Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди
8570 Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди


Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Чи можливо вирішення проблеми забезпеченості м’ясом в рамках однієї сім’ї або одного підсобного господарства? Ті, хто випробували зміст гусей на своїй ділянці, навіть не будучи фермерами або підприємцями, вже відповіли на це питання позитивно, тому і не вщухає інтерес до цієї теми.

Читайте также: Чердачная лестница своими руками

Для себе або на продаж, вирощування і утримання гусей в домашніх умовах дозволяють зробити істотну надбавку до сімейного бюджету як в натуральному вигляді — м’ясом, жиром, пухом або пером, так і у вартісному вираженні.

Вибір породи

Перш, ніж з’ясовувати вартість гусенят на найближчій птахофермі, варто визначитися з породою майбутніх вихованців. З огляду на, що основний напрямок початківців птахівників — м’ясне, то і оцінювати треба ті параметри, які характеризують породу як м’ясну. Відповідно до сучасної класифікації, більшість подібних порід відносяться до порід важкого типу, або мясосального. Найбільш відомі з них породи: холмогорские, великі сірі, ландської, ліндовскіе гуси і популярні тульські бійцівські гуси. Всі вони характеризуються високою швидкістю росту молодняку ​​при споживанні зернових та соковитих кормів і значною вагою у віці 9-10 тижнів — до 4,5 кг. Гусенята цих порід характеризуються відмінною життєздатністю і добре набирають вагу при витратах комбікорми близько 1 кг на кг приросту живої маси.

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Умови утримання в літній період

Зміст домашніх гусей можна розділити на два періоди, літній і зимовий, кожен з яких має свої технологічні характеристики. Якщо основним завданням є отримання м’яса в невеликих кількостях, краще зупинитися на першому варіанті. Гуси прекрасно себе почувають на пасовище, максимально використовуючи підніжний корм. Перші кроки в освоєнні технології утримання та догляду за гусьми варто зробити, саме вирощуючи молодняк до 60-70 добового віку.

Для розведення гусей в літній період зовсім необов’язково мати ґрунтовні надвірні споруди, так як весь світловий день гуси проводять на вулиці. Мобільний варіант гусятник можна спорудити, зібравши його з дерев’яних рейок і обтянув сіткою, а зверху це приміщення для гусей оббити руберойдом. У спрощеному варіанті у дворі організовують навіс і, якщо поблизу немає водойми, ставлять корито для купання.

Якщо ж поруч є пасовище, а краще, якщо з прудиком, привчати пастися гусенят починають вже з 7-10-денного віку. Для випасу можуть бути використані заболочені території, і яри, і ділянки, де інші тварини пастися не можуть. Якщо немає можливості випускати гусенят, необхідно організувати ділянки для вигулу. Добре, якщо ця ділянка засіяний багаторічними травами. Розмір вигулу визначається кількістю гусей і віком з розрахунку 1м2 / гол. для молодняка, 5 м2 / гол. для птахів старше 2 місяців і 15 м2 / гол. для дорослих гусей. Увечері, а якщо пасовище вже добре роз’їдене, то і вранці гусей годують зерном.

По темi:  Гуси породи Джавахетського

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Зміст гусей на дачі має свої особливості. Найчастіше ділянки в дачних кооперативах мають невелику площу і з усіх боків оточені сусідськими тинами. В таких умовах виганяти гусей на пасовище досить важко. У цьому варіанті для короткострокового вирощування на м’ясо набагато більше підходить вольєрне утримання птиці, коли гуси пасуть самостійно, а отримують готовий раціон. З огляду на, що вже трьох- чотиритижневі гусенята цілком можуть харчуватися харчовими відходами, їх зміст не сильно обтяжливо. Гусей годують зерном, комбікормом, коренеплодами, скошеною травою, водоростями. Максимальна швидкість росту гусенят відзначається до віку 60-70 днів, коли при правильному змісті гусеня може важити до 4,5 кг і вважатися готовим до забою.

