Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування
8514 Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування


Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Гусей заводять в першу чергу для отримання смачного м’яса при мінімальних витратах, адже птахи віддають перевагу вільний вигул і самі добувають собі корм. При цьому вони ще й несуться, а у більшості гусок проявляється яскраво виражений інстинкт насиджування. Знаючи, скільки днів гуси висиджують яйця, можна підготуватися до появи малюків.

Яйцекладка: збір та підготовка яєць

Гуси дозрівають досить пізно. Яйцекладка у більшості порід починається в 8-9 місяців. Незважаючи на це очікувати її раніше настання весни не варто. Життя гусей, незважаючи на тисячолітню історію одомашнення, підпорядковується природним циклам. Інстинкт розмноження прокидається з закінченням зими, коли гуси в дикій природі повертаються до місць гніздування.

Якщо не підготувати гуски ящик для кладки, вони, швидше за все, знайдуть затишне містечко на території вигулу, тоді яйцекладка закінчиться завчасно, а висиджування не гарантує появи гусенят.

Тому влаштуйте гнізда в затишних місцях пташника, ізолюйте їх один від одного і регулярно забирайте яйця, поки не наберете необхідну кількість. Інакше, знісши п’ять штук, гуски сідають на них самостійно, в той час як під одну квочку цілком можна підкласти 10-15 яєць.

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

При цьому зверніть увагу на їх якість. Не рекомендується використовувати занадто великі (вони можуть бути двох жовтковими) або дрібні (потомство буде таким же). Краще не брати брудні або з вадами. Механічні пошкодження, тріщини, нарости — причини для відбраковування.

Рекомендується збирати яйця щодня, приблизно після полудня, коли гуси в більшості своїй вже знесли. Це запобігає їх забруднення, переохолодження, а також передчасне прояв у гуски інстинкту насиджування.

По темi:  Правила утримання гусей

Яйця зберігають без доступу прямого сонячного світла, в сухий, чистої тарі не більше 10 днів, укладаючи на бік. Температурний режим необхідно підтримувати в межах + 10 … + 15 ° С. Відносна вологість в приміщенні не повинна бути нижче 70%.

Після збору брудні яйця можна очистити, але мити рекомендується тільки перед закладкою під гуску, за умови, що забруднено понад 50% поверхні. При цьому потрібно використовувати теплу воду зі слабким розчином марганцівки.

Коли набереться достатня кількість яєць, їх можна підкладати під квочку або закласти в інкубатор. При цьому гусок досить легко стимулювати до цього штучно, якщо вони не сідають самі.

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Коли птахи сідають на яйця: ознаки початку висиджування

Всі природні процеси в житті гуски відбуваються з зовнішніми проявами. Важливо тільки уважно спостерігати за птахами і своєчасно вживати заходів. Наприклад, перед початком яйцекладки водоплавні стають неспокійними, підлягає топчуться на місці, облаштовують гнізда всілякими «будівельними» матеріалами: від камінчиків до власного пуху.

Коли гуска збирається сідати на яйця, вона також подає неоднозначні сигнали. Найчастіше вона щільно влаштовується в відведеному ящику і виходить з нього дуже рідко, щоб поїсти або попити. Гуска лякається, навіть якщо ви наблизитеся впритул.

Найкращі квочки, які в перспективі стануть прекрасними матерями, ще й всіляко виявляють невдоволення, якщо їх потривожити: вони шиплять, б’ють крилами, норовлять вкусити, але гніздо не кидають.

Інстинкт висиджувати яйця проявляється найчастіше в кінці березня або в квітні. Якщо не забирати яйця, то після того як в ньому накопичиться 5 шт., Можна виявити, що одна з гусок сидить на яйцях. Причому висиджують вони не тільки свої, але і чужі. Зазвичай в одне гніздо несуться відразу кілька самок.

Першими сідають найстарші гуски в стаді. Крім цього вони нерідко зганяють молодиць з кладки і самі висиджують яйця.

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Як примусово посадити на яйця

Не всі породи гусей охоче висиджують яйця. Наприклад, посадити на кладку Адлерський, Рейнську або емденскіх гуску буде важко, вони вкрай рідко сідають на яйця.

