Породи гусей Псковська лиса
8599 Породи гусей Псковська лиса

Породи гусей Псковська лиса


Породи гусей Псковська лиса

В районі заплави озера Ільмень і по долинах його приток знаходяться великі природні пасовища, де протягом всього весняно-літнього та осіннього періоду паслися місцеві. На цих же угіддях приземлялися, і гніздилися дикі білолобі гуси. Деяка частина цих диких гусей приручала і розлучалася разом з місцевими домашніми гусьми. Від схрещування місцевих домашніх з прирученими дикими білолобий і відбулися псковські лисі гуси. Надалі таких помісних гусей розводили «в собі», відбирали найкращих.

Читайте также: The lunar calendar of dreams from April 1 — 15, 2019

Гуси цієї породи відомі з 80-х років 19 століття і розлучалися в Псковській, Новгородській і Петербурзької губерніях. У 1919 році Псковське губернське земельне управління проводило роботу по виявленню кращих гнізд псковських лисих і поширенню їх в інших господарствах. У 1921 році ці гуси на Московській виставці птахівництва отримали диплом першого ступеня, а в 1922 році велику срібну медаль. На Московській виставці птахівництва в 1926 році були удостоєні малою золотою медаллю.

Породи гусей Псковська лиса

У роки війни (1941-1945) ця порода майже зникла. Велика заслуга у збереженні та відновленні псковських лисих після війни належить Миколі Кузнецову. Йому вдалося зберегти в землянці групу, яка і стала підставою для її відновлення. В даний час невелике поголів’я цієї породи є в Псковській і сусідніх областях.

Псковська лиса

Екстер’єрні особливості псковських лисих гусей. Відмінною особливістю є яскраво виражена біла мітка на лобі, тому місцеве населення прозвало їх «лиски». Тулуб глибоке і широке, горизонтально поставлене. Голова велика, з білою плямою на лобі, дзьоб короткий, помаранчевий з невеликою шишкою. Шия коротка. Око великий, блискучий, темний. Спина широка, пряма, довга. Груди широкі, опуклі. Корпус середній, горизонтально поставлений, на животі невелика складка. Крила масивні, добре розвинені. Хвіст короткий, прямий. Ноги короткі, міцні, плюсна оранжевого кольору. Оперення щільне сіро-сизе, зустрічаються і зі світло-сірим оперенням з темною смугою, що проходить по шиї. У більшості на животі є складка.

По темi:  Гуси породи Арзамаської

Породи гусей Псковська лиса

Продуктивні якості. Псковські гуси витривалі, добре використовують пасовища і при відгодівлі дають ніжне, соковите, смачне м’ясо. Добре насиживают і дбайливо водять гусенят

Середня жива маса самців — 6-7,5 кг., Самок — 5-6,5 кг. Несучість гусок невисока — 15-20 яєць. За оптимальних умов годівлі та утримання несучість досягає 30 яєць. Середня маса | яєць — 180 грамів.

Статевої зрілості гуски досягають в 10-місячному віці. Біологічної особливістю псковських лисих, як і інших місцевих, є їх хороша пристосованість до місцевих умов, висока життєздатність в екстенсивних умовах утримання. Псковські лисі відрізняються хорошими м’ясними якостями і здатні до відгодівлі. За оптимальних умов годівлі та утримання жива маса молодняка досягала 3,8-4,0 кг до 60-денного віку. Гуски хороші квочки, виводимість гусенят досягає 70%.

Породи гусей Псковська лиса

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × 3 =

Сейчас читают:
Top