Приміщення для утримання

Якщо догляду за молодими гусенятами здасться недостатньо і захочеться зайнятися розведенням гусей, тобто змістом гусей в зимовий період і отриманням від них потомства, доведеться зайнятися облаштуванням пташника. Якщо приміщення для утримання гусей відсутня, його доведеться побудувати. В якості будівельного матеріалу підійде і дерево, і саман (саморобний цегла з глини з соломою), але частіше за все роблять з підручного матеріалу, що залишився від попередніх будівель. У стандартному варіанті сарай для гусей — це дерев’яна коробка з дощок з повною відсутністю щілин в стінках. Домогтися цього можна, якщо на дві дошки, розташовані поруч набивається третя зверху, закриваючи собою щілину. Справа в тому, що гуси не бояться морозів, але дуже чутливі до протягів, тому відсутність щілин дозволить птахам нормально перезимувати. Оштукатурені і побілені стіни забезпечать і відсутність протягів, і додаткове утеплення.

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Дах роблять похилим до задньої сторони будівлі, покривають зверху руберойдом. Пол краще зробити дерев’яним або, якщо залишити земляним, підняти на 0,2 м, щоб не проникали грунтові води. Розмір приміщення визначається передбачуваним кількістю гусей. Якщо розраховують тримати доросле поголів’я, то на 1 птицю має припадати 1 квадратний метр підлоги. Висота розташування вікон великого значення не має, вони повинні забезпечувати достатню освітленість. Усередині пташник перегороджують на дві нерівні частини з дверима в перегородці (у великій секції гусей годують, а в маленькій вони сплять.).

Взимку дуже велике значення має якість і кількість підстилки. Оптимальним матеріалом буде торф, солома, лузга соняшника або проса. Чистота і відсутність вогкості, які повинна забезпечити підстилка є запорукою здоров’я птахів, так як сире оперення швидше брудниться, не зберігає тепло, і гуси застуджуються. При цьому відбувається перевитрата корми, тому що підмерзають птиці більше його з’їдають. Восени, перед тим як укласти шар підстилки завтовшки 4-5 см, підлогу обробляється вапном-пушонкой до 1 кг / м2. Свіжу підстилку підкладають у міру забруднення, в середньому раз в 4-5 днів там, де гуси їдять і раз в 9-10 днів там, де вони ночують.

По темi:  Правила утримання гусей

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Інвентар

Усередині гусятник поміщають інвентар: годівниці, поїлки, гнізда для гусок і інструменти для прибирання приміщення. Для сухого корму підійдуть дерев’яні або фанерні ящики, а для вологого — металеві ємності. Важливо, щоб розмір годівниці забезпечував можливість підходу до неї птахів без штовханини, тому передбачуваний розмір по передній частині 0,15 м на птицю. Поїлки повинні забезпечувати потреби в чистій воді постійно. Для дорослих птахів використовують дерев’яні корита, відра, обрізки труб із заліза або кераміки. Щоб підстилка НЕ ​​намокала, коли гуси п’ють, поїлки ставлять на піддони, накриті сіткою. Взимку в поїлки постійно наливають гарячу воду, щоб не було замерзання.
Зміст гусей в домашніх умовах

Гнізда для гусок готують заздалегідь, за 1-1,5 місяці до кладки. За цей час птахи встигають звикнути до їх розташування. Розраховують приблизно по 2-3 гуски в гніздо. Як гнізд можуть бути використані плетені кошики або дерев’яні ящики з фанери або тесу розмірами приблизно 0,5 х 0,65 х 0,65 м. Усередині можна покласти знімний плетений лоток під розмір дна, щоб зручніше витягувати яйця.

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Умови утримання в зимовий період

Основне завдання змісту гусей взимку — це отримання яєць і, можливо, потомства. Відповідно, температурний, світловий режим і умови годування повинні забезпечувати збільшення несучості, збереження всіх яєць живими для інкубації або насиджування. Підготовка до цього заходу починається з відбору птахів для розведення. Ряд вимог пред’являється до гусаку, який повинен мати добре помітні ознаки породи, здорове оперення, міцну конституцію і, якщо порода м’ясна, виражені м’ясні форми. У стаді співвідношення чоловічих і жіночих особин рекомендується 1: 3, але можливі варіації.

