Порода гусей Ліндовська
8587 Порода гусей Ліндовська

Порода гусей Ліндовська


Порода гусей Ліндовська

Ліндовская порода гусей, відноситься до гусям важкого типу, вона користуються величезною популярністю серед любителів гусеводов, і це не просто так. Ліндовскіе гуси визнані кращими в світі, вони мають ряд незаперечних переваг у порівнянні з іншими породами гусей. Ліндовская порода затверджена в 1994 році.

Ліндовскіе, це відмінна скоростигла М’ясна порода гусей. Батьківщиною Ліндовскіх гусей вважається Нижегородська область. Там вони були виведені під назвою Горьковские гуси, шляхом складного схрещування Китайських з звичайних місцевими гусаками, а також адлерівської і Сонячногірське гусьми. З метою збільшення темпів приросту, обважнення птиці і поліпшення здатності її до відгодівлі на жирну печінку, а також підвищення якості пера і пуху було здійснено схрещування з Арзамаської і ландської гусьми. В подальшому отриманих Горьковського гусей спарювали між собою.

Надалі, на базі Горьківської породи гусей методом індивідуальної селекції двох основних ліній — батьківській і материнській, була виведена сучасна Ліндовская порода.

При селекції батьківській лінії (Т) Ліндовскіх гусей, основна увага приділялася живій масі дорослої птиці, швидкості росту молодняку ​​і, спермопродукції гусей і здатності передавати високу швидкість росту молодняку ​​потомству.

При селекції материнській лінії Ліндовскіх, основна увага приділялася відтворювальним якостям гусок, при цьому, для відтворення не використовувалися гуски з живою масою перед початком яйцекладки менше — 6 кг.

Порода гусей Ліндовська

Ретельний відбір

Ретельний відбір породних показників і грамотно проведена селекція дозволили створити видатну вітчизняну породу Ліндовскіх гусей, що отримала всесвітнє визнання, більш того, Ліндовская порода гусей, визнана кращою в світі. Фермери різних страх, в тому числі Угорщини, Німеччини, Франції, Росії створюють гігантські стада Лінда. У Росії Ліндовскіе гуси складають більше 50% всіх гусей країни, і є найпоширенішими.

Ліндовскіе відрізняються досить великим статурою, середній маса гусей в межах — 8 кг., Але деякі представники Ліндовской породи, здатні досягати ваги і в — 12 кг. Ліндовскіе гуси за період яйцекладки відкладають у середньому — 50 яєць, але при хорошому утриманні несуть і до — 70 яєць. Яйця Ліндовскіх гусей важать — 140-170 гр., При цьому оплодотворяемость яєць становить — 90%, висновок життєздатних гусенят з інкубаційних яєць дорівнює — 70-80%, збереженість поголів’я гусенят в межах — 90%. У двох-трьох місячному віці Ліндовскіе гусенята важать в районі — 4 кг. Вельми цінною особливістю є продовження зростання і в 3-місячному віці, після ювенальної линьки в проміжку серпень-листопад, коли є безліч дешевих кормів, відходів отриманих після вирощування плодів і овочів.

По темi:  Способи розведення гусей

Ліндовскіе гусенята можуть вільно перебувати в ставку або на лузі вже після досягнення 40-денного віку. Раціон Ліндовскіх гусей практично повністю складається зі звичайної трави, тому можна заощадити на дорогих зернових кормах.

Оперення Ліндовскіх пофарбовано в білий колір, голова характеризується наявністю лобовій шишки, яка з’являється через сім місяців після народження, тулуб гусака велике і довге. Дозрівання гусей відбувається у віці восьми місяців. Ліндовскіе гуски мають гарні якості квочки.

Порода гусей Ліндовська

Вирощування молодняка

При вирощуванні молодняку ​​Ліндовскіх гусей на період в сорок п’ять діб, можна обійтися без вигулу. Подальший процес вирощування передбачає випас. Такий підхід дозволяє отримати Ліндовскіх з найбільш високими якісними показниками.

Молодняк Ліндовскіх гусей, протягом перших — 45 днів вирощують в приміщенні без вигулів, надалі Ліндовскіх гусенят вирощують на пасовищах. В цьому випадку отримують найбільш якісних Ліндовскіх гусей, як з точки зору набуття якісних необхідних для ремонту батьківського стада, так і з точки зору вирощування так званих Різдвяних гусей.