По темi:  Популярні породи гусей: тулузька

Великі породи гусей, незважаючи на прояв доброї волі, висиджують яйця з втратами: шкаралупа тріскається під занадто великим вагою. Ідеально, коли сидить на яйцях середня за розмірами гуска.

Щоб штучно стимулювати гуску висиджувати яйця, можна зробити кілька кроків:

 1. Зробити «підклад». Зазвичай розкладають обманки з гіпсу або порожні оболонки справжніх, заповнені піском. Як правило, гуски дуже трепетно ​​ставляться до великої кількості яєць в гнізді і через деякий час обов’язково сідають. Тоді «підклад» можна замінити на справжні, наприклад, коли гуска в черговий раз пішла на годування.
 2. Посадити гуску без яєць або з муляжем і накрити її ящиком. Рекомендується робити це кілька днів поспіль, з перервою на харчування.

У дикій природі гуси висиджують яйця поруч з джерелом води. Тому зарийте в землю великий таз або ванну зі сходами. В подальшому, наявність води гарантує своєчасне зволоження кладки. Відсоток виведення водоплавних птахів багато в чому залежить від рівня вологості, який може забезпечити самка.

Коли гуска сяде на яйця, уважно подивіться, щоб їх кількість відповідала площі обігріву. Під невелику самку підкладають до 10 шт. Під велику — близько 15.

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Особливості насиджування яєць

Насиджування яєць повинно бути організовано в затишному місці пташника, де самку ніхто не потривожить і не відверне. Якщо на яйця сідають відразу кілька гусок, їх ізолюють один від одного. Ставлять перегородки, щоб вони не відволікалися.

Гуска, що сіла на кладку, протягом 30-32 діб висиджує яйця. Зазвичай, якщо весь обсяг прогрівався рівномірно, гусенята з’являються майже одночасно. Щоб отримати гарантовані результати, висиджування необхідно тримати під контролем:

 • Приблизно на 7-8 добу просвітити кладку на заплідненість. Яйця, в яких не видно зародка, відразу видалити. Таким чином, інші точно будуть прогріватися більш рівномірно.
 • Періодично пересувати яйця з краю до центру.
 • Примірники, з якихось причин відкат від Гуски або випали з кладки необхідно видаляти.
По темi:  Гуси породи Володимирська глиниста

Всі маніпуляції необхідно проводити, не потривоживши самку, під час її поїздок на їжу.

Насправді, природний процес висиджування яєць, за умови відповідальної квочки, можна пустити на самоплив і отримати в результаті результат не гірше, ніж з інкубатора.

Коли гуси сідають на яйця і скільки днів висиджують, особливості насиджування

Природне вирощування молодняка

Після виведення гусенят від Гуски не віднімають. Вона забезпечує їм необхідний рівень вологості і тепла власним тілом. Крім того, гуска захищає і навчає молодняк на своєму прикладі.

Для виводка відокремлюють відокремлений вигул. Важливо, щоб він знаходився поруч з гніздом. Гуска буде водити малюків пастися, покаже годівниці, навчить плавати, а вечорами вони будуть все разом повертатися в пташник.

Сімейство рекомендується випускати з пташника в гарну теплу і суху погоду. Гусенята до місяця дуже чутливі до суттєвих перепадів температури і підвищеної вологості. Тому під час дощу, при сильній росі їх краще залишити без трави.

Утримувати гусенят з самкою досить просто. Всі турботи про потомство вона бере на себе. Головне, забезпечити своєчасне годування, чисту воду в постійному доступі і суху підстилку в приміщенні, де вони містяться.

Інкубатором користуються за умови, якщо в господарстві міститься велика материнське стадо або ви плануєте завести одночасно кілька десятків гусей. Це забезпечує одноразовий висновок молодняку. За гусенятами одного віку простіше стежити і виростити. Гуски висиджують яйця не для потоку, а для штучного відтворення поголів’я. Це зручно і використовується найчастіше на маленьких подвір’ях.

Статью нашли по запросам:
 • колы сидають гуси
 • висиджування гусей
 • Висиджування гусенят
 • Когда сидить гуска на яйцях январь что должно стоять возле гуски
 • Коли гуси лупляця мали гусенята
 • Породи Гусей які самі висиджують гусенят
 • середина мая а гуска велика сіра не несеться
 • Скоко раз гуска може систи на яйця
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Гуси)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + два =

Сейчас читают:
Top