Породи гусей Оброшинської
8593 Породи гусей Оброшинської

Породи гусей Оброшинської


Породи гусей Оброшинської

З 1957 р на базі дослідного господарства «Оброшине» (Україна) було розпочато роботу по виведенню нової оброшинської породи. Така селекційна робота проводилася для поліпшення показників породи з багатьох напрямків. Схрестивши батьківську форму (самці Китайської сірої породи з місцевими білими самками) з материнською формою (самці Китайської сірої з особинами Китайської сірої).

Читайте также: The lunar calendar of dreams from 1 — 15 May 2019

Далі, отриману двопородних помісь, схрещують між собою для отримання трехпородной помісі і подальшого розвитку в «собі». Отримані результати поєднують в породі первинні біологічні ознаки з господарсько придбаними: високі пухові якості (чверть крові білих), життєздатність і хороша несучість (половина складової крові Китайських сірих), високий коефіцієнт м’ясної скоростиглості (чверть крові Великих сірих).

Оброшинської порода поділяється на два типи гусей — С1 і С2, які розрізняються за кольором оперення і показниками продуктивності.

Розведенням оброшинської породи займаються в господарствах Саратовської області, Волинської, Черкаської, Львівської, Київської, Одеської областей (Україна) і Молдова. У 1985 р чисельність оброшинської гусей становила 6,2 тис. Голів; в наступні роки зросла до 30 тис.

Породи гусей Оброшинської

Опис породи оброшинської і продуктивні показники:

Основні екстер’єрні особливості оброшинської: мускулисте, компактне статура; грудний відділ глибокий і широкий; спина пряма, рівна; черево підтягнуте без жирових складок. Голова невелика, помаранчевий дзьоб середньої довжини, широкий біля основи. Шия пряма середньої довжини. Хвіст рівний короткий. ноги середньої довжини. Крила добре розвинені, щільно прилягають до тіла.

Дорослі оброшинської гуси важать в середньому: 6,8 кг (гуски) -7,2 кг (гуси). Молодняк до 2-місячного віку набирає до 4 кг.

Статеве дозрівання птиці настає в 9 місяців. Несучість гусок — 35-40 шт. Середня маса яйця близько 160 м Заплідненість близько 90%. Висновок гусенят близько 70%. Оброшинської типу С1 мають 71% сіро-сталевого кольору оперення з темно-коричневою смужкою на голові і шиї; типу С2 — 29% сірого з поперечної білою смужкою на грудях і крилами білого кольору.

По темi:  Гуси породи Губернаторська

Особливості оброшинської:

• висока життєздатність і збереження молодняка;
• добре пристосовуються до місцевих кліматичних умов, умов пасовищного утримання;
• висока скоростиглість молодняку ​​і гарна якість м’яса;
• високі пухо-пір’яні показники;
• висока несучість;

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

11 + пять =

Сейчас читают:
Top