Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах
8521 Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах


Коли і з якого віку починають нестися гуси, живуть в домашніх умовах

Гуси — великі свійські птахи. Їх вирощують переважно заради м’яса. Однак гуски на додачу до всього ще й несуть яйця. Великі, що відрізняються від курячих за смаком, вони становлять велику дієтичну цінність. Головне, не упустити момент, коли починають нестися гуси і правильно підготуватися до яйцекладки.

Коли і в якому віці починають нестися гуси

Як правило, гуски дозрівають у віці 8-9 місяців. При цьому максимальна продуктивність настане набагато пізніше — в 2-3 роки. Гуси, в порівнянні з іншими домашніми птахами на подвір’ї, відрізняються пізньостиглих, але експлуатують їх до 6 років.

Несучість більшості порід домашніх гусей має чітко виражений сезонний характер. Як правило, гуска починає нести яйця навесні. Можливі відхилення, але найчастіше в березні. Незважаючи на те, що історія одомашнення налічує наскільки тисячоліть, птиці зберегли цю особливість, успадковану від диких гусей.

Несучість в середньому триває до 5 місяців за сезон. Гуска-перволітка несе 40-60 яєць. Потім кількість продукції у більшості порід збільшується на 15-20%. Рекордсменки можуть порадувати господаря яйцекладки в розмірі 80-90 яєць на рік.

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Зверніть увагу: на кубанських і китайських гусей це правило не поширюється. З віком вони знижують кількість яєць на 9-10% в рік.

Залежно від породи, кондиції і умов, в яких міститься гуска, можна розраховувати, що вага одного яйця буде не менше 120-130 г. При цьому найбільші, добірні повинні важити близько 190-200 м

Ознаки початку яйцекладки

Визначити, коли гуси починають нести яйця неважко. Зазвичай у них дуже змінюється не тільки поведінку, а й зовнішній вигляд.

Навесні гуска стає неспокійною. Вона буде метатися, не знаходячи собі місця. Збирати билини, травинки, камінчики і навіть вискубувати пух на грудях. Заключним сигналом буде облаштування гнізда, в якому гуска планує нести яйця. Якщо своєчасно не підготуватися до цього моменту, їх можна втратити.

По темi:  Відбір і вимоги до інкубіруємого яйця

Як правило, гніздо гуска влаштовує в затишному місці. Несуться гуси з однією метою: висидіти потомство. Відклавши 5-6 яєць, гуска припинить яйцекладку і сяде їх висиджувати. Тоді відновити продуктивність буде дуже важко.

Ті ж ознаки характерні і за умови своєчасної підготовки гнізда. Гуска буде більше часу проводити поруч з пташником. Заглядати в гнізда, носити туди «будівельні матеріали», облаштовуючи його на свій розсуд. Слід забезпечити доступ і періодично перевіряйте гніздо, а яйця відразу забирайте.

Якщо ви не помітили суттєвих змін в поведінці гуски, придивіться до її зовнішнього вигляду. Самка змінює ходу, вона стає нерівною, великовагової. Подовгу тупцює на одному місці. Крім цього у гуски опускається хвіст. Чим ближче до моменту яйцекладки, тим більш явними стають ці ознаки.

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Підготовка птиці і приміщення до яйцекладки

Приблизно за місяць до початку яйцекладки у гусей треба підготувати не тільки приміщення, а й самих птахів.

Раціон змінюють: кількість корму і кратність годувань збільшують. Потрібно, щоб протягом місяця перед початком яйцекладки гуска стала важчою не менш 500 м Важливо не допустити ожиріння, інакше постраждає продуктивність, а кількість запліднених яєць буде менше, ніж у нормальних гусоку. Тому на тлі збільшення обсягів годування треба дотримуватися балансу поживних елементів.

Подбайте про присутність в раціоні тертих овочів, як свіжих, так і відварних. При наявності трави яйцекладка йде більш інтенсивно, але до її початку потрібно заготовити хоча б сіно або силос.

Перевірити, чи правильно ви годуєте гусей можна за допомогою невеликого тесту в домашніх умовах. Досить провести руками по крилах: якщо промацуються жирові горбки, значить, ви перестаралися.

У пташнику, де зимують домашні гуси краще заздалегідь встановити гнізда. Розрахункова кількість — одне на трьох гусок. Деякі птахівники вживають додаткових заходів і підкладають муляжі у вигляді яєць.

Організуйте поступову прибавку світлового дня, включаючи штучне освітлення. Гусям потрібно не менше 14 годин на день.

Слідкуйте, щоб в пташнику температура не опускалася нижче + 12 ° С. Оптимально підтримувати режим в межах + 20 ° С … + 25 ° С.