Яйцекладка у гусей зазвичай доводиться на кінець лютого, проте в умовах додаткового освітлення можна як прискорити початок кладки, так і зробити її інтенсивніше. Для цього світловий день в грудні починають збільшувати, довівши його в січні до 14 годин. Можна застосовувати лампи розжарювання з розрахунку 5-7 ВТ / м2 підлоги. Кладка починається через 30-40 днів після встановлення додаткового освітлення. Однак в цьому випадку важливо вчасно забирати яйця, так як знижені температури можуть значно знизити їх виводимість. Яйця з-під гусок виймають, по можливості, поки не охололи і охолоджують до 13-17 0С для подальшого зберігання в прохолодному приміщенні терміном до 10 днів, потім їх виводимість падає.

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Період перед кладкою і в усі час її продовження необхідно забезпечити повноцінне харчування батьківського стада. Триразове харчування гусей здійснюють за схемою: вранці і ввечері вологі мішанки з зерна і соковитих кормів, а на ніч залишають пророщене зерно. Необхідно передбачити в раціоні достатню кількість високобілкових кормів, в тому числі, і тваринного походження. У гусей може початися втрата живої ваги в розпал кладки яєць, тому за 2-3 тижні до її початку організовують підгодівлю гусей сумішшю з вівса, моркви, рибного борошна і риб’ячого жиру поки гуски гуляють на вигулі.

По темi:  Гуси породи Кубанська

Взимку гусей також випускають на вигул, з якого попередньо повинен бути прибраний сніг. У цей час можна обмежитися площею вигулу 10-12 м2 / гол. або влаштувати солярій 1-2 м2 / гол.

Зимове утримання гусей зазвичай не обмежується отриманням яєць. Надалі вони можуть бути або инкубировались, або підкладені під квочку. У невеликому господарстві має сенс використовувати природний спосіб виведення, так як квочка не тільки забезпечує повноцінний догляд за яйцями, а й в подальшому краще доглядає за малюками. Для цієї мети добре підходять дорослі досвідчені самки двох-трирічного віку. Квочок зазвичай залишають в тих же гніздах, де вони мчали, тільки відгороджують їх один від одного перегородками через можливі бійок. У цей період квочки потребують спокої і легкодоступною їжі і воді.

Особливості змісту гусей в домашніх умовах в літній і зимовий періоди

Годування

Зимові умови утримання гусей на увазі заготівлю кормів запас. За літо необхідно забезпечити до 15 кг сіна та 35 кг соковитих кормів на одну дорослу особину. Для сіна добре підійде різнотрав’я, трави з заливних лугів або спеціально посіяні для цієї мети конюшина або люцерна. Зелень можна також силосування, тобто піддавати бродінню і потім консервації. Силос за своєю цінністю порівняємо зі свіжою травою, покращує взимку травлення птахів. З соковитих кормів добре йде морква і цукровий буряк.

Цінним кормом взимку можуть бути сушені водорості, гілки та листя берези, осики, липи, а також ялинова хвоя. Якщо поблизу ростуть дуби, можна зібрати жолуді з розрахунку 6 кг / гол. Їх сушать, а перед використанням очищають від оболонки і варять протягом години. Дають в подрібненому вигляді, змішуючи з зерном. Оптимально збалансованим кормом є дощові черв’яки, яких вирощують в ямах на солом’яному гною і тримають до зими в підвалах в ящиках або глиняних ємностях з невеликою кількістю землі.

Таким чином, зміст домашніх гусей можливо як в літній період, так і цілий рік в залежності від поставлених цілей. Можливо, що почавши з виробництва молодий гусятини для своєї сім’ї, ви доростете до масового виробництва для сусідів і родичів або до продажу гусячого м’яса на ринку. Однак зовсім точно, що витрати, як матеріальні, так і емоційні, сторицею повернуться при вирощуванні цих благородних гордих птахів.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 − три =

Сейчас читают:
Top