 4 роки.

Розведення гусей передбачає наявність батьківського стада, для якого відбирають кращих особин в сім’ї, враховуючи як індивідуальні показники, так і потомствені характеристики. Відбір виробників проводять в декілька етапів. Спочатку в добовому віці відбраковуються щуплі і погано розвинені гусенята.

Після досягнення 8 тижнів оцінюють приріст живої маси, форму статури, стан оперення. Відбір проходять гуси з живою масою на 10% вище середньої по партії, а гуски — не нижче середнього показника по партії. Подальше вирощування гусей здійснюється до віку 26 тижнів, коли проходить заключна оцінка. Оцінюються екстер’єрні показники і жива вага. Відбраковування може становити до 30%, потім формується батьківське стадо.

Вирощування і розведення гусей в домашніх умовах: природна і штучна інкубація

Зміст батьківського стада

При комплектуванні маточного стада рекомендується співвідношення гусей за віком розподіляти так:

  • після 1 року — 26%;
  • після 2 роки — 24%;
  • після 3 роки — 23%;
  • ремонтний молодняк — 27%.
По темi:  Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Гусаков має бути в 3 рази менше гусок. Важливо пам’ятати, що гуси дуже шанують ієрархію в суспільних відносинах, і поява гуски-парії може привести до її неприйняття усіма членами зграї. Таке явище позначиться на її несучості і заплідненості. Досвідчені гусеводи застосовують при розведенні цих птахів індивідуальний підхід і підбирають гусаку пару або кілька гусок, формуючи сім’ї. Стадо варто з кількох сімей, які разом пасуться і можуть жити в загальному загоні, якщо гуси неагресивні. В іншому випадку кожній родині необхідно організувати свій загін, інакше гуси будуть постійно з’ясовувати між собою, хто «крутіше».

Почати організацію гнізд бажано за місяць до передбачуваної кладки, при цьому в одне гніздо можуть знести яйця 2-3 гуски. Гнізда розташовуються на підлозі, в затіненому місці і подалі від протягів. Дно вистилається чистої підстилкою, частіше соломою. Кладка яєць у гусок може початися в лютому і триватиме до травня. За 30-45 днів до початку цієї події гусей бажано почати підгодовувати пророщеним вівсом — 100 г / гол. або мешанкой з меленого зерна (60-80%) і кормами тваринного походження (20%). Не можна допускати ожиріння у гусей, так як це знижує заплідненість самок.

Неспокійна поведінка гуски може бути ознакою її готовності до кладки. Найчастіше гуски несуться в ранкові години один раз в два дні. Важливо встигнути прибрати яйця з гнізда, якщо температура повітря негативна. Їх необхідно помістити в провітрюване місце, але не більше ніж на 10 діб. Якщо зберігання тривалий, яйця раз в 3-4 дня перевертають, щоб зародок не прилипав до подскорлупной плівці.

Статью нашли по запросам:
  • Бройлер батько тулузький гусак мати китайська гуска
  • Шо робыты що гусы скубут одын одного
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать − четыре =

Сейчас читают:
Top