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Яйцекладка в зимовий час

Якщо вас не влаштовує, скільки яєць несе гуска влітку, і ви розраховуєте на зимову яйцекладку своїх вихованців, доведеться вжити певних заходів. Вони полягають в забезпеченні оптимальних умов для гусок:

 1. Тепло і свіже повітря. Щоб стимулювати гуску на трудові подвиги, пташник доведеться обігрівати. Комфортна температура знаходиться в межах + 20 ° С … + 25 ° С, при цьому обов’язково влаштувати вентиляцію, забезпечивши вільну циркуляцію повітря.
 2. Гігієна. На підлозі повинна бути тепла і суха підстилка. Її роблять з тирси, сіна, рубаною соломи. Не забувайте вчасно ворушити і додавати суху. У вологому середовищі у гусей починаються проблеми з ногами. Можливі грибкові захворювання.
 3. Світловий день — не менше 14 годин. Проведіть електрику і включайте штучне освітлення.
 4. Збалансоване харчування. У годуванні гусей важливо чітко дотримуватися потреба в основних поживних елементах. Не нехтуйте вітамінами і мінералами. Давайте сіль (не менше 2 г на кожну гуску або гусака).
 5. Прогулянки. Гуси дуже рухливі. Навіть в морозний день потребують скоєнні моціону. Двір для вигулу прикрийте дерев’яним щитом, дошками або посипте тирсою, щоб запобігти обмороження кінцівок.
По темi:  Правила утримання гусей

Як підвищити продуктивність птиці

На несучість гусей безпосередньо впливають умови їх життя. Одне з найважливіших — збалансоване харчування. Якщо вас не влаштовує, як мчать гуси, переглянете раціон.

Як правило, під час яйцекладки гуска різко втрачає у вазі. На продуктивність впливає не тільки попередній відгодівлю кожної особини протягом місяця, але і подальше годування.

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Важливо збалансувати кількість клітковини, вуглеводів, білків, амінокислот і жирів. Якщо немає досвіду, краще використовувати готові комбікорми. Для гусок рекомендується спеціальна суміш, призначена курей-несучок. У ній міститься оптимальний баланс всіх елементів.

Поставте ємність з товченими черепашками, крейдою, вапняком. Давайте терті або відварені і товчені овочі, достатня кількість силосу або сіна, поки не з’явиться свіжа трава.

В іншому гусям потрібен комфорт: вигул, сухий, чистий і теплий пташник, вентиляція повітря і достатнє освітлення. Тоді несучість не доведеться підвищувати.

Що робити, якщо гуси не несуться

Якщо за всіма строками момент для яйцекладки давно настав, а гуски так і не знесли жодного яйця, зверніть увагу на умови утримання. Можливо, ви щось упустили, і в цьому полягає причина відмови від природних інстинктів. Як правило, достатньо трохи відкоригувати обсяг або склад годування, світловий день, відрегулювати температурний режим і природний баланс буде відновлено.

Зазвичай проблеми з яйцекладки трапляються, коли:

 • Гусям не вистачає вітамінів або мінералів. Для стимуляції яйцекладки ретельно проаналізуйте раціон, щоб ввести додаткові премікси або вітамінні добавки. Обов’язково давати гуски вітамін А, свіжу зелень, особливо кропиву і конюшина, терти моркву, риб’ячий жир.
 • Можливо раціон складається з одних і тих же продуктів. Домашні гуси потребують різноманітності, відчуваючи стрес від мізерного меню.
 • Спробуйте додати нові види овочів, комбікорми або зерна або змінити їх співвідношення, не виходячи за межі поживного балансу.
 • Гуска не вистачає їжі. Голодування не сприяє таким енерговитратним процесам як освіта яєць в організмі. Гуска повинна повністю сформуватися фізично і мати внутрішній резерв для яйцекладки. Тому переглянете раціон на користь його збільшення.
 • Різкі стрибки або тривала дія екстремальних температур. В таких умовах гуска переходить на режим енергозбереження: занадто багато енергії витрачається на обігрів, і тут вже не до яйцекладки.
 • Недотримання світлового режиму: в приміщенні занадто темно, або день дробиться на кілька відрізків. Яйцекладка починається після того, як тривалість світлового дня стабілізується на позначці 14 годин в день.
По темi:  Гуси породи Адлерські

Коли і з якого віку починають нестися гуси, які живуть в домашніх умовах

Крім огріхів в умовах утримання, у гуски можуть бути проблеми зі здоров’ям. Такі як:

 • Жовтковий перитоніт. Виникає як наслідок незбалансованого харчування, переляку або фізичної травми у гуски. У домашніх умовах лікування недоцільно.
 • Випадання яйцевода. Досить оглянути гуску і вправити його назад. У домашніх умовах це робиться після промивання, обробки марганцівкою. Відразу після цього потрібно вставити трохи льоду, щоб тканини скоротилися. Виникає, якщо яйця, які несе гуска, занадто великі.
 • Западання язика. Проблеми в ротовій порожнині: набряк, почервоніння, надмірне слиновиділення важливо перелічити на ранніх стадіях за допомогою антисептичних обробок і вітамінних добавок. В іншому випадку продуктивність гуски навряд чи відновиться і яєць точно не буде.
 • Авітаміноз. Краще проводити профілактику. Інакше гуси відстають у розвитку, у них знижується імунітет, проявляються різноманітні симптоми: від сльозотечі і нежиті до сліпоти. Яйця така гуска нести не буде. Тому своєчасно давайте риб’ячий жир і вітамін А, зробіть годування зеленню і тертою морквою.

Щоб не розчаруватися в гусей, в першу чергу необхідно вивчити породні особливості. Як правило, це дуже невибагливі і спокійні птиці, за якими легко доглядати. Забезпечивши гуски мінімальні умови, можна не турбуватися про яйцекладки: найголовніше вчасно забирати яйця з гнізд.

Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двенадцать − четыре =

Сейчас читают:
Top