Порода гусей Тулузька
8612 Порода гусей Тулузька

Порода гусей Тулузька


Порода гусей Тулузька

Знамениті Тулузькі, які вважаються найбільшими домашніми гусьми в світі, були виведена в околицях Французького міста Тулуза, шляхом одомашнення диких Сірих гусей, продуктивні якості яких планомірно поліпшувалися цілеспрямованим відбором найкращих представників створюваної породи, схрещуванням їх між собою для отримання поставлених перед гусеводов завдань, а також хорошим годуванням і відповідним змістом. Після багатьох років, можна з упевненістю сказати, що робота зі створення високорентабельної породи гусей, названих тулузького гусьми, пройшла дуже і дуже успішно. Тулузькі, ці солідні сірі птиці в протягом кількох століть були головною складовою пасторальних сільських пейзажів багатьох країн Європи, покриваючи найбільшу частину потреби ринку в гусятині.

Читайте также: Славянский ‘звериный’ гороскоп

Тулузькі почали свою переможну ходу по сільським угіддям з Франції, перекинувшись в подальшому і на весь зачарований ними світ, постійно доводячи свою високу рентабельність. Тулузькі гуси вже при досягненні двомісячного віку досягаю маси в — 3,5-4 кг. Вже тільки за це Тулузских, варто утримувати на своєму домашньому обійсті.

Порода гусей Тулузька

Оперення у Тулузских гусей

Оперення у Тулузских гусей, темно-сірого кольору, а молодняк відрізняється ніжно-сірим кольором пуху. Пов’язано це з тим, що виводили цю породу з диких, але одомашнених. Зустрічаються правда вже і палеві Тулузькі (буф), у деяких популяцій Тулузских гусей на животі є жирова складка, під дзьобом є «гаманець». Тулузькі бувають чотирьох різновидів — Тулузских з гаманцем і зі складкою на животі; Тулузских гуси з гаманцем, але без складки; Тулузских без гаманця, але зі складкою; Тулузских без гаманця і без складки. Перші два різновиди Тулузских називаються кошельковими, другі — безкошельковимі. Тулузькі першого різновиду, це найбільші, масивні, малорухливі, але менш плодовиті.

По темi:  Чим можна годувати гусей в домашніх умовах, раціон і норми в літній і зимовий періоди

Тулузькі схили до малорухомості, дуже добре відгодовуються, можуть накопичувати велику кількість жиру. До пасовищним умов гаманцеві Тулузькі мало пристосовані, в зв’язку з пухкої конституцією, але бескошельковие Тулузькі дуже навіть не погано можуть використовувати пасовища. Тулузькі на превеликий жаль погано переносять холод і підвищену вологість, але не дивлячись на це, на величезних Російських просторах завжди знайдеться місце для цієї дивовижної породи гусей, до того ж армія її шанувальників не вичерпується.

Тулузькі гуси, це дуже великі, тулуб у них масивне, широкий і глибокий з горизонтально поставленим корпусом, а шия середньої довжини і товста.

Порода гусей Тулузька

Маса Тулузских гусей

Жива маса дорослих Тулузских гусей коливається в межах — 7,5-10,0 кг, у гусок Тулузов — 6,0-8,0 кг. Тулузькі гуски слабо проявляють інстинкт насиджування яєць. Середня несучість у Тулузских, становить — 25-40 яєць, маса яйця — 170-200 гр., Виводимість гусенят — 50-60%. При цьому молодняк висиджується тільки на — 60%. Та й як квочок гуски Тулузької породи не підходять, так як у них інстинкт насиджування розвинений дуже погано, а то і зовсім відсутня. Тому найчастіше доводиться підкладати ні яйця під курей або індичок для отримання здорового і міцного потомства. А ось росте молодняк добре, швидко міцніє і набирає вагу. Тому сьогодні Тулузькі таки затребувані на багатьох присадибних ділянках.

Тулузькі гусенята мають високу швидкість росту, в 9-недельнрм віці досягають живої маси 4,0 кг. При відгодівлі Тулузских гусей на жирну печінку маса печінки досягає — 500 гр. Тулузька порода досить розпещена, в холодних кліматичних умовах продуктивні якості Тулузских гусей на превеликий жаль швидко знижуються. Але птахівники вважають, що при всіх позитивних якостях Тулузских, з такими недоліками цілком можна змиритися. Важливо тільки облаштувати хороший і теплий пташник, особливо в регіонах з суворими зимами і уважно ставиться до годування гусей.

По темi:  Розмноження гусей

Порода гусей Тулузька

Тулузька порода, була завезена в Америку іммігрантами в середині 19 ст. і на сьогоднішній день стала домінуючою в США. Це масивна приземкувата і повільна птах. Американська птахівницька асоціація (АПА) встановлює стандартну масу — 11,6 кг для дорослих гусей — 9,1 кг., Для молодих гусей і дорослих гусок і — 7,3 кг., Для молодих гусок. Більшість розводяться на великих фермах Тулузских гусей продається перед Різдвом, трохи не досягнувши однорічного віку, тобто важать, як «молоді гуси».

Тулузских, вірніше гусей цієї породи, можна з успіхом використовувати для схрещування з гуски інших порід, для отримання більш продуктивного потомства.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемь − пять =

Сейчас читают:
Top