Світловий режим при вирощуванні Ліндовскіх гусенят, може бути, як цілодобовим, що не економічно у фінансовому плані, так і переривчастим, що дозволяє дещо зекономити.

1 10 днів — 24 години
11-20 днів — 16 годин
21- 45 днів 14 годин

Ні на швидкість росту ремонтного молодняку ​​Ліндовскіх гусей, ні на поведінку гусенят — світловий режим в цьому віці особливого впливу не робить. Однак, необхідно пам’ятати, що в період зростання махових пір’їн (28 -49 днів) Ліндовскіе гусенята, як і всі інші дуже схильні до стресів, особливо технологічним (несподівана поява сторонніх, шум, стукіт, крики і т.д.) гусеводов при спілкуванні з гусенятами, зобов’язаний рухатися повільно, без різких рухів, розмовляти з гусенятами, годувати з рук та інше. При знаходженні птахівника в приміщенні гусенята не повинні шарахатися в бік, а навпаки підходити до людини.

Порода гусей Ліндовська

Для гусенят Ліндовской породи допустимо входження в раціон кормів з високим ступенем поживності. Ліндовскіе гусенята здатні перетравлювати і нормально розвиватися на дуже поживних кормах, таких як для індичат швидко зростаючих кросів, При цьому в проведених нами дослідах середня жива маса гусенят по групі становила в 35 днів 3,6 кг, а в 42 дня 4,1 кг, проте в 56 днів гусенята не перевищують в середньому по групі живої маси 5,6 кг. Дослідження показали, що для швидкого росту гусенят досить раціонів з поживністю кормів для курчат бройлерів:

1 -14 днів — комбікорм Стартер
15 — 28 днів — комбікорм Гроуер
29 — 45 днів — комбікорм Фінішер.

Баланс поживності кормів для Ліндовскіх гусенят, вкрай важливий, і баланс поживності бройлерних кормів для гусенят Лінди в цьому віці оптимальний. Не дотримання енерго-протеїнового співвідношення, фосфорно-кальцієвого співвідношення, відсутність у вільному доступі черепашки призводить до дисбалансу обміну речовин, наслідком якого є синдром (слабкість ніг) і вищипування оперення на спині.

По темi:  Гуси породи Китайська біла

При перекладі Ліндовскіх гусенят на пасовище, оптимальний рівень протеїну складає до — 120 днів — 14%. Надалі досить зерна. Зелена підгодівля пасовища дозволяє повністю зберегти в кормовій базі запас необхідних вітамінів, при випасі їх підрахунок вести не потрібно. Чи збереже за відсутності випасу вітамінний баланс — дуже складне завдання. Гусенята, чий вік перевищує два місяці, необхідно ввести в кормову базу премікс 1,5 1%, використовуваного при виведенні курчат-бройлерів.

Проведені методи селекції по несучості, для Ліндовскіх, можуть викликати яйцекладку при найменшому стимулюючу дію на гуску. Кращим віком для початку яйцекладки для Ліндовскіх гусей, є — 180 днів, але кладка може початися і при досягненні — 5 місяців.

Основною запорукою успішного утримання та розведення Ліндовскіх гусей є наявність такої кормової бази, яка дозволить гусям насититися досхочу. Обмежене годування призводить до різкого «розшарування стада» і появи великої кількості рахітичних гусенят. (В категорію рахітичних гусенят потрапляють найперспективніші несучки, як найменш швидко зростаючі).

Порода гусей Ліндовська

Отже, Ліндовскіе гуси, забезпечують відмінний щомісячний приріст, високі показники перопухового сировини, життєздатний молодняк, хорошу несучість і виводимість гусенят. Тому Лінда — визнана в усьому світі і звичайно-ж в Росії.

Всі зусилля по розведенню, можуть піти на смарку, якщо не дотримуватися ветеринарні вимоги безпеки.

Батьківське стадо необхідно прищеплювати від вірусного ентериту гусей два рази перед початком яйцекладки і ще два рази з інтервалом в два тижні через 3 місяці після першого щеплення.

Група хвороб

Ремонтний молодняк також прищеплюють від вірусного ентериту гусей в перші тижні життя. Другий бич — аспергільоз. Боротьба з аспергиллезом починається з батьківського стада (боротьба з цвіллю в кормах і приміщеннях, формалінові і йодовую газації дорослої птиці і приміщень, профілактика ністатинові препаратами) триває в інкубаторії (найчастіше неякісна обробка шаф призводить до перезаражению молодняка) і особливо уважно ведеться на молодняку. Триразові йодовую газації молодняку ​​починаючи з добового віку строго обов’язкові!

Сальмонельоз (паратиф) — найчастіше причина низьких висновків і погану збереженість молодняку. При цьому основновная маса ембріонів гине в другій половині інкубації. Кожні три місяці птицю необхідно прогодовувати тілановимі препаратами (наприклад тілазін — тартрат), а ще краще «проколоти» спектамом.

Наступна група хвороб — статеві хвороби викликані найпростішими розклейте в області клоаки — вірна ознака інфекціі.Перед яйекладкой необхідно пролікувати птицю препаратом типу «Трихопол або його аналогами)

По темi:  Як визначити стать у гусенят і дорослих гусей

Якщо птах здорова, то висновок молодняку ​​навіть на поганих кормах не буває нижче 60%.

Зміст батьківського стада гусей Лінда без вигулів.

Зміст батьківського стада Ліндовскіх гусей, без вигулів призведе до передчасної яйцекладки. Однак 7-ми годинний день і годування зерном не дозволяє птаху нестися з більш ніж 20% інтенсивністю.

Для початку яйцекладки необхідно протягом — 14 днів збільшити тривалість світлового дня з — 7 до 12 годин і в подальшому кожен місяць збільшувати світловий день ще на годину.

Порода гусей Ліндовська

За три тижні до планованого початку яйцекладки Ліндовскіх переводять на режим годування продуктивного періоду.

Годують Ліндовскіх гусей досхочу комбікормами з протеїном — 15-16%. Кращими з серійному виробництві кормів можна вважати комбікорми для м’ясних курей-несучок батьківського стада. Якщо є можливість роздати птахові морква, гарбуз, капусту, сіно, трав’яну муку, зелень, пророщене зерно вівса, то це дуже плідно позначиться на якості інкубаційних яєць. Без включення в раціон кормів з високим вмістом каротину домогтися нормального рівня каротиноїдів в яйці неможливо. При нормі каратиноидов 20 мг, при безвигульного утримання і годівлі концентрованими кормами рівень каротиноїдів рідко перевищує 13 мг. У той же час отримати висновок молодняку ​​при такому рівні каротиноїдів вище 60-65% складно.

Якщо Ліндовскіе гуси на піку продуктивності не досягнули інтенсивності яйцекладки в — 50%, значить корми викликають питання. Якщо птах не досягла рівня інтенсивності яйцекладки в — 40% значить вона ще й хвора.

Продуктивність гусей породи Лінда

Стадо Ліндовскіх походить від селекційних гусок з яйценоскостью за продуктивний період 4,5 міс не менше — 60 яєць (батьківська лінія) і 70 яєць (материнська лінія) .При цьому селекційні гуски містяться індивідуально в клітках безвигульне і осеменяются кожні 5 днів штучно.

Тому при нормальному харчуванні і епіоозотіческом стані Ліндовскіх гусей, несучість залежить не від віку птиці, а від часу початку яйцекладки. У нашій зоні Ліндовскіе гуски у віці від 1 року до 5 років дають за сезон близько 40 яєць. У той же час можна відповісти, що при якісному вирощуванні ремонтного молодняку ​​гуски перволітки мають максимальну продуктивність, гуска рекордистка знесла — 96 яєць за 136 днів яйцекладки. У видатних несучок несучість в перший рік життя вище, з віком знижується. У поганих несучок несучість з віком підвищується до 3-х років.

Середня по стаду Ліндовскіх гусей, продуктивність по місяцях яйцекладки, становить:

1 місяць — 8 яєць
2 місяць — 13 яєць
3 місяць -10 яєць
4 місяць -7 яєць
5 місяць — 2 яйця

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + три =

Сейчас читают:
Top